PROF. DR HAB. MARIUSZ ŁUKAWSKI

Profesor sztuk plastycznych. Ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi, gdzie w późniejszym czasie prowadził pracownie: Fotografii, Podstaw Projektowania Graficznego, Grafiki Wydawniczej, a od 2008 roku prowadzi Pracownię Projektowania Plakatu i wykłady z historii designu XX w. W latach 1976-82 wraz ze Z. Dłubakiem, J. Kudajem i M. Woźnicą działał w grupie artystycznej organizującej wystawy i sympozja poświęcone awangardzie plastycznej lat 70-tych XX wieku „Seminarium Warszawskie”. Współpracował z Muzeum Sztuki oraz Miejską Galerią Sztuki w Łodzi. Dla tych instytucji wykonał projekty katalogów i plakatów do kilkudziesięciu wystaw. Od 2012 roku jest również pedagogiem w VIAMODA Szkole Wyższej w Warszawie prowadząc wykłady z projektowania graficznego i kompozycji.