Realizowany na naszej uczelni program Erasmus+ to wyjazdy na studia, praktyki oraz inne programy wymiany zagranicznej dające możliwość zdobycia nowych doświadczeń, poznania ciekawych ludzi czy bezpośredniego obcowania z kulturą danego kraju. Jest to znakomita okazja do podniesienia kwalifikacji profesjonalnych oraz językowych, ale również inspiracja do stałego kontaktu i wspólnych projektów z zagranicznymi kolegami. A tymczasem słów kilka od naszej absolwentki Marii Sobolevskiej na temat przygody jaką niewątpliwie był wyjazd do Szwecji i nauka w University of Borås.

Kiedy jeszcze nie byłam studentką wiele razy słyszałam o wyjazdach studentów na Erasmus+. Studenci wyjeżdżający na takie wymiany mówili, że to był najlepszy okres ich życia! Dlatego, już na pierwszym roku wiedziałam ze zrobię wszystko, aby też wziąć udział w Erasmusie.
Marzyłam by wyjechać do Hiszpanii i nigdy nawet nie myślałam o krajach północnych. Jednak otrzymałam pozytywną odpowiedź z
University of Borås i zdecydowałam się tam wyjechać.
Studiowałam na kierunku Textile Management, co pozwoliło mi spojrzeć na modę z innej perspektywy i zrozumieć, jak ważna jest ekologia w tej branży i jak dużo trzeba zmienić.
Nie będę kłamać, jeśli powiem, że było to jedno z najbardziej uderzających doświadczeń w moim życiu. Wiele się nauczyłam i zawarłam przyjaźnie na całe życie!
Borås 2019