Konkurs FASHION FUTURE skierowany jest do uczniów klas maturalnych oraz przedmaturalnych szkół średnich, którzy marzą o profesjonalnej edukacji w obszarze mody i  chcą spróbować swoich sił w projektowaniu ubiorów przy wsparciu ekspertów z branży.
 

Z ogromną radością informujemy, iż tytuł Laureata
Konkursu Fashion Future 2021 otrzymuje Pani

WERONIKA KULESZA

Jury przyznało również Pani Weronice Kuleszy nagrodę specjalną w postaci stypendium
na cały 3,5 roczny cykl kształcenia na studiach licencjackich, na kierunku wzornictwo
w VIAMODA Szkole Wyższej w Warszawie. 

 Nasi wspaniali finaliści!

Mateusz Giszka, uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Słupsku. Zwolennik natury i ekologicznego stylu życia i szycia. Stawia na personalizowanie ubioru oraz indywidualne podejście do każdego projektu. Jego kolekcja Post-Pandemiczna Przyszłość pokazuje tęsknotę za wolnością i naturą, których jesteśmy spragnieni po długim okresie przebywaniu w domu. Ważna dla niego jest umiejętność odpowiedniego recyklingu i ratowania rzeczy z drugiej ręki.

Mój projekt doskonale obrazuje na czym polega bycie eko. Jeans ma dla mnie tak wiele odmian i kolorów, że postanowiłem dać mu nowe życie i pokazać go w różnych odsłonach. 


 


Weronika Kulesza, absolwentka Zespół Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych nr 22 w Warszawie. Uwielbia konstrukcję i szycie. Uważa, że w rzeczywistości post-pandemicznej ważne jest by szanować siebie nawzajem, a moda ma pokazywać kim jesteśmy. Jej kolekcja PROSPECT odnosi się do współczesnej sytuacji na świecie, ma zwrócić uwagę na problem z tolerancją i okazywaniem uczuć. Barwna stylizacja przywraca nam radość życia, której pozbawiła nas pandemia. 

Nie boję się wyzwań i stawiam na odważne projekty. Kolory mają dla mnie ważne znaczenie, w ich otoczeniu życie staje się lepsze. Swoją pracą chciałam dodać pewności siebie wszystkim, którzy tego potrzebują. 
 

Wiktoria Nizio, ukończyła I Liceum Ogólnokształcące im. Grzegorza Piramowicza w Augustowie. Przywiązuje olbrzymią wagę do ekologii oraz ochrony środowiska. Poszukuje rozwiązań w duchu zero waste, w ten sposób walczy o przyszłość dla siebie i planety. Jej kolekcja 2100 pokazuje, że przyszłość nie jest tak odległa, jak nam się wydaje. Chce ograniczać nieodpowiedzialne poczynania współczesnego społeczeństwa wobec środowiska, by pozostawić świat naszym pokoleniom, by ludzkość miała przyszłość.  


Swoją pracą chciałam pokazać, że możemy zacząć od małych kroków i starać się o lepsze jutro. Wykorzystać ubrania, które kiedyś nam służyły i zamiast je wyrzucać, nadać im drugie życie.

 


Organizatorem konkursu jest VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie, która wspiera edukację młodych talentów w modzie, dlatego też główną nagrodą w konkursie jest stypendium na CAŁY 3,5 roczny cykl kształcenia na studiach licencjackich VIAMODA, na wybranej przez przyszłego studenta specjalności.


Wszystkie odszyte prace konkursowe:


 

Tegoroczna edycja konkursu realizowana jest pod merytorycznym patronatem firmy LPP SA i odbywa się pod hasłem „POST-PANDEMICZNA MODA PRZYSZŁOŚCI”. W konkursie ocenione zostaną najciekawsze i najbardziej oryginalne projekty prezentujące autorskie wizje ubioru przyszłości post-pandemicznej. Prace konkursowe mogą obejmować propozycje ubioru zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. 

 


Masz dodatkowe pytania, skontkatuj się z nami: tel.: +48 506 561 999; e-mail: rekrutacja@viamoda.edu.pl


PARTNER KONKURSU

 


PARTNER MERYTORYCZNY KONKURSU 


PARTNER HONOROWY KONKURSU