Etapy konkursu

 

Etap I

W pierwszym etapie wyłonionych zostanie po dwadzieścia najlepszych prac z każdego obszaru konkursowego, spełniających kryteria regulaminowe.

 • Prace wraz z formularzem powinny zostać dostarczone w papierowej teczce na adres uczelni: VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie, ul. Paca 37, 04-386 Warszawa, z dopiskiem Konkurs FASHION FUTURE;
 • Termin nadsyłania prac do VIAMODA Szkoła Wyższa upływa z dniem 25.02.2022.
 • W przeciągu tygodnia zostanie opublikowana lista dwudziestu osób zakwalifikowanych do drugiego etapu konkursu. 

 

ETAP I w skrócie:
Uczestnicy proszeni są o wypełnienie formularza konkursowego znajdującego się na www.viamoda.edu.pl oraz przygotowanie i przesłanie na adres Uczelni prac konkursowych do 25 lutego 2022.

PROJEKTOWANIE UBIORU: dwa (2) spójne projekty ubiorów całych sylwetek damskich lub męskich, które będą wykorzystywały technikę upcyclingu, tj. ponowne użycie gotowych ubrań, ich dekonstrukcję, modyfikację i zastosowanie elementów w gotowym projekcie. Projekty muszą być przedstawione w formie kolorowych rysunków wykonanych dowolną techniką graficzną. Do projektów należy dołączyć opis wyjaśniający założenia projektowe.

STYLIZACJA i MULTIMEDIA: dwie (2) pełne stylizacje sylwetki (góra i dół) w formie maksymalnie 6 (po 3 dla każdej stylizacji) zdjęć poglądowych (format jpg, png lub tiff, wydrukowanych oraz zapisanych na płycie CD). Do stylizacji należy wykorzystać używane ubrania i dodatki, które mogą być przetworzone za pomocą techniki upcyclingu (modyfikacja, dekonstrukcja gotowych ubrań i zastosowanie przetworzonych asortymentów lub ich fragmentów w nowym projekcie). Projekty muszą być przedstawione w formie realnych stylizacji na manekinie/sylwetce udokumentowanych w formie zdjęć z zachowaniem powyższych założeń. Do projektów należy dołączyć opis wyjaśniający założenia stylizacyjne. 

KOMUNIKACJA MARKI: stworzenie koncepcji nowej marki lub strategii dla marki już istniejącej na rynku o charakterze proekologicznym, obejmującej w swoich założeniach także działania w obszarach sustainablility (z ang.: zrównoważony rozwój biznesu) lub/i CSR (z ang.: społeczna odpowiedzialność biznesu).

Etap II

 • Wybrani uczestnicy zostaną zaproszeni do VIAMODA Szkoła Wyższa na jednodniowe Seminarium, które będzie miało na celu pomóc uczestnikom w przygotowaniu finałowego projektu.
 • Seminarium odbędzie się pomiędzy 14.03.2022 a 16.03.2022.

Etap III

 • Przygotowanie projektu finałowego, według kryteriów zawartych w Regulaminie Konkursu.
 • Termin nadsyłania prac do VIAMODA Szkoła Wyższa upływa z dniem 15.04.2022.
 • Do dnia 21.04.2022 zostanie opublikowana lista dwunastu półfinalistów.

Etap IV

Na tym etapie półfinaliści realizują swoje projekty finałowe, i w zależności od obszaru konkursowego obszywają ubiory, przygotowują sesje wizerunkowe lub krótkie filmy, bądź prezentacje.

 • Ostateczne projekty finałowe muszą być dostarczone do Uczelni do dnia 04.06.2022 do godziny 10.00
 • Profesjonalna sesja fotograficzna odbędzie się 04.06.2022 w siedzibie Uczelni.
 • Do dnia 10.06.2022 spośród uczestników sesji fotograficznej Jury wyłoni trzech finalistów, którzy w dniach 13.06.2022 – 15.06.2022 przystąpią online do prezentacji swojego projektu przed Jury konkursu. 

Jury konkursu do 27.06.2022 wyłoni Laureata (zwycięzcę) konkursu.

Termin

CZEKAMY NA WASZE PRACE DO 25 LUTEGO 2022!

Kontakt w sprawie Konkursu:
rekrutacja@viamoda.edu.pl