"Szyte na miarę" rozwiązania dla branży fashion VIAMODA 03-11-2017

23 listopada 2017 r. w Warszawie czeka nas kolejna edycja wydarzenia, organizowanego przez Polski Instytut Rozwoju Biznesu "Szyte na miarę" rozwiązania dla branży fashion

Nam szczególnie miło jest poinformować, że VIAMODA Szkoła Wyższa występuje w roli Patrona Honorowego tej edycji, a samo wydarzenie odbędzie się w murach naszej Uczelni.

W programie zaplanowano warsztaty:Plan komunikacji w social mediach - jak wizerunek marki może wpływać na wyniki sprzedaży”

Zagadnienia:

- co stanowi podstawę dobrego i skutecznego planu komunikacji w social mediach:

- projektowanie komunikacji opartej na Big Idei oraz wyróżniku komunikacyjnym marki 

- modelowanie komunikacji dopasowanej do oczekiwań i potrzeb nabywców

- twórcze podejście w kreowaniu przekazu marki

Ponadto w programie:

- Dr Inż. Marzanna Lesiakowska - Jabłońska - Prorektor do spraw dydaktycznych, VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
Od science fiction do virtual reality - wykorzystanie narzędzi internetowych do realizacji idei mass customization w przemyśle mody.”

- Aleksandra Maciejewicz - Prawnik, partner w kancelarii LAWMORE
"Reklama jako czyn nieuczciwej konkurencji."

- Wojciech Wawrzak - Prawnik kreatywnych, autor bloga praKreacja.pl.
"Ochrona danych osobowych w sklepie internetowym."

- Marcin Nawrocki - CRM Marketing Manager, WEARCO (www.answear.com)
"Marketing Automation -  Wdrożenie marketing automation i monitorowanie wpływu na sprzedaż firmy."

- Magdalena Urbaniak - Global Communications Manager w Brand24, prowadzi bloga Tractormania.pl
"Monitoring Internetu - twoja nowa super power w badaniu rynku i pozyskiwaniu leadów."

- Kinga Miller -  Dyrektor Polsko-Włoskiego Instytutu Designu i Managementu w VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
"Marka luksusowa & e-commerce."

Każdy z uczestników otrzyma: materiały konferencyjne, dostęp do prezentacji oraz imienny certyfikat.

Czas trwania: 09.30 – 15.30

Lokalizacja: VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie

                     ul. Arabska 7A, 03-977 Warszawa

Zapraszamy do rejestracji: http://pirbinstytut.pl/index.php/rejestracja-fashion

Strona wydarzenia: http://pirbinstytut.pl/index.php/rozwiazania-dla-branzy-fashion

Kontakt:
Karolina Gromadzka
mobile: +48/ 535 304 214
e-mail: karolina.gromadzka@pirbinstytut.pl


Obrona prac dyplomowych Viamoda 26-10-2017

Agata Karwan i Aleksandra Babulewicz z sukcesem obroniły prace dyplomowe w VIAMODA Szkole Wyższej w Warszawie. Wieloletni wysiłek, okupiony wieloma wyrzeczeniami i nakładem sił, został zwieńczony uzyskaniem dyplomu licencjata. Tym samym studentki formalnie uzyskały wykształcenie wyższe, dołączając do coraz bardziej licznego grona naszych absolwentów.

Gratulujemy!

 


Wizyta w Villa La Fleur już za nami Viamoda 10-10-2017

Dziękujemy za możliwość obcowania ze sztuką w ramach wystawy dzieł Jeana Lamberta-Ruckiego w Villi La Fleur, w tym za bardzo ciekawe oprowadzanie przez Panią Przewodnik. Kolejne ekspozycje wywoływały wśród naszych studentów żywe zainteresowanie, duże wrażenie zrobiły też na wszystkich przestronne wnętrza znakomicie wykończonej i odremontowanej willi.


Niezwykły gość w murach naszej Uczelni Viamoda 09-10-2017

W ramach tygodnia adaptacyjnego „Mapa Modnej Warszawy” VIAMODA Szkołę Wyższą odwiedził pan Łukasz Jemioł. Zafascynowani studenci z uwagą słuchali wystąpienia Projektanta, który zna rynek mody jak mało kto. "Zimny prysznic", jak nazwał swoje wystąpienie Pan Jemioł, nie tylko nie ostudził zapału naszych nowych studentów, ale - mamy nadzieję - zmobilizował ich do intensywnej pracy, którą rozpoczynamy od dzisiaj.

 


Przemówienie inauguracyjne dr inż. Marzanny Lesiakowskiej-Jabłońskiej Viamoda 05-10-2017

Dr inż. Marzanna Lesiakowska-Jabłońska wygłosiła przemówienie inauguracyjne w ramach uroczystości rozpoczęcia roku akademickiego 2017/2018 w VIAMODA Szkole Wyższej w Warszawie.

