DR INŻ. MARZANNA LESIAKOWSKA - JABŁOŃSKA

15 czerwca 2015r. w Muzeum Miasta Łodzi odbyło się  Podsumowanie Ruchu Innowacyjnego w Edukacji w roku szkolnym 2014/2015. Decyzją  Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego Pani Prorektor do spraw dydaktycznych dr inż. Marzanna Lesiakowska - Jabłońska otrzymała Certyfikat Ambasadora Innowacyjnych Idei i Praktyk Pedagogicznych. To ogromny zaszczyt dla Uczelni. Gratulujemy Pani Marzannie!

 

 

 

EWA EHMKE VEL EMCZYŃSKA – SELIGA

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z najnowszym projektem, w którym bierze udział  wykładowca uczelni VIAMODA Culinary School - mgr Ewa Ehmke vel Emczyńska – Seliga. Pani Ewa jako ekspert w dziedzinie dietetyki klinicznej, zaangażowała się w współtworzenie nowego w branży czasopisma - Współczesna Dietetyka. Ewa Ehmke vel Emczyńska – Seliga jest absolwentką Dietetyki i studiów doktoranckich Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Obecnie jest dietetykiem w Klinice Pediatrii, Żywienia i Chorób Metabolicznych oraz Poradni Metabolicznej Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie. Jest autorką wielu publikacji naukowych i prelegentem konferencji.

http://www.wspolczesnadietetyka.pl/

 

 

 

ANNA I MAREK LORENS, RELACJA FILMOWA NA BLOGU ewaiwnetrze.pl

Targi Salon del Mobile to najważniejsze w świecie designu wydarzenie poświęcone najwyższej klasy wzornictwu z całego świata. W czasie trwania targów Mediolan staje się stolicą światowego designu, gdzie ściągają najlepsi projektanci i najbardziej znane marki wraz z swoimi projektami, często prawdziwymi dziełami sztuki. Na tegorocznych targach wśród najlepszych pojawiła się też polska pracownia Lorens, prezentując swój niezwykły stół-ogród.  Państwo Lorens, także wykładowcy naszej Uczelni dali też szansę w ramach stażu wzięcia udziału w tym niesamowitym wydarzeniu jednej z naszych studentek – Oldze Perdion, która podczas targów asystowała na stoisku pracowni.

Zapraszamy do pełnego różnorodności, przepychu i niezwykłych form świata designu, do którego przeniesie nas film zrealizowany przez  Redaktor Ewę Mierzejewską, autorkę ekskluzywnego bloga dedykowanego designowi ewaiwnetrze.pl.

Salon del Mobile - film

 

 

 

ANNA I MAREK LORENS, PUBLIKACJA PRASOWA

"Pierwsza liga młodych polskich designerów. Oprócz architektury zajmują się projektowaniem wnętrz i przedmiotów codziennego użytku. Jako nieliczni polscy projektanci mają swoje miejsce na wystawie wzornictwa w Mediolanie, kuźni trendów. Anna i Marek Lorens". -  tak portal "Dom i Wnętrze" pisze o pracy Państwa Lorens.

http://domiwnetrze.pl/domiwnetrze/56,132258,15143437,Projektanci__Anna_i_Marek_Lorens.html

 

 

OLGA NIEŚCIER , WYSTAWA

Zapraszamy do obejrzenia prac Pani Olgi Nieścier. Wystawę Pani Olgi zatytułowaną "STRUKTURA" sfotografowała Pani Ela Bialkowska (Okno Studio).

Link do strony:  www.olganiescier.it

 

 

 

ZUZANNA ŻUBKA-CHMIELEWSKA, KONFERENCJA

"Postacie historyczne starożytności w sztukach audiowizualnych" to temat konferencji naukowej, w której jako wykładowca VIAMODY udział weźmie pani Zuzanna Żubka- Chmielewska. Pani Zuzanna wygłosi referat na temat filmowych wizerunków Kleopatry i jej strojów. Dla wszystkich pasjonatów mody temat niezwykle ciekawy, a także bardzo inspirujący.

