KONKURS FASHION FUTURE 2023 W OBSZARZE PROJEKTOWANIE UBIORU

TEMAT

Tematem tegorocznej edycji konkursu VIAMODA FASHION FUTURE 2023 jest: „Athleisure”. Styl athleisure charakteryzuje się łączeniem ubrań sportowych z codziennymi, casualowymi, a nawet eleganckimi elementami garderoby. Pomimo tego, że moda ciągle się zmienia athleisure nie jest zwykłym, przemijającym zjawiskiem, to nie tylko powszechna praktyka, ale także stale rosnący segment mody, bardzo bliski szczególnie młodym ludziom. Celem tegorocznej edycji konkursu jest zainspirowanie młodych projektantów do stworzenia ubiorów łączących elementy stylu sportowego z innymi stylami (np. awangardowym, eleganckim, romantycznym, minimalistycznym itd.).

NAGRODY

Nagrodą specjalną konkursu w obszarze projektowania ubioru jest stypendium w wysokości 25 tysięcy złotych (z ogólnej puli nagród wynoszącej 50 tysięcy złotych), które będzie przeznaczone na cykl kształcenia na specjalności projektowanie ubioru na studiach w VIAMODA Szkole Wyższej w Warszawie.

Wszyscy finaliści wygrywają profesjonalną sesję zdjęciową swojej sylwetki.

Wybrani finaliści konkursu otrzymają także specjalne wyróżnienia od marki 4F.

ETAP I

Zaprojektuj 3 (słownie: trzy) spójne projekty ubiorów całych sylwetek damskich lub męskich, które będą zgodne z tematem konkursu. Projekty muszą być przedstawione w formie kolorowych rysunków wykonanych dowolną techniką graficzną. Do projektów dołącz opis wyjaśniający założenia projektowe. Wypełnij formularz zgłoszeniowy. Gotowe projekty wraz z formularzem włóż do papierowej teczki i prześlij do 26 stycznia 2023 na adres VIAMODA, na kopercie dopisz Konkurs Fashion Future 2023.

10 lutego 2023 lista wybranych uczestników.

ETAP II

Przygotowanie sylwetki finałowej. Jeśli zostałeś wybrany do dalszego udziału w konkursie, weźmiesz udział w konsultacjach projektowych oraz seminarium 4F, które mają na celu pomóc Ci w wyborze projektu do realizacji oraz wykonania finałowej sylwetki.

18 lutego 2023 – odbędą się pierwsze konsultacje projektowe online, spotkasz się z naszymi wykładowcami i wspólnie omówicie przesłane przez Ciebie prace konkursowe.

25-26 marca 2023 – odbędą się drugie konsultacje projektowe online, na których będziesz już pracował na konkretnie wybranym projekcie.

25 maja 2023 – odbędzie się seminarium merytoryczne z projektantem marki 4F.

ETAP III

Etap III to część finałowa konkursu, jesteś już po maturze i masz czas na dopracowanie sylwetki finałowej. Uszyty ubiór musisz dostarczyć do siedziby uczelni do 14 czerwca 2023 do godziny 15.00; możesz to zrobić osobiście lub przesłać zapakowany ubiór poprzez kuriera lub pocztę. Natomiast 16 czerwca 2023 zapraszamy Cię osobiście do kampusu uczelni, na finałową sesję zdjęciową. W tym dniu zaprezentujesz również swój projekt przed Jury konkursu.

Zwycięzcę konkursu ogłosimy 30 czerwca 2023.