 


Rok akademicki 2017/18 w VIAMODA Szkole Wyższej rozpoczęty! Viamoda 02-10-2017

Jego Magnificencja dr Piotr Stefaniuk uroczyście otworzył jako rektor Uczelni nowy rok akademicki w VIAMODA Szkole Wyższej w Warszawie. W swoim wystąpieniu inauguracyjnym Jego Magnificencja poruszył temat twórczego kształtowania swojego otoczenia.

Z kolei odpowiadająca za sprawy dydaktyczne dr inż. Marzanna Lesiakowska-Jabłońska podkreśliła znaczenie i aktualność cnót akademickich w życiu społeczności naszej Uczelni.

Wykład zatytułowany „Budowanie marki osobistej. Uczelnia początkiem drogi zawodowej kariery” wygłosiła pani Dorota Wróblewska, producentka pokazów, wydawca, promotor mody, kultury i sztuki. Nasz Gość przekonywał studentów, żeby nie bali się krytyki, ale także – by zawsze znajdowali w swojej pracy zdrową równowagę, nie bojąc się zarazem nowych wyzwań.

Pan Patryk Wiśniewski, przewodniczący Samorządu Studentów w VIAMODA Szkole Wyższej, dzielił się natomiast swoimi wrażeniami z uczestnictwa w społeczności studenckiej, która według niego powinna być formowana w duchu koleżeństwa i współpracy. Cieszymy się, że kolejny rok jesteście z nami, zaś nowych członków społeczności akademickiej VIAMODA witamy w naszym gronie.

 


Sztokholm stolicą "smart designu" Viamoda 02-10-2017

Anton Surzhykow niedawno wrócił z praktyki Erasmus+ w firmie HAAL. Podzielił się on swoimi spostrzeżeniami z pobytu w Szwecji:

"Kiedy się dowiedziałem, że pojadę do Szwecji, zrozumiałem, że to będzie bardzo ciekawe doświadczenie zawodowe, ponieważ według mnie Sztokholm jest stolicą "smart designu". Przyroda i architektura w tym kraju są wspaniałe. Chciałbym powiedzieć, że zyskałem ogromne doświadczenie w dziedzinie produkcji i sprzedaży odzieży" - pisze Anton.  

 

 


"Mój show-room to moja pasja i moja miłość" Viamoda 25-09-2017

Mariia Sobolevska podzieliła się z nami swoimi wrażeniami z praktyk Erasmus+, które odbywa we Włoszech. "Ogólnie rzecz biorąc, mam wiele doświadczeń i wrażeń. Jak powiedział mój szef: „Mój show-room to moje życie, moja pasja i moja miłość” - myślę, że to jest klucz do sukcesu każdej pracy, tego co robimy w naszym życiu" - napisała Mariia.

 


Spotkanie z modą - Erasmus+ w Berlinie Viamoda 22-09-2017

Zuzanna Vesely, studentka na kierunku wzornictwo w VIAMODA, podzieliła się swoimi wrażeniami z praktyk odbywanych w ramach Erasmus+. "Praktykując w DAWID TOMASZEWSKI Concepts w Berlinie, mogę asystować przy przygotowaniu nadchodzącej kolekcji, pokazu mody oraz pracy z klientami indywidualnymi. Zdobywam wiedzę nt prowadzenia własnej firmy oraz efektywnego zarządzania zespołem pracowników" - pisze Zuzanna.


Przygoda z modą w Portugalii Viamoda 14-09-2017

Studentka Natalia Karczewska właśnie odbywa praktyki w ramach programu Erasmus+ w Portugalii. Natalia pracuje w marce Decenio z siedzibą w mieście Guimarães. Wspiera dział marketingu i komunikacji marki, zdobywając doświadczenie w zakresie promocji marki i budowania jej więzi z odbiorcami.

 


Praktyki ERASMUS+ w Londynie  Viamoda 13-09-2017

Nasza studentka Pola Demianiuk bierze udział w praktykach w Londynie w ramach programu Erasmus+. "Staż u Palmer//Harding to sama przyjemność. Zajmuję się przede wszystkim wykrojem form oraz odszyciem i korektą prototypów do kolekcji Summer 2018, którą zaprezentujemy na London Fashion Week już 19 września. Uczestniczę w przymiarkach, poprawkach i naradach decydujących o dalszym przebiegu etapów projektowych" - pisze Pola, która nadesłała nam również kilka fotografii.

