VIAMODA FASHION FUTURE

WYGRAJ STUDIA! FINAŁ 16 CZERWCA 2023!

Tematem tegorocznej edycji konkursu VIAMODA FASHION FUTURE 2023 jest: „Athleisure”.

Styl athleisure charakteryzuje się łączeniem ubrań sportowych z codziennymi, casualowymi, a nawet eleganckimi elementami garderoby. Pomimo tego, że moda ciągle się zmienia athleisure nie jest zwykłym, przemijającym zjawiskiem, to nie tylko powszechna praktyka, ale także stale rosnący segment mody, bardzo bliski szczególnie młodym ludziom. 

Dlaczego warto?

To konkurs dla młodych talentów polskiego rynku mody, uczniów klas maturalnych, którego główną nagrodą jest stypendium na cykl kształcenia na wybranej specjalności na studiach licencjackich w VIAMODA Szkole Wyższej.

KONKURS VIAMODA FASHION FUTURE dla PROJEKTANTÓW, STYLISTÓW I SPECJALISTÓW KOMUNIKACJI

Pierwsza edycja konkursu VIAMODA FASHION FUTURE skierowana była wyłącznie do przyszłych projektantów. Od edycji 2022 konkurs został rozszerzony i obecnie realizowany jest w obszarach:

Założenia

Konkurs składa się z trzech etapów. Uczestnicy proszeni są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz przygotowanie i przesłanie na adres Uczelni projektów konkursowych.
Uczestnicy wyłonieni w I etapie, zapraszani są do udziału w seminarium pomocnym w przygotowaniu finałowego projektu konkursowego. 
Na podstawie przesłanych prac uczestników seminarium, Jury konkursu wyłania piętnastu półfinalistów w każdym z obszarów konkursu. Półfinaliści realizując swoje projekty, mogą korzystać grzecznościowo ze wsparcia laboratorium technologicznego Uczelni, a także z porady ekspertów VIAMODA.
Zrealizowane projekty zaprezentowane są podczas profesjonalnej sesji zdjęciowej, która realizowana jest w siedzibie Uczelni.

Co roku ustalany jest nowy, aktualny temat konkursu.

Zwieńczeniem Konkursu jest wyłonienie Zwycięzców w poszczególnych obszarach.

W skład Jury wchodzą wykładowcy VIAMODA Szkoły Wyższej w Warszawie oraz przedstawiciele partnerów merytorycznych konkursu.

 

O swoim udziale w konkursie opowiada Weronika, laureatka konkursu w 2021 roku.