MGR INŻ. ARCH KAJA ABDANK-GRUCA

Architektka i dziennikarka specjalizująca się w komunikacji i marketingu. Absolwentka wydziału architektury Politechniki Warszawskiej na kierunku Architecture For Society of Knowledge. Autorka pracy magisterskiej dotyczącej problemu „Zubożenia struktury handlowej współczesnego śródmieścia – na przykładzie ul. Marszałkowskiej w Warszawie”. Praca zrealizowana pod kierunkiem dr hab. inż. arch. Jana Słyka i dr hab. inż. arch. Małgorzaty Rozbickiej polegała na wykorzystaniu do komercjalizacji śródmieścia metod powszechnie stosowanych w projektowaniu przestrzeni handlowych i ich marketingu.
Doświadczenie zawodowe zdobywała w warszawskich pracowniach architektonicznych. Pracowała także w Clear Channel Poland, magazynie „Dobre Wnętrze” i na Złotej 44 (ORCO). Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Laureatka III edycji konkursu Futu Wawa. Od 2015 związana ze studiem architektonicznym Workplace, gdzie odpowiada za marketing, pr, employer branding, chm, rekrutację i onboarding. Pisze o projektowaniu nowoczesnego środowiska pracy, a także koordynuje konferencje, szkolenia i warsztaty dla klientów w ramach badań i zarządzania zmianą (chm) w organizacjach (m. in. MediaCom i Allegro w Warszawie). Wyznaje zasadę “sharing is caring”. Najlepiej czuje się, gdy to co robi pozwala innym się rozwijać. Najwyżej ceni projektowanie zorientowane na człowieka (human centered design, ux) i łączące w sobie funkcję z estetyką (iteracje, prototypowanie, design thinking). W VIAMODA odpowiada za przedmiot Zarządzanie Designem, w ramach którego przybliża metody przełożenia świata kreacji – designu, mody, sztuki, architektury – na realia rynku komercyjnego.