 


VIAMODA upgrade 2017 Viamoda 17-07-2017

12. czerwca w warszawskim Och Teatrze odbyła się druga Gala Dyplomowa VIAMODA upgrade 2017. W trakcie wydarzenia studenci VIAMODA Szkoły Wyższej w Warszawie zaprezentowali swoje kolekcje zrealizowane w ramach licencjackich prac dyplomowych, które stanowią ukoronowanie ich koncepcyjnej i realizacyjnej pracy nad wybranym tematem. Tegoroczni absolwenci VIAMODA zaprezentowali wysoki poziom kreatywności projektowej, wrażliwości estetycznej, wiedzy i umiejętności technologicznych, które pozwoliły im na stworzenie niezwykle wyjątkowych, minikolekcji. Podczas wydarzenia zaprezentowano siedemnaście kolekcji dyplomowych autorstwa studentów VIAMODA, tworzących jedną spójną koncepcję artystyczną. Swoje kolekcje pokazali... zobacz więcej

 


WIGILIA 2016!!!  VIAMODA 16-12-2016

W naszej Uczelni tradycją już stały się coroczne spotkania wigilijne, które jako moment wspólnego przeżywania radości płynącej z nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku stają się też doskonałą okazją do integracji naszej uczelnianej społeczności. Kontynuując ten piękny zwyczaj, serdecznie zapraszamy wszystkich naszych studentów, wykładowców oraz pracowników na jutrzejsze uroczyste Spotkanie Wigilijne w imieniu Jego Magnificencji Rektora Uczelni VIAMODA, dr Piotra Stefaniuka oraz studentów II roku specjalności Projektowanie dla gastronomii, którzy pod okiem wykładowczyni, pani Agnieszki Jasik z zapałem wkładając zdobyte już umiejętności kulinarne zadbali o nasz wigilijny stół. 


GPoland - spotkanie nie tylko towarzyskie... VIAMODA 15-12-2016

O podjętej przez Viamoda współpracy z firmą Grupa GPoland informowaliśmy Was już jakiś czas temu. Dziś "uprzejmie donosimy", że wspólnie zaplanowane projekty powoli wchodzą w życie i nabierają tempa. 14 grudnia 2016 roku odbyło się spotkanie w Viamoda, w ramach, którego odwiedziły nas panie Karolina Całoszyńska i Dominika Wrzesińska z GPoland i opowiedziały nam na czym polega praca agencji, która w swoim portfolio posiada około pięćdziesięciu, głównie włoskich, marek z poziomu premium i jest ich wyłącznym dystrybutorem w Polsce - niezwykle cenna wiedza dla naszych studentów, szczególnie specjalności Komunikacja w modzie i projektowanie marki! Mamy nadzieję, że już niedługo poznamy także efekty pracy studentów podjętej w ramach naszych wspólnych działań. Czekamy z niecierpliwością! 


Rodrigo de La Garza - gościem specjalnym naszych studentów VIAMODA 02-12-2016

2 grudnia 2016 roku, dzięki uprzejmości naszej wykładowczyni języka angielskiego - Pani Elwiry Krupy, odbyło sie spotkanie niezykłego projektanta z naszymi studentami.

Rodrigo De La Garza, projektant meksykańskiego pochodzenia. Z powodzeniem ubiera celebrytów na czerwony dywan w Cannes jak i „białe kołnierzyki” w biurach Nowego Yorku. 
W Polsce swoją pierwszą kolekcję odzieży męskiej projektant zaprezentował wiosną 2010 roku.
Charakteryzuje go nietuzinkowy, wibrujący kolorem, w oryginalnych wzorach styl, dzięki któremu marka De La Garza na stałe zaistniała w świadomości polskich dżentelmenów. Nie stroni jednak od klasyki, oferując także linię korporacyjnych marynarek wykonanych np. w tradycyjnych bogatych kolorach błękitu i szarości oraz w klasyczne subtelne paski.
De La Garza Studio ulokowane w prestiżowej części w Warszawie (Aleje Ujazdowskie) to miejsce, gdzie wymagający klient spotyka się z modą i razem z projektantem współtworzy eleganckie ubrania zarówno na co dzień jak i na wyjątkową okazję.


Wieczór autorski Agnieszki Janas w Viamoda. 

VIAMODA 25-11-2016

W czwartek, 24 listopada, o godzinie 17.30 w uczelni Viamoda odbył się wieczór autorski Agnieszki Janas, autorki książki "Dandysi i dżentelmeni"- SPOTKANIE Z MODĄ W TLE.

„Dandysi i dżentelmeni” to wspomnienia z modą w tle niezwykłych mężczyzn. Przedstawia męski punktu widzenia na modę w czasach, o których niektórzy mówią, że męskiej mody w nich nie było! Każdy z bohaterów reprezentuje nie tylko siebie, ale także środowisko, z którego się wywodzi. Ze znawstwem rzeczy opowiadają o modzie: satyryk i autor tekstów, aktorzy, prezenter, biznesmen, profesor kardiochirurgii, projektant mody, krawiec, radiowiec, filozof i artysta. Lista marzeń, zrealizowana w tej książce, objęła: imponujących postawą, sukcesami i kondycją 80-latków: Prof. dr hab. med. Antoniego Jana Dziatkowiaka, Jerzego Antkowiaka oraz Ryszarda Janasa; wspaniałych 70-latków: Wojciecha Młynarskiego, Ryszarda Rembiszewskiego, Wojciecha Kruka, Daniela Truszkowskiego, wciąż przystojnych i interesujących 60-latków: Zygmunta Chajzera, Kamila Sipowicza, Karola Strasburgera i Jerzego Turbasę.

