Studentka VIAMODA dostrzeżona przez Harper's Bazaar
 

O marce DUNST, która dopiero wchodzi na rynek, a którą z ogromnym zainteresowaniem i przyjemnością obserwujemy - jedną z jej współzałożycielek jest nasza studentka Alicja Danowska-Kozak - robi się coraz głośniej. Artykuł w Harper’s Bazaar Polska może być zwiastunem przyszłych sukcesów na rynku.

 


Zofia Owczarczyk i Karina Sulich stylizują sesję do FashionTV Magazine
 

Nasze studenki Zofia Owczarczyk i Karina Sulich, tworzące duet KITSCHGIRLS, po raz kolejny stylizują sesję dla FashionTV Magazine. Tym razem odbywała się ona z udziałem Oliviera Janiaka. Zofii i Karinie serdecznie gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie VIAMODA. 

  

źródło fotografii: KITSCHGIRLS stylist group

 

Azra Nikshiqi u Micaeli Oliveiri
 

- Wybrałam markę Micaela Oliveira, ponieważ wiedziałam, że ta projektantka przekaże mi dużą wiedzę. Jej ubrania idealnie pasują do mojego stylu, w którym tworzę - tak przed wyjazdem do Portugalii uzasadniała swój wybór stażu Azra Nikshiqi w rozmowie z dziennikarką portalu Fashionbiznes.pl. Nasza studentka relacjonując swój staż podkreślała, że to najlepsza okazja do tego by nauczyć się wielu rzeczy. - Robiąc najłatwiejsze rzeczy, podając igły i szpilki, wiele się uczysz, widzisz jak pracuje się w firmie, poszerzasz swoją wiedzę - dodaje. Cały wywiad ze studentkami, które odbywały staże zagraniczne można przeczytać tutajWyjazdy na staże studenckie odbywają się w ramach projektu ERASMUS +

fot. micaelaoliveiraofficial/Instagram

Karolina Rutkowska w
Palmer//Harding Londyn

VIAMODA 18-10-2015

- Przebywając na stażu miałam niepowtarzalną okazję rozwijania swoich kompetencji zawodowych oraz interpersonalnych, a także zweryfikowania umiejętności zdobywanych w Uczelni - wspomina swój wyjazd do Londynu nasza studentka pani Karolina Rutkowska. Latem 2015 odbyła ona staż w londyńskiej pracowni Palmer//Harding. - Ogromnym plusem był fakt, że projektanci obdarzali mnie dużą dozą zaufania, co pozwoliło mi na nieskrępowany, kreatywny rozwój - dodaje. Całą relację ze stażu pani Karoliny można przeczytać tutaj. Wyjazd odbył się w ramach projektu ERASMUS +

Fot. Palmer//Harding

 

Aleksandra Bamber -
staż w atelier Dawida Tomaszewskiego

Studentka VIAMODA Szkoły Wyższej, Aleksandra Bamber, od końca czerwca do końca września 2015 odbywała staż w berlińskim atelier Dawida Tomaszewskiego. W swojej relacji, pani Aleksandra bardzo podkreśla wagę doświadczenia jakie daje możliwość pracy ze specjalistami. Zwraca uwagę na cechy, które przydają się w pracy - cierpliwość, organizacja pracy i oczywiście kreatywność. Całą relację z pobytu pani Aleksandry w Berlinie można przeczytać tutaj. Wyjazd odbył się w ramach projektu ERASMUS +

 

OFF FASHION KIELCE - 2 miejsce Dastin Porazinski

Dzielimy się z Wami informacją o sukcesie naszego studenta Dastina Porazińskiego. Zdobył on II. miejsce i czek o wartości 6 tys. złotych oraz całościową kreację graficzną z wizerunkową stroną www ufundowaną przez Agencję Kreatywną Designum na kieleckim konkursie Off Fashion. GRATULUJEMY!!!

 

 

 

 

II miejsce Dastina Porazińskiego na Fashion Designer Awards

Wczoraj nasz student, Dastin Poraziński zajął w pięknym stylu 2 miejsce w konkursie młodych projektantów Fashion Designer Awards. Jego (oczywiście) utrzymane w czerni, cztery looki konkursowe podobały nam się bardzo i były perfekcyjnie wykonane.

GRATULUJEMY! Czekamy na dalsze sukcesy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zwycięska kolekcja MIDO

Kolekcja gotowa! Nagrodą był wyjazd do Paryża na targi textylne Première Vision, a gotowa kolekcja trafi do butików w Genewie i Lozannie. Czekamy na efekty sprzedaży. Trzymamy kciuki!

