PROJEKTOWANIE UBIORU I DYREKCJA KREATYWNA

Koncepcja programu studiów magisterskich Projektowanie ubioru i dyrekcja kreatywna oparta jest na komponencie programu z obszaru sztuki. Studia II stopnia trwają 4 semestry i realizowane są w formie niestacjonarnej w liczbie 1095 godzin (w tym 360 godz. praktyk).

Program studiów został tak skonstruowany, aby zajęcia kształtujące umiejętności praktyczne stanowiły znakomitą większość wszystkich zajęć, tak aby umiejętności praktyczne zdobyte w trakcie studiów stanowiły Waszą konkurencyjną przewagę na rynku pracy. W toku kształcenia uzyskasz 120 punktów ECTS.

POZIOM:

FORMA:

CZAS:

JĘZYK:

KIERUNEK:

EDYCJA:

START:

STUDIA II STOPNIA – MAGISTERSKIE

STUDIA NIESTACJONARNE

2 LATA – 4 SEMESTRY

POLSKI

WZORNICTWO

2024/25

10.2024 r.

Zamykam oczy, aby lepiej widzieć.

– Paul Gauguin –

Clo 3D

Clo 3D to zaawansowane narzędzie do projektowania odzieży, akcesoriów, obuwia, które umożliwia tworzenie realistycznych wizualizacji, trójwymiarowych prototypów oraz wirtualnych pokazów mody. Program ten pozwala na dokładne odwzorowanie materiałów, tekstur i wzorów, co ułatwia projektowanie ubrań zgodnych z najnowszymi trendami. Dzięki symulacjom w czasie rzeczywistym, studenci mogą szybko wprowadzać zmiany i testować różne koncepcje bez konieczności tworzenia fizycznych prototypów. Program ten rozwija kreatywność i umiejętności techniczne, dając studentom narzędzia do eksperymentowania z różnymi stylami i formami. Integracja z innymi systemami CAD oraz możliwość tworzenia szczegółowej dokumentacji technicznej sprawiają, że Clo 3D jest nieocenionym wsparciem w procesie projektowania, konstrukcji i produkcji ubiorów. Clo 3D jest nowoczesnym narzędziem, przygotowującym studentów do wymagań rynku mody. Dzięki temu programowi, studenci zdobywają nie tylko praktyczne umiejętności, ale także cenne doświadczenie, które zwiększa ich atrakcyjność na rynku pracy. Wybierając studia magisterskie z wykorzystaniem Clo 3D, inwestujesz w swoją przyszłość i rozwój zawodowy w dynamicznie rozwijającej się branży mody.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku i zrównoważonej modzie. Uruchomiliśmy drugą ścieżkę dyplomowania, gdzie studenci specjalności projektowanie ubioru i dyrekcja kreatywna mają możliwość stworzenia kolekcji dyplomowej za pomocą programu Clo 3D.  Wykonanie tylko części kolekcji fizycznie znacząco obniża koszty realizacyjne kolekcji. Jest to możliwość wykorzystania swoich umiejętności w tworzeniu cyfrowych prototypów 3D, które są coraz bardziej cenione w branży modowej.

Aplikuj na studia

rekrutacja@viamoda.edu.pl