Punkt wyjścia - nim jesteśmy. Małą, czarno-białą kropką, która tocząc się staje się linią, po to, by w końcu zakreślić koło. Stać się najprostszą, ale też najdoskonalszą w swej formie figurą. Figurą bez wyraźnego początku i końca. Jesteśmy kreatorami myśli, idei i rzeczy, których droga nigdy się nie kończy, a zawsze zaczyna. Jesteśmy czarno-biali, kontrastowi, harmonijni, nowocześni, tradycyjni, pełni tajemnicy, otwarci, emocjonalni, opanowani. Poruszamy się po okręgu, który sami stworzyliśmy. Jesteśmy nieskończonością i w niej krążymy w poszukiwaniu inspiracji i ukrytych znaczeń. Wszystko jest za i przed nami. wyrośliśmy z przeszłości – tworzymy przyszłość. My jesteśmy tu i teraz. Byliśmy tam i kiedyś. Będziemy gdzieś i nigdy. Jesteśmy wolni. Kreatywni. Odważni. Każdy inny. Wszyscy równi.

 

VIAMODA upgrade 2018


 

 

 

K O L E K C J E    Z A P R E Z E N T O W A L I:

 

 

 

KRYSTYNA HANNON

Kobieta pewna siebie? Zdecydowanie tak! Ekskluzywna, minimalistyczna, ubrana w niezależność, impulsywna, kochająca, kochana. Umiejętnie dobiera stylizacje i dostosowuje je precyzyjnie do dnia i humoru. Bierze w tej kwestii pod uwagę tylko siebie i własne odczucia. Celebruje siebie i jest absolutnie zakochana w tym, co ją otacza i co starannie wokół siebie kreuje. Nie istnieją dla niej sytuacje niezręczne lub nieodpowiednie momenty. Czy dzisiaj jest moment odpowiedni na taki styl? Od dzisiaj nie ma dnia nieodpowiedniego na sex, pewność siebie i wolność decyzji dalekiej od stereotypów! Taka jest moja filozofia jako projektantki, takie będą moje kolekcje i propozycje dla WAS!

 

 

 

 

SANDRA DĄBROWSKA

W projektowaniu szukam równowagi pomiędzy odpowiadaniem na potrzeby rynku, a troską o środowisko naturalne. Ważny dla mnie jest również aspekt użyteczności odzieży i jej dodatkowe funkcjonalności. Odpowiedzialnego projektowania i myślenia o całym cyklu „życia” produktu, nauczyłam się w VIAMODA oraz w The Swedish School of Textiles w ramach programu ERASMUS+. Zrozumiałam tam fenomen skandynawskiego designu i stosunek Szwedów do projektowania, otaczających ich przedmiotów oraz środowiska. Ja również chciałabym tworzyć odpowiedzialne kolekcje dla „realnego świata”.

 

 

 

 

MILLKA LEWANDOWSKA

Jestem wielką marzycielką. Marzyłam o domu z ogrodem i o podróży po Stanach. Dom się buduje, a z pobytu w Waszyngtonie przywiozłam dyplom fotografa oraz masę doświadczeń. Po powrocie zmieniłam plany i wybrałam VIAMODĘ. Teraz marzę, aby polskie ulice wypełnione były uśmiechniętymi ludźmi, ubranymi w kolorową odzież. Mam artystyczną duszę, a moda to dla mnie środek wyrazu mojej osobowości. Uwielbiam rękodzieło oraz kontrastowe zestawienia kolorów i faktur. Dlatego moje ubiory są przede wszystkim dla osób, które nie boją się wyrażać siebie i wyróżniać się spośród tłumu.

 

 

 

 

DOROTA NASIŁOWSKA PACZUSKA

Moda rozumiana jako zmienność trendów, tendencji nie jest moją największą pasją. Zdecydowanie cenię sobie stabilność rzetelnych, branżowych działań. Specjalizuję się w systemach CAD, technologii i konstrukcji odzieży. Ten obszar pracy pozwala mi łączyć kreatywność z wielką, zawodową satysfakcją. Studia w VIAMODA poszerzyły moją wiedzę i pozwoliły mi na pełniejsze i bardziej świadome spojrzenie na branżę i zachodzące w niej zmiany.

 

 

 

 

 

MAGDALENA JAWORSKA

Przed rozpoczęciem nauki w VIAMODA, studiowałam filologię angielską, jednak po krótkim kursie szycia zrozumiałam, że chcę projektować odzież. Umiejętność szycia oraz kilkuletnia nauka projektowania ubioru, połączona z opanowaniem zagadnień technologicznych pozwoliły mi na samodzielną realizację kolekcji dyplomowej.

 

 

 

 

 

 

WIKTORIA BIEGAŃSKA

Spędzałam przy domowej maszynie każdą wolną chwilę. Na początku zaczęłam kupować ubrania w second hand'ach z myślą o przerobieniu ich na coś oryginalnego. Z czasem zaczęłam wyżej stawiać sobie poprzeczkę i wybrałam uczelnię, jaką jest VIAMODA. Zaryzykowałam, posłuchałam swojej intuicji i udało się. W tej chwili jestem w trakcie obrony swojej pracy licencjackiej i mogę szczerze powiedzieć; „nie żałuję” - jestem na dobrej drodze do spełnienia swojego marzenia, jakim jest praca przy tworzeniu kolekcji odzieży.

