dwudniowy kurs weekendowy (sobota/niedziela)

22-23.02.2020

RYSUNEK ŻURNALOWY

POZIOM PODSTAWOWY

RYSUNEK ŻURNALOWY to nic innego jak szybki szkic projektu ubrania na sylwetce. Jego głównym zadaniem jest zilustrowanie projektu w jak najszerszym aspekcie – uchwycenie nastroju, dynamiki, określenie rodzaju czy koloru materiału, kroju, charakterystycznych cięć, detali i dodatków, a nawet charakteru osoby dla której ubranie to ma być przeznaczone. Jest to wizja projektanta przeniesiona na papier, gdzie najważniejsza jest spójność kompozycji.
Rysunek żurnalowy jest też ważnym narzędziem komunikacji z naszym klientem. Projektant posiadający umiejętność przeniesienia swojej wizji na papier w atrakcyjny sposób jest w stanie dużo łatwiej i
szybciej pozyskać potencjalnego klienta.

Podczas kursu szeroko omówimy zagadnienia teoretyczne, przeprowadzimy wiele ćwiczeń oraz poddamy ocenie i korekcie wykonane prace. Wykonamy rysunki różnych typów sylwetek z podziałami wskazującymi linie ramion, pachy, piersi, talii itd. rysunki z podziałem na linie w płaszczyźnie strzałkowej, rysunki pasa barkowego i miednicowego, kończyn dolnych i górnych.

KURS POPROWADZI:

Ilya Karvat

Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Brzeskiej. W roku 2016 ukończył włoską Polimoda International Institute For Fashion Design and Marketing, jedną z najepszych modowych szkół na świecie. Karierę zawodową zaczął w 2001 roku jako ilustrator, potem zaczęła się jego przygoda z projektowaniem, która trwa do dziś. Od lat specjalizuje się w projektowaniu kolekcji komercyjnych. Obok projektowania znakomicie spełnia się w roli ilustratora i dyrektora artystycznego. Nadzoruje oraz zarządza całym procesem powstania kolekcji łącznie z tworzeniem strategii marketingowej i wizerunkowej. Pasjonat fotografii i sztuki nowoczesnej.

METODY I FORMA ZAJĘĆ:

• omówienie tematu
  • praktyczne działania w rysunkach oraz metody aktywizujące
  • ocena oraz korekta prac

ELEMENTY ZAJĘĆ PRAKTYCZNYCH:

• wykonanie rysunków sylwetki z podziałami wskazującymi linię ramion, talii, bioder, kolan, stóp
  • rysunki kończyn dolnych i górnych
  • budowanie uproszczonych brył budujących sylwetkę
  • malowanie poszczególnych części ubioru

PROGRAM:

>>> Sobota

• Omówienie budowy ciała.
  • Nauka prawidłowego umiejscowienia poszczególnych części kośćca kręgosłupa oraz ich wpływ na pozycję stojąca i dynamiczną sylwetki.
  • Ćwiczenia praktyczne.
  • Rysowanie sylwetki według proporcji.
  • Nauka wyznaczania najważniejszych linii oraz punktów potrzebnych do skonstruowania postaci.
  • Kreatywne i praktyczne ćwiczenia oraz korekta wykonanych prac.

>>> Niedziela

• Przedstawienie różnorodnych technik wykorzystywanych w tworzeniu rysunków żurnalowych.
  • Prezentacja prac wybranych artystów oraz ich spojrzenia na rysunek mody.
  • Praktyczne zastosowanie wybranych przyrządów plastycznych takich jak akwarele, flamastry, kredki.
  • Naśladowanie faktur, wzorów oraz charakteru tkanin.
  • Zabawa z kolażem, nauka łączenia odmiennych mediów w celu uzyskania spektakularnych, a przede wszystkim nowatorskich efektów w żurnalach i projektach ubioru.

DATA:              22–23.02.2020

MIEJSCE:        VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie, ul. Paca 37

GODZINY:       10 - 17:00 (45 min przerwy)

CENA:             800 PLN

(Cena obejmuje materiały potrzebne do pracy podczas zajęć)

JESTEŚ  ZDECYDOWANY?

1. wypełnij formularz  >>>

Na adres mailowy: marketing@viamoda.edu.pl

2. wyślij zgłoszenie o treści:

• Metodyka procesu projektowania –poziom podstawowy
  • Imię i Nazwisko

3. dołącz podpisaną informację o ochronie danych osobowych

• Informacja o ochronie danych osobowych:  pobierz

4. dołącz potwierdzenie przelewu

Numer konta:

PL 80 1600 1068 1843 8502 7000 0004

Viamoda Szkoła Wyższa z siedzibą w Warszawie
Bank BGŻ BNP ParibasS.A.

W tytule przelewu prosimy wpisać IMIĘ I NAZWISKO, RYSUNEK ŻURNALOWY.

W odpowiedzi drogą mailową otrzymają Państwo potwierdzenie udziału w kursie.

Uczestnicy szkolenia otrzymają certyfikat ukończenia kursu RYSUNKU ŻURNALOWEGO - POZIOM PODSTAWOWY

KONTAKT : e-mail: marketing@viamoda.edu.pl   tel.: +48 506 561 999