WYKŁADY EKSPERCKIE

Erasmus+ umożliwia wyjazdy akademików i praktyków z wykładami do innych uczelni, oraz pozwala na goszczenie międzynarodowych ekspertów w VIAMODA. Dotychczas w ramach programu odbyły się następujące spotkania, warsztaty i wykłady:

 

  • Polimoda – wykłady ekspertów: Omar Pallante, Danilo Venturi, Marco Crisi, Paola Russo;
  • Roberto Badiani – wykłady znanego włoskiego eksperta branży tekstylnej;
  • Dorota Mazur – wykłady eksperta Calvin Klein & Tommy Hilfiger, PVH Italy;
  • Irena Gregori – wykład założycielki atelier IRENA GREGORI z Paryża;
  • Marlena Woolfrord – wieloletni ekspert WGSN;
  • Rita Teotonio - projektantka i założycielka marki RITA BONAPARTE, Portugalia;
  • Dawid Tomaszewski - projektant i założyciel DAWID TOMASZEWSKI STUDIO, Berlin.

 

 

 

PAOLA RUSSO o budowaniu i rozwoju marki, kształtowaniu jej estetyki i tożsamości  

VIAMODA 30-11-2015

Kształtowanie tożsamości brandu, pozycjonowanie marki czy komunikacja w obszarach mody i designu to zawsze gorące tematy, ważne zarówno dla profesjonalistów jak i dla osób stawiających pierwsze kroki w branży, bez względu na obszar, w którym funkcjonują zawodowo. Bezpośrednie spotkania z ekspertami z branży odzieżowej, szczególnie mogącymi podzielić się wiedzą i doświadczaniem zdobytym w pracy dla światowej renomy marek dają możliwość globalnego spojrzenia na mechanizmy funkcjonowania brandu. O budowaniu i rozwoju marki, kształtowaniu jej estetyki i tożsamości na wykładach 05, 06 oraz 07 grudnia 2015 w ramach programu Erasmus+ w Uczelni VIAMODA opowiadać będzie Paola Russo, konsultant w florenckiej POLIMODZIE, wykładowca w Hiko Mizuno Fashion College Tokio, International Fashion Academy Bangkok, IFA – Shangai, Technical University Istanbul, która doświadczenie zawodowe zdobywała pracując m.in. w firmach takich jak Gucci, Faliero Sarti, Ballantyne, Valentino, Tod’s, Wella. 

 

ROBERTO BADIANI - WARSZTATY DLA STUDENTÓW VIAMODA 

VIAMODA 19-11-2015

W VIAMODA lubimy i poznajemy Włochy – kolebkę współczesnej mody, zagłębie przemysłu modowego.

23 - 26 listopada 2015 r. w Uczelni odbędzie się druga część warsztatów wykładowcy POLIMODA, znanego włoskiego eksperta i producenta tekstyliów Pana ROBERTO BADIANI. Temat warsztatów: „Italian textiles/clothes overview. Materials organization, quality, research, tendencies, market up-to-date”. Wizyta eksperta zagranicznego odbędzie się w ramach program Erasmus+, który umożliwia przyjazdy specjalistów z przedsiębiorstw w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych dla studentów.