 

 

Aleksandra Zgubińska Atelier na targach FASHION REVOLUTION

14-15 marca podczas targów mody FASHION REVOLUTION w C.H Wola Park jedną z marek które będzie można zobaczyć na wspomnianej imprezie jest marka naszej studentki - Aleksandry Zgubińskiej. Organizatorzy targów zapowiadają wielka rewolucje modową. My wierzymy, że to właśnie Ola będzie tą rewolucjonistką!

 

 

Pokaz FE MALE Warsaw

Już w najbliższą sobotę (7 marca) o godz.16:00 marka FE MALE, której jedną z projektantek jest nasza studentka - Kasia Szafranowska, we współpracy z POP UP STORY organizują event pokazowy, podczas którego po raz pierwszy na żywo pokazane zostaną wszystkie nowe projekty marki. Gratulujemy Kasi i z niecierpliwością czekamy na pokaz!

Sobota, 7 marca, godz. 16.00-18.00, POP UP STORY, Pl. Unii City Shopping Center”

https://www.facebook.com/events/438290959655499

 

 

Natalia Kukulska i NIKO BY NIKO
Natalia Kukulska w kreacji projektu Simony Nikołajewskiej  podczas Gali Noworocznej z Adamem Sztabą!

 

Joanna Biernacka, studentka specjalności Komunikacja w modzie i projektowanie marki, na swoim blogu  ASHPLUMPLUM już od kilku lat dzieli się pomysłami na stylizacje, obserwacjami dotyczącymi mody, a oko czytelnika przyciągają publikowane na blogu, bardzo przemyślane fotografie. Do stylizacji często wykorzystuje części garderoby czy akcesoria znanych marek (Reserved, Sinsay, Somersby), które dostrzegając potencjał Joanny bardzo chętnie wchodzą z nią w współpracę. Joasia odniosła też już pierwsze sukcesy w branży modowej m.in. prezentacja stylizacji na stronie internetowej magazynu Elle, czy na instagramie Fashion Week, współpraca z telewizją Fashion TV, a także w roli stylistki ubierając polskich youtub’erów.

Aktualnie zajmuje się projektowaniem i szyciem strojów dla pewnej grupy tanecznej.

 

 

Sylwia Paśmionka modą interesowała się od zawsze. Przygodę z modą zaczęła od stworzenia bloga modowego, z czasem jednak postanowiła pójść w trochę innym kierunku i jak sama mówi "stworzyć coś dla siebie, przez samą siebie i pokazać to światu". To właśnie studia na kierunku Wzornictwo o specjalności Projektowanie Ubioru zainspirowały Sylwię i skłoniły do działania. Spełniając się jako matka, postanowiła  również spełniać się jako kobieta. Tak powstała marka  sylvia.design  Sylwia Paśmionka. Marka powstała z myślą o takich kobietach jak ona sama, czyli ambitnych, osiągających wyznaczone sobie cele, podążających za marzeniami i spełniającymi się w tym, co robią.

 

 

 NIKO BY NIKO to marka naszej studentki Simony Nikołajewskiej powstała w grudniu 2013 roku. Simona za cel postawila sobie zbadanie rynku, a wnioski skłonily ją do projektowania rzeczy casualowych, na codzień, dla młodych dziewczyn interesujących sie modą. Projekty realizowane są w niedużej ilości egzemplarzy, w całkowitej zgodzie z aktualnymi trendami. Cecha charakterystyczna projektowanych kolekcji  to ciekawe, geometryczne formy.  Pierwsza kolekcja marki miała swój pokaz w SOHO FACTORY.

 

 

FE MALE Warsaw to marka, którą tworzą Katarzyna Szafranowska  - studentka VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie oraz jej siostra, Anita Szafranowska. Korzeni marki doszukamy się w zamiłowaniu - zarówno do ubrań, mody, jak i minimalistycznego designu. Zamysłem projektantek jest stworzenie projektów o prostych, lecz jednocześnie wyjątkowych krojach. Te założenia siostry realizują nieprzerwanie w każdej swojej kolekcji.

 

 

Marka Aleksandra Zgubińska Atelier zajmuje się projektowaniem mody codziennej, użytkowej ale niebanalnej. Charakteryzuje się indywidualnym podejściem do klienta, w sprzedaży dostępne są nie tylko ubrania gotowe „z wieszaka”, ale również istnieje możliwość zamówienia projektu według sprecyzowanych oczekiwań i wymagań klienta. Styl w jakim projektuje Aleksandra to maksimum kobiecości z dodatkiem ekstrawagancji, czyli unowocześniona klasyka.