Spotkanie z Agnieszką L. Janas poświęcone było opowieści o niezwykłych mężczyznach z modą w tle. W jaki sposób ubierali się panowie w czasach, gdy nie było kolorowych magazynów, programów telewizyjnych, stylistów ani blogerów? Agnieszka L. Janas zdradziła nam kulisy powstawania książki Dandysi i dżentelmeni, gdzie zebrała wspomnienia mężczyzn, którym pomimo trudności udało się wykreować własny, niepowtarzalny wizerunek i tym samym zapisać się w historii  jako ikony mody, klasy i stylu w niełatwych czasach PRL-owskiej szarzyzny, a tym samym dla których moda stała się niezbędnym narzędziem w rozwoju ich kariery zawodowej.

Mamy nadzieję, że spotkanie z pełną pasji do mody autorką książek Agnieszką L. Janas dostarczyło naszym gościom wielu niezapomnianych wrażeń. Wśród naszych gości mieliśmy okazję przywitać bohaterów książki, którzy ujawnili dodatkowe smaczki opisanych w książce historii.


DILMAH - czym jest herbata? VIAMODA 24-06-2016

W piątek, 24 czerwca w Studiu Kuchennym VIAMODA odbył się wykład otwarty na temat herbaty. O ciekawostkach, sekretach i rodzajach herbat, opowiadał słuchaczom Pan Tomasz Witomski, prezes firmy Dilmah w Polsce. Uczestnicy wykładu mieli okazję poznac szczegóły uprawy cejlońskich herbat, dowiedziec się jakie czynniki odpowiadają za jej jakość, czym się kierować przy wyborze herbaty. Wykład połączony był z degustacją róznych rodzajów herbat - białej, zielonej, czarnej, a także z degustacją porównawczą i food pairing'iem. Uczestnikom wykładu uświadomiło to jak ważny jest dobró napoju do dancyh potraw, ponieważ nie każda herbata pasuje do każdego dania lub deseru.

Wykład otwarty - FREUDENBERG VILENE VIAMODA 17-06-2016

W naszym cyklu wykładów z obszaru zarządzania technologią odzieżową, prowadzonych przez doświadczonych fachowców z branży przyszedł czas na spotkanie z firmą Freudenberg Vilene, światowym liderem z dziedziny obróbki klejowej odzieży.

Pan Jarosław Kamiński – ekspert doradzający polskim firmom modowym opowiadał słuchaczom wykładu o tym, jak możemy budować określoną estetykę i jakość wyrobu poprzez zastosowanie w ich strukturze właściwych wkładów klejowych.

Pan Jarosław zaprezentował nam i omówił szczegółowo dostępne na rynku produkty do obróbki klejowej odzieży, zapozna z właściwą techniką klejenia przeprowadzanego dla różnych modeli odzieży z uwzględnieniem właściwego doboru parametrów klejenia, a także przedstawił innowacyjne rozwiązania i ciekawostki na rynku ściśle powiązane z samym procesem klejenia oraz z dostępnymi na rynku wkładami klejowymi.

Gościnny wykład Karoliny Sulej W VIAMODA Szkoła Wyższa VIAMODA 06-06-2016

W środę, 8 czerwca 2016 o godz. 10:30 w Viamoda Szkole Wyższej odbędzie się wykład Karoliny Sulej, autorki książki „Modni. Od Arkadiusa do Zienia“, która opowie o idei książki oraz jej bohaterach, wśród których znaleźli się m.in.: Lidia Kalita i SIMPLE, Joanna Klimas, Arkadius, Monika Jakubiak, MMC, Gosia Baczyńska, Paprocki &Brzozowski, Ania Kuczyńska, RISK, czy Local Heroes - marka stworzona prze studentkę VIAMODA.

 

Spotkanie odbędzie się w Viamoda Szkole Wyższej przy ul. Arabskiej 7A w Warszawie, w Dużej Auli (sala 112).

 

Karolina Sulej – od 10 lat dziennikarka freelancerka związana m.in z magazynami: „Wysokie Obcasy“, „Książki“, „Viva! Moda“. Zaczynała jako dziewiętnastolatka w „A4“. Była redaktorką eksperymentalnego pisma o modzie „Maj“, wicenaczelną „Exklusiv“, redaktor prowadzącą „Podróży“. Kiedyś stylistka, dziś zajmuje się antropologią mody – jest doktorantką w Instytucie Kultury Polskiej, gdzie działa w Zespole do Badań nad Modą i pisze pracę o roli wyglądu w czasie drugiej wojny światowej. Prowadzi program o książkach dla TVP Kultura. Ma dwa szare koty, które uwielbiają spać na klawiaturze laptopa.

 

 

Spotkania z technologią - COATS VIAMODA 25.04.2016

Przedstawiciel firmy COATS - największego światowego producenta nici przemysłowych, zamków błyskawicznych oraz dystrybutora taśm rzepowych opowiedział o niezwykle ważnej roli nici w odzieży, jako elementu łączącego części odzieży w określoną strukturę, ale także jako o narzędziu do budowania jakości i estetyki wyrobu, o problemach i przyczynach ich powstawania w procesie szycia maszynowego typu zrywy nitek, „przepuszczone” ściegi, pomarszczone szwy.

Wszystkich, którzy nie mieli okazji wziąć udziału w spotkaniu, zapraszamy na kolejny wykład przedstawicieli marki COATS 26 czerwca 2016 w VIAMODA.

Spotkania z technologią - KNK Kanaka VIAMODA 04.04.2016

W poniedziałek, 4 kwietnia, w VIAMODA Szkole Wyższej odbyło się spotkanie z Panem Wiesławem Ślęzakiem, przedstawicielem i ekspertem firmy KNK-KANAKA. Było to kolejne spotkanie w ramach cyklu wykładów otwartych - spotkań z technologią. Tym razem nasi studenci oraz goście spoza Uczelni mogli dowiedzieć się szczegółów na temat wykańczania i uszlachetniania tkanin. Pan Wiesław zaprezentował efekty, które m.in. na tkaninach można uzyskać poprzez: cięcia laserowe, nadruki, woskowanie, spieranie i przetarcia.

Spotkanie z Adamem Łukawskim - wódki ziołowe VIAMODA 19.03.2016

Podczas weekendowych zajęć na studiach niestacjonarnych Projektowania dla gastronomii, studenci III roku mieli okazję poznać historię wódek ziołowych. Gościem zajęć Laboratorium Smaku był Pan Adam Łukawski, kolekcjoner etykiet i historycznych butelek. Najstarsze egzemplarze w zbiorach Pana Adama datowane są na połowę XIX wieku, a najciekawsze współczesne pochodzą z lat 60. XX wieku. 

Spotkania z technologią w VIAMODA - BU-KA Trading VIAMODA 14.03.2016

14 marca, wykładem otwartym, poprowadzonym przez Panią mgr inż. Beatę Kamińską z firmy BU-KA TRADING otworzyliśmy nasz coroczny cykl zajęć - spotkań z technologią. W wykładzie, poza studentami naszej Uczelni wzięli udział słuchacze zainteresowani branżą odzieżową i modą, osoby pragnące pogłębić swoją wiedzę w zakresie najnowszych technologii. Tematem wykładu były materiały stosowane do wyrobu ocieplin i możliwości ich zastosowania (MEIDA). Pani Beata opowiadała też o szerokim wachlarzu dostępnych na rynku wkładów klejowych (HAENSEL-TEXTIL), o tym jak bardzo ważny jest wybór odpowiednich wkładów do różnych rodzajów materiałów stosowanych w produkcji odzieży. Podczas wykładu zaprezentowana została dostępna na rynku gama asortymentu określanego jako "pasmanteria dekoracyjna" (MARTIN PLIESTER) - m.in. taśmy tkane, elastyczne, pipingi, sznurki, broszki, cekiny i gotowe elementy dekoltów.


Dni otwarte w VIAMODA VIAMODA 10-06-2015

27 i 28 czerwca VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie zaprasza na dni otwarte. Jest to świetna okazja do poznania uczelni, zaplecza dydaktycznego jakim dysponuje placówka i atmosfery w niej panującej. Okazja do porozmawiania z wykładowcami, pracownikami oraz studentami o perspektywach jakie dają studia w VIAMODA, a także możliwość uczestniczenia w ciekawych wykładach w ramach cyklu Spotkania z ekspertem. Czeka Was też odrobina dobrej zabawy podczas warsztatów oraz okazja do obejrzenia wybranych kolekcji studentów VIAMODA podczas WARSAW FASHION STREET, przy akompaniamencie niesamowitej Goshki Banki.

Startujemy w sobotę, 27 czerwca już o godz. 9:00 z wykładami otwartymi, które poprowadzą specjaliści firm COATS i ELMATEX.

Przedstawiciel firmy COATS - największego światowego producenta nici przemysłowych, zamków błyskawicznych oraz dystrybutora taśm rzepowych opowie o niezwykle ważnej roli nici w odzieży, jako elementu łączącego części odzieży w określoną strukturę, ale także jako o narzędziu do budowania jakości i estetyki wyrobu, o problemach i przyczynach ich powstawania w procesie szycia maszynowego typu zrywy nitek, „przepuszczone” ściegi, pomarszczone szwy.

O najczęstszych błędach występujących przy szyciu odzieży oraz metodach ich uniknięcia poprzez dobór igieł i nici o odpowiednich parametrach będzie mówił też specjalista firmy ELMATEX, który udowodni słuchaczom wykładu jak ważne dla projektanta powinny być wszystkie aspekty technologiczne już na etapie projektowania. Opowie co nieco o rozwiązaniach, jakie stosuje się podczas szycia np. galanterii i odzieży skórzanej, o tym jaki wpływ może mieć igła na wygląd ściegów na skórze naturalnej i jakimi zasadami kierować się przy doborze igieł do szycia dla różnych rodzajów materiałów.

