dwudniowy kurs weekendowy (sobota/niedziela)

RYSUNEK ŻURNALOWY to nic innego jak szybki szkic projektu ubrania na sylwetce. Jego głównym zadaniem jest zilustrowanie projektu w jak najszerszym aspekcie – uchwycenie nastroju, dynamiki, określenie rodzaju czy koloru materiału, kroju, charakterystycznych cięć, detali i dodatków, a nawet charakteru osoby dla której ubranie to ma być przeznaczone. Jest to wizja projektanta przeniesiona na papier, gdzie najważniejsza jest spójność kompozycji.
Rysunek żurnalowy jest też ważnym narzędziem komunikacji z naszym klientem. Projektant posiadający umiejętność przeniesienia swojej wizji na papier w atrakcyjny sposób jest w stanie dużo łatwiej i szybciej pozyskać potencjalnego klienta.

Podczas kursu szeroko omówimy zagadnienia teoretyczne, przeprowadzimy wiele ćwiczeń oraz poddamy ocenie i korekcie wykonane prace. Wykonamy rysunki różnych typów sylwetek z podziałami wskazującymi linie ramion, pachy, piersi, talii itd. rysunki z podziałem na linie w płaszczyźnie strzałkowej, rysunki pasa barkowego i miednicowego, kończyn dolnych i górnych.

KURS POPROWADZI:

Dominika Łukawska

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Dyplom z wyróżnieniem obroniła w Pracowni Projektowania Ubioru. Podczas studiów otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest też laureatką licznych konkursów artystycznych (m.in. I miejsce na Warsztatach Mody we Florencji, laureatka dwóch konkursów im. W. Strzemińskiego) i autorką wystaw rysunków. Obecnie zajmuje się projektowaniem grafiki odzieżowej, jej nadruki można zobaczyć w takich firmach jak Troll, Top Secret i Monnari. Równolegle zajmuje się też pracą dydaktyczną. Wykłada kompozycję na Wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

PROGRAM: POBIERZ BROSZURĘ

Osoby zainteresowane udziałem w kursie prosimy wysłanie zgłoszenia o treści:

• Rysunek żurnalowy –poziom podstawowym
  • Imię i Nazwisko
  • Adres zamieszkania
  • Adres mailowy
  • Telefon kontaktowy

oraz o wysłanie potwierdzenia przelewu w załączeniu.

Numer konta:

PL 64 1600 1068 1843 8502 7000 0001

Viamoda Szkoła Wyższa z siedzibą w Warszawie
Bank BGŻ BNP ParibasS.A.

W tytule przelewu prosimy wpisać IMIĘ I NAZWISKO, KURS RYSUNKU ŻURNALOWEGO.

W odpowiedzi drogą mailową otrzymają Państwo potwierdzenie udziału w kursie.

Adres mailowy pod który należy wysyłać zgłoszenia: marketing@viamoda.edu.pl

Uczestnicy szkolenia otrzymają certyfikat ukończenia Kursu Rysunku Żurnalowego