MGR MAGDALENA KOROL

Adwokatka z ponad 10-letnim doświadczeniem, wspólniczka w kancelarii Creativa Legal i prezeska fundacji Creativa Education. 
 
Na co dzień wspiera kreatywnych ludzi biznesu – pracuje m.in. z przedsiębiorcami z branży odzieżowej, fashion & design, agencjami marketingowymi, reklamowymi i kreatywnymi. Specjalizuje się także w pomocy prawnej inwestorom i start-upom – szczególnie w zakresie umów inwestycyjnych. Wspiera również biznes międzynarodowy, m.in. pomaga przedsiębiorstwom z kapitałem włoskim wejść na rynek polski i efektywnie prowadzić działalność. 
 
Przygotowała i negocjowała setki umów i projektów z obszaru: fashion, design, reklamy i marketingu, social mediów, dzięki którym prowadzenie biznesu przez moich Klientów stało się prostsze i mniej stresujące. Doradzała w sprawach związanych m.in. z ochroną marki, prawami autorskimi, wizerunkiem i dobrami osobistymi, znakami towarowymi, a także czynami nieuczciwej konkurencji. 
 
Doświadczenie zawodowe zdobywała w wiodących polskich i zagranicznych kancelariach prawnych (m.in. Weil, Gotshal & Manges) oraz instytucjach administracji państwowej i NGO’s. 
 
Jest autorką bloga osobistego pt. „Creativa.lawyer” (magdalenakorol.com) oraz współautorką bloga blog.creativa.legal(wcześniej prawowmodzie.pl). 
 
Prywatnie interesuje się marketingiem prawniczym i podróżami. Jest fanką StarWars i golfa.