JESTEŚ  JUŻ  ZDECYDOWANY ?  PRZEJDŹ  DO  ZAKŁADKI   >>>   

 

Projektowanie przestrzeni oraz scenografii nabiera obecnie nowego znaczenia. W aranżacji wnętrz i otoczenia coraz większą rolę przypisuje się emocjom oraz rozwiązaniom ukierunkowanym na budowanie odpowiedniego klimatu wokół marki i produktu. Kreowanie charakteru wnętrza przy wykorzystaniu technik marketingu sensorycznego i uwzględnieniu roli światła, zapachu, dźwięku w celu wytworzenia pożądanego efektu np. zachęcenia do zakupów, staje się dziś kluczowe. 

Wzornictwo przestrzenne aplikujące w proces projektowy wiedzę o zmieniających się potrzebach odbiorców oraz kreujące właściwe user experience jest jednym z najszybciej rozwijających się i perspektywicznych sektorów usług projektowych, w szczególności w odniesieniu do branż kreatywnych jak moda.    

 

> O STUDIACH

Program studiów ARANŻACJA PRZESTRZENI Z ELEMENTAMI SCENOGRAFII opracowany został z myślą o osobach, które chciałyby zdobyć umiejętność praktycznego projektowania przestrzeni z uwzględnieniem kontekstu: marki, produktu i dzieła sztuki, dla którego projektowana jest dana strefa, oraz kreowania w efekcie odpowiednich zachowań odbiorców.     

Dzięki studiom ARANŻACJA PRZESTRZENI Z ELEMENTAMI SCENOGRAFII, studenci nabywają umiejętność projektowania tematycznego dostosowanego do charakteru, sposobu użytkowania i funkcji docelowej projektowanej przestrzeni, a także czasu, w jakim będzie ona funkcjonowała. Poznają zasady optymalnego doboru odpowiednich form i struktur, a także materiałów pod względem ich wytrzymałości na potrzeby aranżacji krótkookresowych takich, jak: pop up store, wystawy, witryny, stoiska targowe, wybiegi, scenografia event’owe oraz długookresowych budujących wizerunek marki lub produktu, i kreujących oczekiwane user experience w butikach czy showroom’ach. Program wypełniony jest merytorycznymi wykładami i praktycznymi ćwiczeniami prowadzonymi przez uznanych ekspertów projektowania wnętrz oraz scenografów. W trakcie studiów realizowane są cykle zajęć warsztatowych ukierunkowanych na zasady kompozycji przestrzennej, ergonomii i funkcjonalności wnętrz i wyposażenia, oddziaływania kolorystki i formy z elementami materiałoznawstwa, stylizowania przestrzennego, wystawienniczego i sztuki dekoracji w nawiązaniu do wybranych epok oraz swobodnej interpretacji i komponowania stylów w architekturze.    

Program studiów obejmuje również zapoznanie  się z możliwościami projektowania w programach do modelowania 3D, narzędziami do wizualizacji z elementami rozszerzonej rzeczywistości VR (ang. Virtual Reality) i AR (ang. Augmented Reality) m.in. przy tworzeniu wirtualnych przymierzalni, systemami zintegrowanymi ze scenariuszem (automatyka rozwiązań projektowych), oraz projektowanie i wykorzystywanie technologii w projektowaniu oświetlenia scenicznego, ambientowego, czy tworzenia iluminacji świetlnych.     

Jednym z ważniejszych aspektów, na które VIAMODA kładzie nacisk, jest networking branżowy. Studenci mają możliwości zdobywania i nawiązywania wielu kontaktów zawodowych oraz odbywania praktyk w rzeczywistych warunkach rynkowych. 

Studia ARANŻACJA PRZESTRZENI Z ELEMENTAMI SCENOGRAFII prowadzone są w języku polskim w formie STACJONARNEJ i NIESTACJONARNEJ.

 

ZAPOZNAJ SIĘ Z PROGRAMEM I ZASADAMI NABORU!

 

KONTAKT : e-mail: rekrutacja@viamoda.edu.pl   tel.: +48 506 561 999 

 

> ŚCIEŻKI KARIERY

  • Specjalista ds. aranżacji przestrzeni sprzedażowych i wystawienniczych
  • Specjalista ds. scenografii evento’owej, telewizyjnej i pokazów mody
  • Projektant kreatywny (UX, marketing sensoryczny)
  • Visual Mechandiser 
  • Design Brand Manager