Kolejnym ważnym punktem dni otwartych w VIAMODA jest warsztat, podczas którego gwarantujemy po prostu dobrą zabawę. Główną bohaterką naszego warsztatu będzie Scuola Bambola – lalka maskotka uczelni VIAMODA, której trzeba zaprojektować i uszyć ubranie, zadbać o odpowiednią fryzurę itp. Podczas warsztatu nauczycie się jak zrobić taką lalkę, jak ją wystylizować, jak łączyć, zestawiać różne materiały i jak bawić się dodatkami, które ostatecznie mogą zdecydować o wyglądzie naszej lalki. Na warsztat zapraszamy w sobotę, w godzinach 13:30 – 17:00.

W niedzielę zapraszamy Was na pokaz mody wybranych kolekcji studentów VIAMODA, który odbędzie się w ramach WARSAW FASHION STREET. Będzie to rodzaj spektaklu modowego, gdzie muzycznych wrażeń dostarczy nam Goshka Banka, a swoje kolekcje pokażą Julita Ołdziejewska - projektantka i właścicielka marki THE BEAST, Dastin Poraziński - utalentowany, młody projektant, wielokrotnie wyróżniany w konkursach modowych oraz Mohamed Moamen - pracujący już w branży modowej bardzo aktywny młody projektant z dużym talentem plastycznym.

Wszystkich serdecznie zapraszamy. Osoby chcące brać udział w wykładach i warsztatach prosimy o wysyłanie zgłoszeń z dopiskiem Dzień otwarty na adres mailowy:
rektorat@viamoda.edu.pl
 

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/852209114867426/
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Moda i okupacja" VIAMODA 17-11-2017

Moda ulicy lat 40. i 50. XX w. w warszawskiej, niezwykle trudnej rzeczywistości to również elegancja mimo wszystko.
"Moda i okupacja" to temat przewodni wieczoru z udziałem gości specjalnych: Zofii Gordon, Hanny Stadnik, Danieli Ogińskiej (Powstańców Warszawskich), historyków oraz znanym projektantem mody - Jerzym Antkowiakiem. Ilustrowane licznymi zdjęciami, okraszone piosenkami z okresu okupacji i Powstania Warszawskiego spotkanie poprowadzi
Agnieszka L. Janas, absolwentka Instytutu Historycznego UW, autorka książek o historii mody.

23 listopada 2017 r. (czwartek) o godz. 18.00 w Centrum Edukacji Historycznej Fundacji Polskiego Państwa Podziemnego, na IV piętrze w budynku PAST-y, przy ul. Zielnej 39.
Wstęp wolny.


 

Symbol nowoczesnego kształcenia 2015 dla VIAMODA! VIAMODA 30-11-2015

Rok 2015 okazuje się być dla nas rokiem wyjątkowym. Wiosną otrzymaliśmy przyznaną przez redakcję niezależnego dodatku do Rzeczpospolitej - Monitora Biznesu nominację do tytułu Symbol Nowoczesnego Kształcenia 2015, a 26 listopada podczas uroczystej Gali Finałowej na ręce pani prorektor dr inż. Marzanny Lesiakowskiej-Jabłońskiej wręczony został finalnie przyznany nam tytuł, z czego jesteśmy niezwykle dumni. Bardzo dziękujemy za nominację oraz za nagrodę, która dla naszej uczelni jest szczególnym wyróżnieniem.


VIAMODA Upgrade 2016 VIAMODA 31-05-2016

31 maja odbyła się w warszawskim Och-Teatrze pierwsza Gala Dyplomowa Viamoda Upgrade 2016. Wydarzenie to było pokazem fragmentów kolekcji realizowanych w ramach licencjackich prac dyplomowych przez studentów tej wyższej szkoły projektowania. Prezentowało poziom świadomości projektowej, wrażliwości estetycznej oraz wiedzy i umiejętności technologicznych pozwalających na autorską pracę nad kolekcją. 

Zobacz wszystkie kolekcje, które wzięły udział w pokazie.


MIĘDZYNARODOWE TARGI MODY PTAK EXPO VIAMODA 28-10-2015

Międzynarodowe Targi Mody PTAK EXPO to jedno z najważniejszych wydarzeń świata mody, które odbywa się dwa razy w roku w cyklu jesień/zima, wiosna/lato w Rzgowie pod Łodzią.

Ponad 3 000 wystawców z ponad 20 krajów takich jak: Polska, Turcja, Litwa, Łotwa, Ukraina, Białoruś, Niemcy, Włochy, Hiszpania, Indie, Bangladesz, Tajwan prezentowało swoje tkaniny, ubrania, dodatki, akcesoria, usługi itp. W czasie trwania targów dochodzi do mnóstwa transakcji handlowych miedzy producentami, importerami i kupcami.

