DR KATARZYNA KĘDZIA-NAWROT

Stopień doktora nauk technicznych otrzymała z wyróżnieniem na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej. Stopień magistra sztuki uzyskała w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Tkaniny i Ubioru. Od 2002 roku związana z przemysłem odzieżowym. Pracowała dla jednej z korporacji odzieżowych kierując działami projektowania i konstrukcji odzieży dla marki młodzieżowej i dziecięcej. Podczas tej współpracy brała udział w licznych targach odzieżowych w Europie i w Chinach, gdzie nadzorowała pracę biura chińskiego i produkcję odzieży. Od 2009 roku prywatny przedsiębiorca działający jako projektant, producent odzieży i kupiec tkanin. Jej projekty realizowane były w masowej produkcji na rynek polski i rosyjski. Publikacje naukowe na temat personalizowania odzieży ukazały się na łamach m. in. Autex Research Journal, Fibres & Textiles in Eastern Europe oraz w Przeglądzie Włókienniczym. Wykładowca Politechniki Łódzkiej w 2020 roku z zakresu Architektonicznego Projektowania Wyrobów Tkanych oraz Tekstyliów w Organizacji Przestrzeni Użytkowej. Od 2013 roku członek Stowarzyszenia Artystów „Młyn”, z którym prezentowała prace malarskie na wystawach krajowych i zagranicznych. Wykładowca w VIAMODA do 2023 r.