 

 

 

 

 

AGNIESZKA KULKA

Ukończyłam Liceum Plastyczne ze specjalizacją z reklamy wizualnej. Szukając dalszej drogi edukacyjnej trafiłam na ofertę VIAMODA. Na co dzień współtworzę sklep multibrandowy i pomagam moim klientom odnaleźć swój styl. Interesuję się projektowaniem i konstrukcją odzieży, ale również fotografią, rysunkiem, malarstwem i historią sztuki. Wciąż rozwijam zdobyte już umiejętności. W przyszłości planuję założenie własnej marki.

 

 

 

 

 

ELIZA MATVEEVA

Lubię tworzyć coś niepowtarzalnego, szukać inspiracji w najróżnorodniejszych miejscach. Do moich zainteresowań mogę zaliczyć również fotografię, rysunek, malarstwo i haft. Jako pomysł na życie wybrałam projektowanie odzieży, które ma aspekt użyteczności, a równocześnie wymaga implementacji wciąż nowych pomysłów, idei i inspiracji, ma tysiące możliwości pokazania siebie. Projektant to nie tylko zawód czy pasja, to styl życia!

 

 

 

 

 

DIANA OVCHARENKO

 

 

 

 

 

 

 

 

ZUZANNA VESELÝ

Zawsze realizowałam swoje autorskie projekty artystyczne z zakresu sztuki, mody, fotografii i grafiki komputerowej. Po skończeniu liceum plastycznego rozpoczęłam studia w VIAMODA, gdzie zdobyłam bogatą wiedzę z obszaru projektowania, technologii i budowy wyrobów odzieżowych. Determinacja, wytrwałość i upór w działaniu są niezmiennymi cechami mojego charakteru. Obecnie zajmuję się zawodowo ekspozycją produktów i visual merchandisingiem. W przyszłości chciałabym pracować na stanowisku projektanta lub technologa odzieży i akcesoriów.

 

 

 

 

AGATA KĘPKA

Już jako mała dziewczynka projektowałam ubrania dla swoich lalek. Z biegiem lat nieustannie rozwijałam swoje „modowe” pasje. Gdy nadszedł odpowiedni czas, postanowiłam studiować projektowanie odzieży w VIAMODA. Zdobyłam wykształcenie, które ułatwia mi realizowanie marzeń i autorskich projektów. Moim celem jest założenie marki odzieżowej specjalizującej się w produkowaniu wysokiej jakości ubrań dla kobiet. Dlatego, będąc na drugim roku projektowania rozpoczęłam studia na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Mam nadzieję, że pasja, ciężka praca i zdobyte wykształcenie pozwolą mi na osiągnięcie sukcesu na trudnym i wymagającym rynku mody.

 

 

 

 

MICHALINA TKOCZ

Moda towarzyszyła mi od czasów, do których sięgam pamięcią. W przyszłości chciałabym się zająć projektowaniem obuwia. Dowolne buty pasują każdemu, bez względu na rozmiar czy wagę! A ja chcę projektować dla wszystkich! Chcę uszczęśliwiać ludzi tym, co robię, a jednocześnie sprawiać radość sobie oraz wnieść trochę światła i koloru do naszej szarej, smutnej, polskiej rzeczywistości. Studia w VIAMODA dały mi ogrom wiedzy i możliwości, bez których nigdy moje dziecięce hobby nie przerodziłoby się w sposób na dorosłe życie.

 

 

 

 

 

ANASTASIIA SOLODOVSKA

Szczególnie lubię pracować z jedwabiem i koronkami, projektując kobiece kreacje. W wieku 15 lat zostałam doradcą wizualnym w LINE DECO STUDIO, a następnie ukończyłam kurs VM i Stylizacji w Academy of style design by Andre TAN. W VIAMODA zdobyłam doświadczenie branżowe odbywając praktyki w pracowni polskiej marki ACEPHALA oraz w domu mody GIO RODRIGUES WEDDING STUDIO w Portugalii (staż ERASMUS+). Obecnie łączę różne zawody: pracuję jako freelancer - projektant i konstruktor odzieży, ilustrator mody, specjalista od VM.

 

 

 

 

 

LIA KIMURA

Projektowanie ubiorów łączę z drugą pasją, jaką jest malarstwo. Próbuję przenieść techniki i formy ekspresji malarskiej na grunt wzornictwa. Pokonywanie ograniczeń narzuconych przez materiały, konstrukcję i wymogi użytkowe okazuje się procesem służącym kreatywności. Staram się również wykorzystać osobiste doświadczenie życia w rodzinie funkcjonującej na styku dwóch odmiennych środowisk kulturowych. Szukam w czasach spędzonych w Japonii inspiracji, ale unikam bezpośredniego kopiowania orientalnych wzorów i rozwiązań.

 

 

 

 

 

GABRIELA STRUZIK

Moda jako trend i ciągła zmiana nigdy nie była bliska memu sercu. Bardziej zależało mi na tym, żeby poprzez ubiór wyrażać siebie i swoje emocje. W odzieży fascynuje mnie niekonwencjonalność, unikatowość, przerysowanie. Proces projektowy jest dla mnie magią pełną sekretów oraz uniesień. Uczy mnie niezwykłej cierpliwości i daje wielkie poczucie dumy po zakończonej ciężkiej pracy. Jest to połączenie pewności obranego kierunku, poczucia odrębności własnej estetyki z ogromem wiedzy technologicznej, którą chłonęłam przez ostatnie lata w VIAMODA.