N    A    U    K    A         S    T    A    Ż         P    R    A    C    A

Kształcimy wszechstronnych fachowców, którzy mogą znaleźć zatrudnienie we wszystkich sektorach szeroko rozumianego przemysłu mody i promotorów mody pracujących w branżowych mediach, profesjonalistów potrafiących łączyć kreatywność z wiedzą z zakresu nowoczesnych technologii, materiałoznawstwa, warsztatu projektowania oraz z rzeczywistą znajomością branży mody. Absolwent VIAMODA Szkoła Wyższa będzie swobodnie poruszać się na rynku pracy zarówno znajdując zatrudnienie w firmach produkujących odzież, akcesoria i tekstylia, zajmujących się handlem w branży modowej, w fachowych mediach, agencjach marketingowych i konsultingowych, instytucjach związanych z przemysłem odzieżowym i modą. Będzie również miał podstawowe przygotowanie do otwarcia własnej działalności gospodarczej i rozwinięcia autorskich koncepcji biznesowych.

W procesie edukacyjnym wspieramy wszechstronny rozwój osobowości i wrażliwości. Pomagamy rozwijać kreatywność, poszukiwać twórczych rozwiązań, nowych idei i koncepcji. Uczymy jak wykorzystać wiedzę i doświadczenie zdobyte w Uczelni w życiu zawodowym. Łączymy synergicznie trzy obszary wiedzy niezbędnej do sprawnego funkcjonowania w warunkach gospodarki rynkowej: design, technologię oraz wiedzę z obszaru marketingu i zarządzania.

Oferty pracy, praktyk, staży i twórczych konkursów dla studentów  V I A M O D A:

VIAMODA 31-07-2017

VIAMODA 21-06-2017

VIAMODA 31-05-2017

VIAMODA 17-05-2017

VIAMODA 12-12-2016

Praca na stanowisku KONSTRUKTORA w przedsiębiorstwie odzieżowym ŁUKSJA

Ścieżka kariery zawodowej po ukończeniu specjalizacji "Projektowanie ubioru i zarządzanie technologią":

• Koordynator i manager produktu
  • Merchandiser i manager kolekcji
  • Specjalista do spraw zakupów materiałów bądź kolekcji
  • Specjalista od technologii i konstrukcji z przygotowaniem kreatywnym
  • Samodzielny przedsiębiorca

Ścieżka kariery zawodowej po ukończeniu specjalności "Komunikacja w modzie i projektowanie marki":

• Specjalista marketingu i brand manager
  • Specjalista do spraw retailu i visual merchandisingu
  • Specjalista od trendów w komunikacji
  • Promotor mody – praca w fachowych mediach modowych
  • Dyrektor kreatywny
  • Samodzielny przedsiębiorca

Ścieżka kariery zawodowej po ukończeniu specjalności "Projektowanie dla gastronomii (Food Design)":

• Szef kuchni
  • Dyrektor kreatywny
  • Manager restauracji, projektant
  • Dziennikarz kulinarny
  • Specjalista przemyślu gastronomicznego

Dołącz do grona projektantów z bazy Wizytownika Instytutu Wzornictwa Przemysłowego

Instytut Wzornictwa Przemysłowego  (IWP) zaprasza studentów uczelni VIAMODA do założenia swojego profilu w Wizytowniku – bazie projektantów i przedsiębiorców z dziedziny wzornictwa przemysłowego.

Dlaczego warto by w bazie znaleźli się studenci i absolwenci uczelni VIAMODA?

Ponieważ z bazy tej często korzystają przedsiębiorcy poszukujący projektantów do pracy, warto też zacząć budować swój profesjonalny wizerunek na rynku już teraz. Baza powstała w ramach projektu „Wzornictwo-Biznes-Zysk” (współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej). Stworzenie własnej wizytówki jest całkowicie bezpłatne i trwa tylko kilka minut. W wizytówce można pochwalić się swoimi dotychczasowymi projektami, zarówno komercyjnymi wdrożeniami jak i np. pracami zaliczeniowymi na uczelni.

Wizytówkę można założyć klikając w poniższy link:

facebook.com/WzornictwoBiznesZysk