VIAMODA Szkoła Wyższa również brała udział w tym wydarzeniu.

 


 

WARSAW FASHION STREET VIAMODA 28-10-2015

W dniach od 27 do 28 czerwca 2015 odbyła się X edycja WARSAW FASHION STREET na Nowym Świecie w Warszawie. Święto mody, kultury, sztuki i muzyki, które cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców Warszawy i nie tylko. Wydarzenie było okazją do zapoznania się z ofertą polskich marek modowych i designerskich. Modną Aleję tworzyły liczne stoiska oferujące oryginalne i niepowtarzalne ubrania, buty, biżuterię, ręcznie wykonane torebki. Kolejnym  miejscem wartym uwagi była Ulica Projektantów, gdzie można było zakupić ubrania i dodatki polskich marek. Najważniejszą częścią programu dla VIAMODA Szkoły Wyższej była prezentacja kolekcji studentów III roku:

Dastin Poraziński

Simona Nikołajewska

Nina i Mido

Uroczystość uświetnił występ Goski Banki, która wykonała utwory Haliny Poświatowskiej.


Zaprojektuj swoją pizzę VIAMODA 10-06-2015

VIAMODA Culinary School zaprasza wszystkich od lat 5 do 105 na warsztaty pod hasłem Zaprojektuj swoją pizzę.

Trochę wiedzy i szczypta dobrej zabawy to najlepsze składniki na aktywne spędzanie wolnego czasu. Wspólnie nauczymy się jak przygotowywać ciasto, komponować produkty z wykorzystaniem tych sezonowych, poznamy sekrety wypiekania oraz usłyszymy wiele ciekawostek związanych z pizzą.
Naszym gościem specjalnym będzie Jurek Sobieniak – wykładowca w VIAMODA Culinary School, szef kuchni, dziennikarz i kucharz TVP.
Warsztaty odbędą się w ramach Warszawskich Targów Designu „WZORY”.
Spotykamy się na stadionie Legii już 13 czerwca, w godzinach 17-20
Już od rana zapraszamy do odwiedzenia targów oraz stoiska uczelni VIAMODA.


To czego nie widać, a co decyduje o jakości naszych ubrań. VIAMODA 27-05-2015


 

W naszym cyklu wykładów z obszaru zarządzania technologią odzieżową, prowadzonych przez doświadczonych fachowców z branży przyszedł czas na spotkanie z firmą Freudenberg Vielene, światowym liderem z dziedziny obróbki klejowej odzieży.

Pan Jarek Kamiński – ekspert doradzający polskim firmom modowym z „najwyższej półki” opowie słuchaczom wykładu o tym, jak możemy budować określoną estetykę i jakość wyrobu poprzez zastosowanie w ich strukturze właściwych wkładów klejowych.

Pan Jarek zaprezentuje nam i omówi szczegółowo dostępne na rynku produkty do obróbki klejowej odzieży, zapozna z właściwą techniką klejenia przeprowadzanego dla różnych modeli odzieży z uwzględnieniem właściwego doboru parametrów klejenia, a także przedstawi innowacyjne rozwiązania i ciekawostki na rynku ściśle powiązane z samym procesem klejenia oraz z dostępnymi na rynku wkładami klejowymi.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na nasz wykład otwarty do siedziby Uczelni VIAMODA, przy ul. Arabskiej 7A, na Saskiej Kępie.

Osoby chcące wziąć udział w wykładzie prosimy o wysyłanie zgłoszeń na adres:
rektorat@viamoda.edu.pl

Link do wydarzenia: link


SPOTKANIE Z DESIGNEM w VIAMODA VIAMODA 22-05-2015

Zapraszamy na panel dyskusyjny.

Unikatowe i wykraczające poza ramy klasycznego designu koncepcje polskich projektantów prezentowane i zdobywające uznanie w świecie.

1 / 06 / 2015 R. godz. 18:30
SALA 112 (DUŻA AULA)
VIAMODA Szkoła Wyższa
Ul. Arabska 7A, Warszawa

W panelu wezmą udział:

Prof. dr hab. Mariusz Łukawski
Profesor sztuk plastycznych. Prorektor ds. Nauczania oraz wykładowca ASP w Łodzi, wykładowca VIAMODA Szkoły Wyższej w Warszawie.

Studio projektowe LORENS
duet warszawskich projektantów tworzony przez dr inż. architekt Annę Lorens oraz mgr inż. architekta Marka Lorens, działający na międzynarodowym polu współczesnej architektury. Wykładowcy VIAMODA Szkoły Wyższej.

Michał Mazur
trend watcher każdego roku odwiedzający od 15 do 20 targów, festiwali i konferencji poświęconych tematom związanym z dizajnem i nowymi technologiami, absolwent studiów podyplomowych Prognozowanie Trendów w VIAMODA.

