Rektor

MGR KINGA MILLER

Absolwentka MBA in Fashion Business Development w ESMOD-Paris, Marketing Management Program – California University w USA, Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Zarządzała komunikacją i wizerunkiem marek luksusowych oraz premium działających w branży odzieżowej, wśród których znalazły się m.in.: Deni Cler, Cacharel, Vistula, Wólczanka, Replay, Maurphy&Nye oraz Wolford. W latach 2000-2004 związana z legendarnym Kalendarzem Pirelli w Polsce.
Od 2010 roku aktywnie wspiera rozwój VIAMODA Szkoły Wyższej. Początkowo, jako Polsko-Włoskiego Instytutu Designu i Managementu stworzonego we współpracy z Włoską Szkołą POLIMODA. Obecnie, jako Uczelni o profilu praktycznym kształcącej młode, twórcze osobowości świata mody i branż kreatywnych. 

Prorektor 

DR DOMINIKA ŁUKAWSKA-MILCZARSKA

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Dyplom z wyróżnieniem obroniła w Pracowni Projektowania Ubioru. Podczas studiów otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest też laureatką licznych konkursów artystycznych (m. in. I miejsce na Warsztatach Mody we Florencji, laureatka dwóch konkursów im. W. Strzemińskiego) i autorką wystaw rysunków. Obecnie zajmuje się projektowaniem grafiki odzieżowej, jej nadruki można zobaczyć w takich firmach jak Troll, Ezuri, Top Secret i Monnari. W 2020 roku uzyskała stopień doktora na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na podstawie rozprawy doktorskiej „Poza schematem. Kolekcja druków odzieżowych dla kobiet w rozmiarze plus-size. Korygowanie kształtu sylwetki za pomocą druków na tkaninie”.

Prorektor 

DR ZDZISŁAWA ŚWINIARSKA

Absolwentka Szkoły Projektowania i Reklamy w Łodzi, oraz Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Dyplom z wyróżnieniem obroniła w Pracowni Projektowania Ubioru. Laureatka licznych konkursów artystycznych m. in. Nagrody Rektora ASP w Łodzi, głównej nagrody w konkursie „Złota Nitka”, wyróżnienia mediów w konkursie „Złota Nitka”, głównej nagrody podczas „Gali Dyplomowej”. W 2019 roku uzyskała stopień doktora na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na podstawie rozprawy doktorskiej „Świat w zasięgu ręki. Kolekcja ubiorów dla osób z dysfunkcją wzroku”. Od wielu lat zajmuje się projektowaniem odzieży. Jej kolekcje były prezentowane na licznych targach i pokazach w Polsce i za granicą. Równolegle zajmuje się pracą dydaktyczną. Jest wieloletnim wykładowcą uczelni artystycznych. Od 10 lat związana z VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie. 

Kanclerz

MGR MIKOŁAJ WIATR

Absolwent Wyższej Szkoły Mediów i Komunikacji Społecznej oraz Akademii im. Aleksandra Gieysztora. Prezes Zarządu VIAMODA Creative.  


Samorząd

SKŁAD SAMORZĄDU STUDENCKIEGO

 • Przewodnicząca – Julia Siechowicz
 • Członkini – Weronika Kulesza
 • Przedstawicielka studentów w Senacie Uczelni – Julia Siechowicz

Kontakt do Samorządu Studenckiego: student@viamoda.edu.pl

Starostowie

 • I rok
  Tomasz Szwedowski
  Karolina Tymińska

 

 • II rok 
  Martyna Polakowska
  Klaudia Kolasińska
 • III rok 
  Julia Siechowicz
  Aleksandra Polewiak

 

 • IV rok