JESTEŚ  JUŻ  ZDECYDOWANY ?  PRZEJDŹ  DO  ZAKŁADKI   >>>   

 

W dzisiejszych czasach, w dobie social mediów i e-commerce, komunikacja wizualna nabiera szczególnego znaczenia i wyrasta na najważniejszą formę komunikacji. Za pomocą obrazu można bardzo skutecznie oddziaływać na odbiorcę komunikatu, przekazywać wartości, emocje i idee stojące za marką czy produktem w celu zbudowania pożądanego wizerunku. Zaprojektowanie kreatywnego, estetycznego i zrozumiałego przekazu poprzez fotografię, film czy animacje, staje się obecnie coraz większym wyzwaniem.  

 

>   O STUDIACH

Program studiów FOTOGRAFIA WIZERUNKOWA, PRODUKTOWA I VIDEO dedykowany jest osobom, które chciałyby połączyć pasję do fotografii z pracą zawodową w obszarach mody i branżach kreatywnych, w tym także poznać tajniki brandingu i projektowania komunikacji wizualnej wokół marki i produktu.

Dzięki studiom FOTOGRAFIA WIZERUNKOWA, PRODUKTOWA I VIDEO studenci nabywają umiejętności teoretyczne i praktyczne obejmujące technologię obrazu, fotografię stacjonarną i mobilną, zapis i obróbkę materiału wyjściowego oraz postprodukcję w programach graficznych. Ponadto zapoznają się z innowacyjnymi technikami kreacji obrazu oraz zdobywają wiedzę na temat historii fotografii, filmu i mody oraz jej odniesień i znaczenia w kulturze współczesnej.   

W trakcie studiów realizowane są cykle zajęć warsztatowych ukierunkowanych na fotografię studyjną, wizerunkową i produktową, z uwzględnieniem fotografii na potrzeby mody i branż kreatywnych, fotografię packshot’ową oraz video art. Zakres tematyczny obejmuje również fotografię reklamową, artystyczną i uliczną oraz produkcję sesji zdjęciowych.

Program wypełniony jest merytorycznymi wykładami i praktycznymi ćwiczeniami prowadzonymi przez uznanych ekspertów fotografii oraz doświadczonych wykładowców. Podczas zajęć studenci poznają język obrazu i narzędzia twórczej ekspresji, dowiadują się jak skutecznie oddziaływać na odbiorcę komunikatu oraz poznają metody kreowania storytelling’u w kontekście danej sesji zdjęciowej, marki lub produktu. Zapoznają się z profesjonalnym doborem narzędzi komunikacji wizualnej, timingiem komunikatu, narzędziami kształtowania zachowań obiorców oraz procesem zarządzania informacją. Zdobędą wiedzę, w jaki sposób budować wizualną tożsamość osób, marek i produktów oraz dobierać odpowiednie środki przekazu.   

Jednym z ważniejszych aspektów, na które VIAMODA kładzie nacisk, jest networking branżowy. Studenci mają możliwości zdobywania i nawiązywania wielu kontaktów zawodowych oraz odbywania praktyk w rzeczywistych warunkach rynkowych. 

Studia FOTOGRAFIA WIZERUNKOWA, PRODUKTOWA I VIDEO prowadzone są w języku polskim w formie STACJONARNEJ i NIESTACJONARNEJ.

 

ZAPOZNAJ SIĘ Z PROGRAMEM I ZASADAMI NABORU!

 

KONTAKT : e-mail: rekrutacja@viamoda.edu.pl   tel.: +48 506 561 999 

 

>   ŚCIEŻKI KARIERY

  • Fotograf / Artysta fotograf
  • Fotoreporter / Fotosista
  • Producent sesji zdjęciowych
  • Specjalista ds. komunikacji wizualnej 
  • Grafik / Retuszer / Fotoedytor
  • Krytyk / Kurator galerii