DR HAB. MAJA WOLNA

Z wyróżnieniem ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Artystyczny). Tam również uzyskała doktorat oraz stopień doktora habilitowanego Kontynuuje prowadzenie zajęć na UAP jako profesor na Wydziale Animacji i Intermediów, równolegle uczy w WSFoto i w VIAMODA Wyższej Szkole w Warszawie. Projektuje plakaty, maluje, zajmuje się grafiką, rysunkiem i ilustracją. Jest laureatką wielu polskich i międzynarodowych nagród, m.in. Złoty Medal na Międzynarodowym Biennale Plakatu w Warszawie. Pokazywała swoje prace na wystawach w kraju i za granicą. Regularnie współpracuje z różnymi magazynami (m.in. z Gazetą Wyborczą oraz z Newsweek Psychologia). Projektuje plakaty społeczne i kulturalne. Prowadzi warsztaty plakatu filmowego. Projektuje ubrania i śpiewa od czasu do czasu z zespołem MIST. Stale poszukuje nowych projektów i nowych pomysłów, które najlepiej służą jej artystycznej wypowiedzi.