Biblioteka VIAMODA Szkoły Wyższej zapewnia dostęp do polskich oraz zagranicznych publikacji z obszaru mody oraz gastronomii. W księgozbiorze znajdują się zarówno książki, aktualne, jak i archiwalne czasopisma, oraz publikacje popularno-naukowe z obu powyższych obszarów.

 

Tym, którzy lubią pracować w ciszy i spokoju, biblioteka zapewnia miejsce do pracy oraz stanowisko komputerowe z dostępem do Internetu.

 

Z biblioteki mogą korzystać aktualni studenci i słuchacze za okazaniem legitymacji studenckiej, jak i absolwenci. Absolwentów, którzy chcieliby mieć dostęp do księgozbioru, prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Studenta.  

 

 

Biblioteka VIAMODA Szkoły Wyższej w Warszawie

 

LOKALIZACJA:     Sala 002, parter

MAIL:                 biblioteka@viamoda.edu.pl

TELEFON:           506 561 984

 

Godziny otwarcia: 

pon.-pt. w godz.: 9:00-17:00

soboty zjazdowe w godz.: 10:00-12:00

 

 

VIAMODA 07-01-2016

W najnowszym Label Magazine Michał Zaczyński, którego nasi studenci doskonale znają z jego świetnych wykładów dołączył do grona redakcyjnego tego wyjątkowego magazynu. Współpracę z LABEL Michał zainaugurował bardzo ciekawym tekstem o historii pokazów mody, dla nas tym bardziej interesującym w nawiązaniu do pierwszych dyplomów, które zostaną wręczone tej wiosny.

Od dzisiaj w naszej bibliotece, będzie można zapoznać się z tym artykułem.

 

http://label-magazine.com

 


 

VIAMODA 03-11-2015

Już od dziś w naszej Bibliotece nowy numer magazynu LABEL. A w nim niezwykle zaskakujący artykuł na temat innowacyjnego podejścia chińskiej gospodarki do produkcji, jakości, oryginalności odzieży. „MADE IN CHINA” przez wszystkich znane i rozpoznawalne hasło. Każdy z nas kojarzy wyżej przedstawione z tanią, kiepskiej jakości, skopiowaną odzieżą. W najbliższym czasie stereotyp chińskiej produkcji ma ulec drastycznym przemianom. W każdym roku ok. 10 tyś. absolwentów wzornictwa kończy naukę na uniwersytetach w Chinach. Przepaść między produktami zachodnimi a tymi wyprodukowanymi w Chinach zmniejsza się. Marka chińska zaczyna być doceniana na wielu płaszczyznach i wiele wskazuje na to, że to dopiero początek tej metamorfozy.

http://label-magazine.com/

 


 

VIAMODA 03-09-2015

Właśnie otrzymaliśmy najnowszy egzemplarz magazynu Rynek Mody. Naszą szczególną uwagę należy zwrócić na artykuł Pani Prorektor dr inż. Marzanny Lesiakowskiej – Jabłońskiej pod tytułem: „Bez ograniczeń”. Pani Marzanna przedstawia atuty wykorzystania druku cyfrowego na tekstyliach: realizacja bardzo odważnych, skomplikowanych i innowacyjnych pomysłów, a także oszczędność jaka towarzyszy w zastosowaniu tej metody.

 

Zapraszamy do biblioteki i do prenumeraty magazynu.

http://fashionweare.com/rynek_mody

 

 


 

VIAMODA 03-09-2015

Label - najnowszy numer już w bibliotece! Naszą uwagę przykuła oryginalna okładka przedstawiająca: „bezwstydne krzesła”, projekt włoskiego projektanta i architekta. Zdaniem Fabio Novembre: „rzeźbione formy nagich modeli uwodzą, ale nie czują wstydu”. Artykuł opisuje i obrazuje niezwykłe kształty zwykłego przedmiotu.

Zachęcamy także do zapoznania się z nowymi trendami urządzania wnętrz, a mianowicie do niezapomnianej podróży przez kontynenty i wizytę w „niebanalnych” domach kreatywnych ludzi.

To wszystko już dziś w naszej bibliotece. Serdecznie zapraszamy do lektury i do prenumeraty magazynu.

http://label-magazine.com/

 


 

VIAMODA 02-09-2015

Już dzisiaj pojawił się nowy numer czasopisma MODA FORUM, a w nim: interesujące raporty dotyczące statystycznej Polki. Pierwszy obejmuje charakterystykę polskich kobiet: stosunek do mody, sportu, kultury. Jakie jesteśmy? Czy lubimy zakupy? Czy moda jest dla nas ważna? Czy chodzimy do restauracji, kina, teatru? Interesujemy się sportem, jesteśmy aktywne fizycznie? Na te wszystkie pytania uzyskamy odpowiedź w raporcie - Polka: rozważna, towarzyska i modna.  Kolejny opisuje Finansowy portret współczesnej Polki, pod tym tytułem kryje się charakterystyka statystycznej kobiety zarządzającej swoimi wydatkami. Rozrzutne i lekkomyślne czy rozsądne i odpowiedzialne?

Już dziś zapraszamy do zapoznania się treścią magazynu MODA FORUM i do prenumeraty.

http://unit.pl/kiosk/moda-forum

 


 

VIAMODA 01-09-2015

Chcielibyśmy zaprezentować Państwu jesienny numer magazynu AMBIENTE – czasopismo branży wyposażenia wnętrz. Zachęcamy do zapoznania się z tytułowym artykułem: Biological, tęsknota za naturą, opowiadający o najnowszych trendach, wykorzystywanych w aranżacji przestrzeni mieszkalnej, zaprezentowanych na Fashion Snoops wiosna-lato 2016. Warto pochylić się także nad wywiadem przeprowadzonym z dyrektorem AICEP, radcą ekonomicznym i handlowym Ambasady Portugalii w Polsce. Pan Nuno Lima opowiada o potencjale jaki tkwi we współpracy z firmami portugalskimi, prężnie działającymi w sektorze meblarskim i tekstylnym. Jako dyrektor AICEP, podkreśla kluczową rolę tej organizacji rządowej.

