Drugi wyjazd Mateusza ze stypendium Erasmus+

Hej, jestem studentem obecnie 3 roku projektowania odzieży. Jest to mój drugi wyjazd ze stypendium Erasmus+. Wcześniej wyjechałem do Portugalii, Lizbony- a obecnie jestem w Hiszpanii, na samym południu- w Granadzie.
Tym razem stwierdziłem, że pojadę samochodem. Trasa wynosiła 3200km, jechałem przez Niemcy, Francję i Hiszpanię z dwoma noclegami.
Uważam, iż ten wyjazd jest jednym z tych, które zapamiętuje się na całe życie. Mieszkam w górach, 10km od Granady, w miejscowości Alfacar, gdzie są fenomenalne widoki, codziennie piękne zachody słońca. Pogoda przez większość jesieni i zimy była jak nasza polska wiosna. Uczelnia jest bardzo ciekawa, jest dużo nowoczesnych rozwiązań, które mnie zaskoczyły. W tej szkole program nauczania wygląda trochę inaczej niż na naszej uczelni. Wszystkie przedmioty współgrają ze sobą, aby końcowo stworzyć jeden spójny projekt. Największym problemem tego wyjazdu była bariera językowa, albowiem żaden z moich wykładowców nie porozumiewał się po angielsku, co trochę utrudniło moją pracę, lecz na pomoc przyszli koledzy z klasy. Uważam, że bardzo się rozwinąłem podczas tego wyjazdu, a to, że przyjechałem samochodem, tylko poszerzyło moje możliwości zwiedzania. Zobaczyłem cudowne miejsca, takie jak Cordoba, Ronda, Setenil de las Bodegas, czy Malagę (w której również oddałem swój głos na wybory parlamentarne!!!).
Polecam każdemu taki wyjazd, korzystajcie póki macie taką możliwość, bo naprawdę warto!

Granada 2023