Punktem wyjścia do dyskusji o rozwoju polskiego designu będzie udział polskich projektantów, w tym duetu projektantów Lorens & Lorens, w tegorocznych targach Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie oraz prezentacja ich projektu CLOUD, który jest pierwszym mobilnym, pozwalającym na indywidualizację meblem z serii współczesnych sekretarzyków.

Osoby chcące brać udział w spotkaniu prosimy o wysyłanie zgłoszeń na adres: rektorat@viamoda.edu.pl

Link do wydarzenia - link

 


TKANINOWNIA W VIAMODA VIAMODA 13-05-2015

TKANINOWNIA – to dla projektanta jak fabryka czekoladek dla dziecka.

Jak wielu z Was poszukuje materiałów idealnych do swoich projektów, wyjątkowych, oryginalnych, ciekawych deseni, wzorów, barw, printów….? Temat – przysłowiowa rzeka :)

Mamy dla Was niespodziankę. Nie musicie szukać, wystarczy przyjść do VIAMODA!

Już 20 maja w naszej Uczelni odbędzie się spotkanie naszych studentów z firmą LINEXIM – przedstawicielem światowej klasy hiszpańskich i brytyjskich producentów tkanin.
Linexim Tkaninownia -TK to firma z ponad 20-letnią tradycją, o ugruntowanej pozycji w świecie mody, na bieżąco zorientowana w nadchodzących trendach, uczestnicząca w szkoleniach zagranicznych i wizytująca liczące się targi międzynarodowe np. Premiere Vision w Paryżu.

Spotkanie będzie miało charakter otwarty. Szczególnie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane naszą Uczelnią, też rozważające podjęcie studiów w VIAMODA. Przy okazji spotkania z firmą LINEXIM będziecie mieli Państwo okazję poznać naszą Uczelnię.


Link do wydarzenia:
link

 


TOŻSAMOŚĆ MARKI - wykład otwarty. VIAMODA 22-04-2015

Paola Russo, konsultant w chyba jednej z najbardziej znanych uczelni modowych na świecie - florenckiej POLIMODZIE, kopalnia wiedzy z zakresu budowania strategii  i rozwoju marki  poprowadzi wykład otwarty w VIAMODA Szkole Wyższej w Warszawie. Paola Russo jest też wykładowcą w Hiko Mizuno Fashion College Tokio, International Fashion Academy Bangkok, IFA – Shangai, Technical University Istanbul, a doświadczenie zawodowe zdobywała pracując m.in. w firmach: Gucci, Faliero Sarti, Ballantyne, Valentino, Tod’s, Wella, Ferretti Yachts.

Tematem wykładu będzie kształtowanie tożsamości brandu, pozycjonowanie marki oraz komunikacja w obszarach mody i designu.

Wszystkich zainteresowanych tematami związanymi z budowaniem i rozwojem marki, kształtowaniem estetyki i tożsamości marki na rynku serdecznie zapraszamy na wykład otwarty do VIAMODA, który odbędzie się w poniedziałek, 27 kwietnia o godz. 09:00 w auli głównej.    

       


W VIAMODA moda spotyka technologię. VIAMODA 21-04-2015

Zapraszamy na kolejny już wykład otwarty z cyklu „Spotkania z technologią”, gdzie będą mieli Państwo okazję na zgłębienie praktycznej wiedzy dotyczącej konfekcjonowania odzieży.

Tym razem wysłuchamy wykładu Pana Pawła Zygmunta z firmy ELMATEX, który opowie nam o najczęstszych błędach występujących przy szyciu odzieży oraz metodach ich uniknięcia poprzez dobór igieł i nici o odpowiednich parametrach. Dowiemy się też jak ważne dla projektanta powinny być wszystkie aspekty technologiczne już na etapie projektowania, usłyszymy co nieco o rozwiązaniach, jakie stosuje się podczas szycia galanterii i odzieży skórzanej, o tym jaki wpływ może mieć igła na wygląd ściegów na skórze naturalnej, jakimi igłami szyć wyroby skórzane, a jakimi ze skóry sztucznej oraz kombinacje skór i materiałów tekstylnych (tkanin, dzianin).

Wszystkich zainteresowanych wykładem serdecznie zapraszamy do VIAMODA już w najbliższą środę (22 kwietnia) o godzinie 11:30.

https://www.facebook.com/events/926304427390417/

 

 


"Szkoła modnego wykształcenia" okiem Monitora Biznesu.  VIAMODA 02-04-2015

 

W związku z nominacją naszej Uczelni, przyznaną przez redakcję niezależnego dodatku do Rzeczpospolitej - Monitora Biznesu do tytułu Symbol Nowoczesnego Kształcenia 2015 w Monitorze Biznesu ukazał się artykuł o VIAMODA. Bardzo nas cieszy sposób w jaki jesteśmy postrzegani przez redakcję Monitora, a nominacja jest dla nas motywacją do dalszych starań o jak najlepszą jakość kształcenia.

 

http://monitorbiznesu.com.pl/aktualnosci/szkola-modnego-wyksztalcenia.html