DR ZDZISŁAWA ŚWINIARSKA

Absolwentka Szkoły Projektowania i Reklamy w Łodzi, oraz Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Dyplom z wyróżnieniem obroniła w Pracowni Projektowania Ubioru.

Laureatka licznych konkursów artystycznych m. in. Nagrody Rektora ASP w Łodzi za najlepszą kolekcję dyplomową, głównej nagrody w konkursie „Złota Nitka”, wyróżnienia mediów w konkursie „Złota Nitka”, głównej nagrody podczas „Gali Dyplomowej”, głównej nagrody kwartalnika MODA TOP za kolekcję dla osób puszystych.

Od wielu lat zajmuje się modą, pracuje dla firm odzieżowych, zajmuje się m. in. projektowaniem odzieży dziecięcej (marka 5-10-15) i bielizny. Jej kolekcje były pokazywane w Polsce, Chinach, Niemczech, Czechach, Rosji, na Łotwie i Słowacji. Jest współzałożycielką i projektantką marki MOOD.

Równolegle zajmuje się też pracą dydaktyczną. Jest wykładowcą Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, Studia Niestacjonarne, VIAMODA Szkoły Wyższej w Warszawie, Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach, gdzie prowadzi zajęcia z projektowania i konstrukcji ubioru.