UPGRADE 2020

Galą dyplomową VIAMODA UPGRADE 2020 odbyła się w nowej formule, która została podyktowana sytuacją epidemiczną w Polsce i tym samym brakiem możliwości zorganizowania eventu w otwartej przestrzeni na dziedzińcu Pałacu Prymasowskiego, jak to było wcześniej planowane. Dlatego też kreatywnie przełączaliśmy się ONLINE i przygotowaliśmy oryginalne filmiki prezentujące kolekcje wybranych dyplomantów VIAMODA.

 

DARIA MAISTRUK

W roli głównej kolekcja dyplomowa zaprojektowana przez Daria Maistruk
Absolwentka w swojej kolekcji dyplomowej przedstawiła autorski sposób łączenia różnego rodzaju materiałów – tkanin i dzianin. To właśnie poprzez świadomy i dojrzały wybór materiałów powstała ciekawa kompozycja oraz interesujący efekt wizualny.

SEZON: jesień-zima 2020.
STYL: połączenie lekko sportowego, klasycznego, awangardowego stylu.
KOLORYSTYKA: kolekcja jest utrzymana w odcieniach brązu, beżu, szarości, zieleni.
MOTYWY PRZEWODNIE: skosy, działanie linii, warstwowość, kombinacja, różnorodność faktur i ich łączenie, układalność, asymetria / symetria, dynamiczna forma, warstwy.

Projektant: Daria Maistruk
Modelki: Olga Klymchenko / Charme de la Mode
Ekaterina / Charme de la Mode
Make’up & Hair: BeautyDrugs / Alona Suchodolska
Zdjęcia: Marcin Samborski
Backstage: Polina Shatova
Produkcja: VIAMODA UPGRADE 2020 SWITCH ONLINE

DARIA PLYTNIK

Bohaterką tego filmu została klimatyczna kolekcja zaprojektowana przez naszą absolwentkę Darię Plytnik. Kolekcja to autorska interpretacja pięknego, pełnego uroku folkloru Białorusi, który jest dla projektantki ważnym źródłem inspiracji. 
Jak sama projektantka przyznaje: „Odzwierciedlając nastrój i klimat folkloru poszukiwałam nowoczesnych rozwiązań, aby w zestawieniu z klasyczną formą w ustalonych proporcjach przez zastosowanie różnorodnych materiałów z surowców naturalnych, detali oraz dzięki ręcznym haftom, wszystkie ubiory zyskały nowy wyraz plastyczny. Sylwetki ubiorów łączy kolor niebieski, który jest symbolem Białorusi i odnosi się do bławatka, kwiatka często występującego na łąkach i w ogrodach”

Większość materiałów użytych w kolekcji to len, bawełna, wełna, jedwab, wiskoza. Część materiałów wełnianych została wykonana w Firmie “Lama” i jest dedykowana specjalnie do dyplomowej kolekcji Darii Plytik. 
Kolekcja jest bardzo kobieca, zwiewna, miękka, nieco nonszalancka, trochę owersizowa, nie krępuje ruchów ciała. 
W trakcie realizacji ubiorów najwięcej czasu pochłonęła praca ręczna, czyli haftowanie
wzorów które nawiązują do folkloru Białorusi i były niezbędne dla podkreślenia inspiracji.

Projektant: Daria Plytnik
Modelki: Kaja W. i Oliwia Z. / Charme de la Mode
Make’up & Hair: BeautyDrugs
Zdjęcia: Marcin Samborski
Montaż: Marcin Samborski / Mikołaj Rudyk
Backstage: Polina Shatova
Adam Rutkowski
Produkcja: VIAMODA UPGRADE 2020 SWITCH ONLINE

ANASTAZJA LAVROVICH