Zapraszamy do lektury i prenumeraty czasopisma AMBIENTE.

http://www.promedia.biz.pl/pl,ambiente,45.html

 


 

VIAMODA 20-07-2015

Najnowszy numer magazynu Rynek Mody już w sprzedaży, możecie też go znaleźć w naszej bibliotece. W numerze bardzo ciekawy artykuł autorstwa Dr inż. Marzanny Lesiakowskiej – Jabłońskiej dotyczący masowej indywidualizacji produkcji przemysłowej – mass customization, gdzie Pani Marzanna  bardzo obszernie wyjaśnia na czym polega to, raz po raz pojawiające się w ofertach handlowych coraz to nowych marek określenie. Omawia istniejące na rynku rodzaje personalizacji na przykładach ofert wskazanych marek oraz koszty z jakimi trzeba się liczyć wybierając tego typu usługę.  Warto wiedzieć więcej.

Zapraszamy do lektury

 http://fashionweare.com/rynek_mody

 


 

VIAMODA 10-07-2015

W naszej bibliotece ukazał się nowy numer Mody Forum, a w nim:  podsumowanie imprez, które miały miejsce w ostatnim czasie w Polsce i za granicą, zapowiedzi wydarzeń modowych, targów, które odbędą się w najbliższych miesiącach m. in.: Gallery i Red Carpet, gdzie reklamują się niemieckie rynki modowe.

Warto też zwrócić uwagę na interesujący artykuł na temat ponadczasowej bieli w biznesie: jak wkomponować biel w stylizację biznesową, jak wybrać odpowiedni rodzaj kołnierzyka, jaką bieliznę dobrać do białych ubrań i jak o nie dbać - rady dotyczące prania i prasowania.

Zapraszamy do Biblioteki po najnowszy numer Mody Forum i zachęcamy do prenumeraty.

http://unit.pl/kiosk/moda-forum

 


 

VIAMODA 11-06-2015

Najnowszy numer magazynu Label właśnie trafił do naszej biblioteki. Na co warto zwrócić uwagę? Na pewno na wywiad dotyczący wyzwolenia mody męskiej „Czy jesteśmy gotowi odrzucić stereotypy męskiego ubioru?” - interesująca rozmowa z projektantem Michałem Mrzygłodem. Warto przyjrzeć się też projektom wystawionym już po raz ósmy w Muzeum Designu w Londynie. Spośród 76 zostaną wybrane najlepsze w sześciu kategoriach (architektura, cyfryzacja, moda, grafika, produkt i transport), a także Projekt Roku 2015. To właśnie zwycięskie prace kreatorów mody, będą promowały nowe trendy w modzie. 

Zapraszamy do zapoznania się z treścią nowego numeru i nie tylko. Zachęcamy do prenumeraty.

http://label-magazine.com/

 


 

VIAMODA 15-04-2015

Ukazał się najnowszy numer magazynu MALEMEN.

Możemy w nim znaleźć kilka interesujących wywiadów,  m.in. z O.S.T.R., z Krzysztofem Wielickim, jak również z Edwardem Dwurnikiem, o tym, czy poważny jest facet, który namalował 10 tys. obrazów, z Tomaszem Ossolińskim i z Piotrem Głowackim o znaczeniu stroju.

Zapraszamy do Biblioteki i zachęcamy do prenumeraty magazynu.

http://www.malemen.pl/

 

 

 

 


 

VIAMODA 15-04-2015

W naszej Bibliotece pojawił się najnowszy numer magazynu MODA FORUM, a w nim coś, co interesuje nas wszystkich, czyli najnowsze trendy Sezonu Jesień/Zima 2015/2016, ponadto MODA FORUM bada nastroje konsumentów w Europie, a także ujawnia sekrety największych detalistów.

Serdecznie zapraszamy do lektury i do prenumeraty magazynu.

http://unit.pl/kiosk/moda-forum

 

 

 

 

 

 


 

VIAMODA 14-04-2015

Właśnie otrzymaliśmy nowy numer magazynu LABEL.

W magazynie m. in. można znaleźć wywiad z OKI SATO (NENDO) o pasji projektowania i nieustającym zachwycie  nad codziennością.

Zachęcamy do czytania, a także do prenumeraty magazynu.

 

http://label-magazine.com/

 

 

 

 


 

VIAMODA 20-03-2015

W naszej bibliotece dostępny jest najnowszy egzemplarz Rynku Mody. W magazynie m.in. znajduje się ciekawy artykuł o znanym i cenionym w branży mody ivencie FashionPhilosophy Fashion Week Poland. Zachęcamy do czytania, a także do prenumeraty magazynu.

"Efekt talentu"

FashionPhilosophy Fashion Week Poland, jako pierwsza impreza tego typu w Polsce, jest platformą komunikacyjną dla całego przemysłu mody, promując także tych projektantów, których nie stać na profesjonalną prezentację kolekcji.

Miejsce 12. edycji: hotel Double Tree by Hilton i przestrzenie Toya Studios.

 http://fashionweare.com/news/show/id/1047

 

 

 

PARTNERZY BIBLIOTEKI VIAMODA