Przez całe życie byłam rozdarta między kilkoma pasjami. Jestem absolwentką szkoły muzycznej, zajmuję się fotografią, grafiką komputerową i dziennikarstwem. Uwielbiam łączyć jednoznaczność z nieoczywistością. Dlatego też projektując, lubię wykorzystywać swoje doświadczenie i wiedzę z wielu różnych obszarów. Tworząc kolekcję dyplomową połączyłam dwie największe pasje, splatając ze sobą modę i muzykę w spójną formę.

GABRIELA ŁASKOWSKA


SYNESTHESIA

Wiek XIX to czas, kiedy muzyka nabrała nowego znaczenia. Zaczęła przemawiać różnymi środkami przekazu jednocześnie: barwą, słowem, dźwiękiem, a także obrazem, by w jak najbogatszy sposób wyrazić emocje. Postanowiłam połączyć muzykę z modą jako nowatorską formą wyrazu indywidualności i na tym przykładzie pokazać syntezę tak odległych na pierwszy rzut oka obszarów sztuki.
Tworząc kolekcję dyplomową połączyłam funkcjonalność z oryginalnością formy wyrazu. Moją koncepcję projektową oparłam o analizę cech muzyki okresu romantyzmu. Głównym założeniem kolekcji było ukazanie dwoistości słowa „romantyzm”, w kontekście muzyki klasycznej. Z jednej strony oznacza ono ulotność i delikatność, z drugiej, bunt i gwałtowność.