DR ZDZISŁAWA ŚWINIARSKA

Absolwentka Szkoły Projektowania i Reklamy w Łodzi, oraz Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Dyplom z wyróżnieniem obroniła w Pracowni Projektowania Ubioru.

Laureatka licznych konkursów artystycznych (m.in. Nagrodą Rektora ASP w Łodzi za najlepszy kolekcję dyplomową, główną nagrodą w konkursie „Złota Nitka”, wyróżnieniem mediów w konkursie „Złota Nitka”, główną nagrodą podczas „ Gali Dyplomowej”, główna nagroda kwartalnika MODA TOP za kolekcję dla osób puszystych.

Od wielu lat zajmuje się modą, pracuje dla firm odzieżowych, zajmuje się m.in. projektowaniem odzieży dziecięcej (marka 5-10-15) i bielizny. Jej kolekcje były pokazywane w Polsce, Chinach, Niemczech, Czechach, Rosji, na Łotwie i Słowacji. Jest współzałożycielką i projektantką marki MOOD.

Równolegle zajmuje się też pracą dydaktyczną. Jest wykładowcą Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, Studia Niestacjonarne, VIAMODA Szkoły Wyższej w Warszawie, Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach, gdzie prowadzi zajęcia z projektowania i konstrukcji ubioru.