Spotkanie z Agnieszką L. Janas - autorką książki "Elegantki" - Relacja

Gościem autorskiego wieczoru był również Jerzy Antkowiak, fascynująca osobowość, prawdziwa legenda polskiej mody, projektant i stylista. Z uczestnikami spotkania podzielił się on wspomnieniami z lat, o których opowiada książka oraz anegdotami związanymi z latami młodości i swoim imponującym dorobkiem artystycznym. Pan Antkowiak poczęstował nas również swoim przepisem na życie – żyj tak aby nie zabraniać sobie tego co dobre i żyj przede wszystkim pogodnie. Dziękujemy!
Cały wieczór wypełniła atmosfera wspomnień związanych z procesem powstawania „Elegantek” oraz zakulisowych anegdot, które towarzyszyły wywiadom z bohaterkami książki. Co zainspirowało Agnieszkę Janas do stworzenia tej interesującej publikacji? Przede wszystkim kreatywność kobiet, które otaczały autorkę. Pasja, siła, kreatywność i zamiłowanie do mody. Twórczą atmosferę spotkania wzbogacił konkurs na Rysunek Żurnalowy. Uczestnicy zostali poproszeni o wykonanie szkicu  zainspirowanego modą lat 50. lub 60. Konkurs zorganizowaliśmy wspólnie z firmą Ferosh (twórcami szkicowników Lila Lou). Wzięli w nim udział niemal wszyscy zebrani goście. I choć jak oznajmiło jury konkursu wszystkie powstałe szkice były imponujące, nagrodzone zostały wyjątkowe cztery prace. Cieszymy się, że trzy z nich wykonane zostały przez naszych studentów: Lucyna Kubasik (I miejsce), Margaryta Zhovta (II miejsce), Liza Matvieieva (III miejsce). Wyróżniona została również praca Joanny Modrzejewskiej, czego bardzo gratulujemy.

Było nam niezmiernie miło gościć zarówno autorkę – panią Agnieszkę Janas, Jerzego Antkowiaka, jak i wszystkich uczestników, którzy odwiedzili tego wieczora naszą szkołę.

Spotkanie poprowadziły Pani Marzanna Lesiakowska-Jabłońska, prorektor Viamoda Szkoły Wyższej oraz Pani Kinga Miller, Dyrektor Polsko-Włoskiego Instytutu Designu i Managementu Viamoda. Zapowiedziały one kolejne, ciekawe spotkania z modą, które będą inspirujące zarówno dla naszych studentów jak i przyjaciół uczelni.

Viamoda, 2014-11-27