dwudniowy kurs weekendowy (sobota/niedziela)

WSTĘP DO METODYKI PROCESU PROJEKTOWANIA W BRANŻY MODY

czyli

JAK WYBRAŹNIĘ  PRZEŁOŻYĆ  NA ORYGINALNĄ KONCEPCJĘ PROJEKTOWĄ

Motto:

„Może się zdarzyć, że urodziłeś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzał im wyrosnąć.”

Coco Chanel

CEL KURSU: Uzyskanie wiedzy i umiejętności z zakresu podstaw procesu projektowego, jego świadomej organizacji i następstwa działań. Zwrócenie uwagi na poszczególne etapy procesu projektowego, prowadzone niekiedy świadomie, a często biegnące intuicyjnie. Wykształcenie umiejętności analizy podejmowanego tematu, znajdowania i badania źródła inspiracji oraz jej wpływu na ostateczną formę projektu. Zdobycie umiejętności analizy i przełożenia trendów na koncepcje projektowe dopasowane do  briefu kolekcji, DNA marki i mozliwości sprzedażowych produktów.

Zajęcia mają pobudzać wyobraźnię uczestników do znajdowania oryginalnych rozwiązań i rozwijać ich kreatywność, którą będą mogli się wykazać w trakcie realizacji ćwiczeń warsztatowych. Duży nacisk położony jest na działania zrywające ze schematami, twórcze poszukiwania oraz indywidualność, pozwalającą każdemu na swobodną interpretację koncepcji projektowej  i  przełożenie własnej wyobraźni na wizualizację pomysłu. Równocześnie jednak nacisk położony jest na aspekty rynkowe działań projektowych (przewidywana grupa docelowa, sposób sprzedaży i promocji oraz segment rynku, na którym dany produkt czy kolekcja ma być lokowana).

ADRESACI KURSU: poczatkujący projektanci; styliści i blogerzy modowi pragnący poszerzać obszar działań o prace projektowe,  pasjonaci mody, osoby myślące o studiach na kierunkach związanych z projektowaniem dla branży mody, osoby pracujące w branży mody i nie mające przygotowania projektowego; kreatywni pasjonaci mody.

KURS POPROWADZI:

Ilya Karvat

Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Brzeskiej. W roku 2016 ukończył włoską Polimoda International Institute For Fashion Design and Marketing, jedną z najepszych modowych szkół na świecie. Karierę zawodową zaczął w 2001 roku jako ilustrator, potem zaczęła się jego przygoda z projektowaniem, która trwa do dziś. Od lat specjalizuje się w projektowaniu kolekcji komercyjnych. Obok projektowania znakomicie spełnia się w roli ilustratora i dyrektora artystycznego. Nadzoruje oraz zarządza całym procesem powstania kolekcji łącznie z tworzeniem strategii marketingowej i wizerunkowej. Pasjonat fotografii i sztuki nowoczesnej.

PROGRAM: POBIERZ BROSZURĘ

Osoby zainteresowane udziałem w kursie prosimy wysłanie zgłoszenia o treści:

• Metodyka procesu projektowania –poziom podstawowym
  • Imię i Nazwisko
  • Adres zamieszkania
  • Adres mailowy
  • Telefon kontaktowy

oraz o wysłanie potwierdzenia przelewu w załączeniu.

Numer konta:

PL 64 1600 1068 1843 8502 7000 0001

Viamoda Szkoła Wyższa z siedzibą w Warszawie
Bank BGŻ BNP ParibasS.A.

W tytule przelewu prosimy wpisać IMIĘ I NAZWISKO, METODYKA PROCESU PROJEKTOWANIA.

W odpowiedzi drogą mailową otrzymają Państwo potwierdzenie udziału w kursie.

Adres mailowy pod który należy wysyłać zgłoszenia: marketing@viamoda.edu.pl

Uczestnicy szkolenia otrzymają certyfikat ukończenia kursu Wstęp do metodyki procesu projektowania