Konferencja odbędzie się w Poznaniu, w dniach 10–11 kwietnia 2015 r.

Miejsce obrad: sala 118, Instytut Historii UAM, św. Marcin 78, Poznań

https://audiowizualnyantyk.wordpress.com/

 

 

DR INŻ. MARZANNA LESIAKOWSKA - JABŁOŃSKA, WYWIAD

W kolejnym już wywiadzie, tym razem dla kreatywnalodz.pl pani Marzanna Lesiakowska - Jabłońska, prorektor i wykładowca naszej Uczelni opowiada między innymi o potrzebach rynku branży mody w Polsce. Wszystkich zainteresowanych tematem zachęcamy do przeczytania.

http://www.kreatywna.lodz.pl/page/20,wywiady.html?id=347

 

 

ZUZANNA ŻUBKA-CHMIELEWSKA, WYWIAD

W wywiadzie Małgorzaty Chomicz dla bloga Okno na Warszawę o przedwojennej modzie stolicy opowiadają Zuzanna Żubka-Chmielewska wykładowca naszej Uczelni i Joanna Mruk. Jeśli chcecie dowiedzieć się „u kogo ubierała się kiedyś stolica? Czy wolno było nosić sztuczne kwiaty do pracy? Dlaczego wypadało chodzić co tydzień do fryzjera? „ Zapraszamy do lektury.

http://oknonawarszawe.pl/blog/archives/7028

 

 

MONIKA KAPŁAN-GERC, WYWIAD

Monika Kapłan-Gerc, podzieliła się swoją opinią na temat polskiego rynku mody w wywiadzie "Potrzeba ekscytacji" przeprowadzonym przez Michała Zaczyńskiego, także przez naszego wykładowcę, dla portalu Fashion Post. Obojgu z Państwa dziękujemy za ciekawy materiał!

Artykuł można przeczytać na:   http://fashionpost.pl/potrzeba-ekscytacji/

 

 

DZIDKA ŚWINIARSKA, WYWIAD

W styczniowym numerze magazynu Avanti opublikowany został świetny wywiad z Dzidką Świniarską, która prowadzi w zajęcia z konstrukcji odzieży. Sesja zdjęciowa do tego wywiadu powstała we wnętrzach VIAMODA Szkoły Wyższej. Zapraszamy do lektury!

 

 

DR KAMIL ZALESKI, WYSTAWA

Na początku tego roku w Galerii Koszarowej Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach można było obejrzeć wystawę prac naszego wykładowcy rysunku i grafiki użytkowej dr Kamila Zaleskiego.

Grafiki z cyklu „Resuscytacja” powstały w latach 2010-2014 w Warszawie. To zbiór prac wykonanych na podłożach cukrowych, na których metodą serigrafii naniesiony jest obraz. Zamiast farby drukarskiej użyta jest płynna czekolada. Z pozoru słodkie pod względem wizualnym, ikonograficznie raczej gorzkie w smaku.

 

 

DR INŻ. MARZANNA LESIAKOWSKA - JABŁOŃSKA, WYWIAD

Na witrynie internetowej kobieta.wp opublikowany został wywiad z dr inż. Marzanną Lesiakowską-Jabłońską, prorektorem i wykładowcą naszej Uczelni  oraz z Tomaszem Jacykowem, stylistą i krytykiem mody. Tematem wywiadu jest rynek modowy w Polsce, to jak obecnie wygląda, czy zmienia się wystarczająco dynamicznie i czy te zmiany pozwolą nam dogonić światową czołówką w branży.

Bardzo ciekawa lektura, zachęcamy do przeczytania.

http://kobieta.wp.pl/kat,132002,title,Moda-na-polskim-podworku,wid,16825770,wiadomosc.html

 

 

 

PROF. DR MARIUSZ ŁUKAWSKI

Profesor sztuk plastycznych, wieloletni dydaktyk Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, a także wykładowca VIAMODA Szkoły Wyższej, gdzie prowadzi zajęcia z projektowania graficznego i kompozycji. Jego prace  były prezentowane publiczności w wielu muzeach i galeriach w Polsce.