Wyniki konkursu:

Z ogromną radością chcielibyśmy poinformować, iż Jury tegorocznego Konkursu zdecydowało o przyznaniu dwóch równorzędnych tytułów Zwycięzcy Konkursu Fashion Future 2024. Stypendia edukacyjne w wysokości 25 tysięcy złotych przeznaczone na kształcenie na wybranej specjalności na studiach w VIAMODA Szkole Wyższej w Warszawie otrzymują: Pani Wiktoria Siecińska w obszarze komunikacja wizualna i stylizacja oraz Pani Julia Korycińska w obszarze projektowania ubioru.
Jednocześnie niezmiernie miło nam poinformować, iż Pani Olga Filipowicz otrzymuje wyróżnienie oraz nagrodę od marki 4F – wyjazd do Barcelony, zostaje także zaproszona do odbycia stażu w firmie ESOTIQ. A wyróżnienia od Związku Pracodawców Przemysłu Mody LEWIATAN otrzymują: Pani Wiktoria Siecińska, która w jego ramach zostaje zaproszona do odbycia stażu w ZPPM i Pani Julia Korycińska, która w jego ramach otrzymuje domową maszynę do szycia. Wyróżnienie w obszarze projektowania ubioru otrzymuje Pani Maja Wrzos, w ramach którego zostaje zaproszona do odbycia stażu w zaprzyjaźnionej marce modowej. 
Wszyscy Finaliści Konkursu podejmujący studia w roku 2024 zwolnieni są z opłaty wpisowej.

Zainspiruj się kołem i opowiedz nam własną historię.

Wygraj studia i wyjazd do Barcelony!

Temat Konkursu

Temat tegorocznej edycji konkursu to: CIRCULAR FUTURE; Przyszłość mody jest w kształcie koła.

Tematem przewodnim konkursu jest koło – figura, która z jednej strony od setek lat inspiruje artystów, z drugiej jest także odpowiedzią na pytanie o przyszłość mody. Najpopularniejsza obecnie koncepcja zrównoważonego rozwoju w modzie opiera się na kole. Idea mody cyrkularnej to przyszłość tej branży. Nie możemy już sobie dłużej pozwolić na rozwój liniowy. Jeśli chcemy chronić naszą planetę musimy zmienić sposób myślenia o projektowaniu, wytwarzaniu i sprzedaży odzieży. 

Nagrody

  • Stypendium edukacyjne w wysokości 50 tysięcy złotych, przeznaczone na cykl kształcenia na studiach w VIAMODA Szkole Wyższej w Warszawie, rozpoczynających się w semestrze jesienno-zimowym 2024. Fundatorem stypendium są Właściciele Uczelni.
  • Wyjazd na mecz FC Barcelona – wyjazd do stolicy Katalonii, by na żywo zobaczyć mecz FC Barcelony. W ramach nagrody zapewniamy jeden nocleg w hotelu, bilet lotniczy i bilet na mecz. Fundatorem nagrody jest marka 4F.
  • Akcesoria marki 4F o wartości 1000 zł.
  • Miesięczny staż w firmie ESOTIQ, w ramach nagrody zapewniamy pokrycie kosztów pobytu w Gdańsku podczas odbywania stażu. Fundatorem nagrody jest marka ESOTIQ & HENDERSON.

Terminy

16 lutego 2024 r. – termin nadsyłania zgłoszeń

2-3 marca 2024 r. – I konsultacje konkursowe

23-24 marca 2024 r. – II konsultacje konkursowe

31 marca 2024 r. – nadesłanie graficznych projektów wybranych prac 

29 maja 2024 r. – termin dostarczenia prac finałowych

7 czerwca 2024 r. – sesja zdjęciowa oraz prezentacja pracy finałowej

20 czerwca 2024 r. –  ogłoszenie wyników konkursu

Obszary konkursu

Konkurs  realizowany jest w obszarach: