>  SPECJALISTYCZNE PRACOWNIE & LABORATORIA TECHNOLOGICZNE

Uczelnia oferuje profesjonalnie wyposażone i przestronne sale wykładowe, specjalistyczne pracownie i laboratoria technologiczne, w których studenci poznają tajniki branży mody, projektowania przestrzeni oraz fotografii i video. 

Uczelnia zapewnia materiały do realizacji ćwiczeń projektowych w trakcie studiów, a także wspiera studentów materiałami z zasobów Uczelni przy realizacji autorskich koncepcji projektowych. 

Pracownie VIAMODA dostępne są dla studentów także poza realizowanymi godzinami dydaktycznymi, dzięki czemu mają możliwość zdobywania dodatkowych umiejętności i doświadczenia w praktyce. 


 


 

 


>  LABORATORIUM TECHNOLOGICZNE  ROZKRÓJ

Laboratorium rozkroju wyposażone jest w specjalistyczny stół do rozkroju nakładu (układy szablonów) i pojedynczych sztuk wyrobu oraz lagowania, a także w profesjonalne urządzenia prasowalnicze.

 

 


>  PRACOWNIA PROJEKTOWA

W pracowni projektowej odbywają się m.in. zajęcia z rysunku i malarstwa, fotografii, kompozycji, rysunku żurnalowego i antropometrycznego, podstaw projektowania, technik wspomagających projektowanie, projektowania wzorów odzieżowych, projektowania tkanin.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


>  PRACOWNIA PROJEKTOWO-KONSTRUKCYJNA

Pracownia projektowo-konstrukcyjna została przystosowana do prowadzenia zajęć z przestrzennego modelowania wzorów, modelowania wzorów odzieżowych i akcesoriów, a także pracy nad konstrukcją modeli.

 

 


>  PRACOWNIA KOMPUTEROWA

Pracowania komputerowa oferuje wysokiej klasy stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu, uniwersalnymi programami wykorzystywanymi na zajęciach z grafiki komputerowej  i obróbki zdjęć (pakiet ADOBE) oraz profesjonalnymi programami projektowymi wykorzystywanymi w branży mody i przy projektowaniu przestrzeni m.in.: LECTRA SYSTEMES (programy: KALEDO STYLE, MODARIS, MODARIS 3D FIT, DIAMINO), VIDYA 3D – program do symulacji odzieży i projektowania printów w 3D.

W pracowni znajdują się także inne urządzenia wspomagające projektowanie, jak: drukarki, ploter, czy skaner do wprowadzania form.

VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie jest uczelnią partnerską firmy LECTRA SYSTEMES – światowego lidera w zakresie produkcji i sprzedaży specjalistycznych programów CAD/CAM (czytaj: http://fashionweare.com/edukacja/kaledo-v3-w-viamoda-289)

 


>  PRACOWNIA FOTOGRAFICZNA

Pracownia fotograficzna to miejsce gdzie rzeczywistość łączy się z magią obrazu. W przestrzeni mającej powyżej 200 metrów kwadratowych studenci mają możliwość poznania tajników fotografii mody oraz fotografii kulinarnej. W przypadku tematyki FASHION uczą się procesu produkcji sesji zdjęciowych na potrzeby marek odzieżowych, począwszy od wyboru modeli, przygotowania stylizacji, poprzez proces shootingu, a skończywszy na post-produkcji zdjęć wybranych do komunikacji czy publikacji. 

Pracownia fotograficzna została wyposażona przez firmę NIKON.

 

 

 

 

 

 

 

 


>  NOWOCZESNE PRZESTRZENIE WYKŁADOWE

Kampus Uczelni to przestronne aule oraz sale wykładowe wyposażone w najnowszej generacji systemy multimedialne m.in.: telewizory plazmowe i projektory. Przestrzenie dydaktyczne są klimatyzowane, co znacząco zwiększa komfort wykładowców i studentów w trakcie procesu dydaktycznego. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


>  VIAMODA & CATERINA

W ramach bliskiej współpracy pomiędzy VIAMODA Szkołą Wyższą a marką odzieżową CATERINA, studenci i słuchacze studiów podyplomowych oraz szkoleń mają także możliwość poznania procesu tworzenia oraz realizacji wybranych projektów w realnych warunkach, jakie oferuje nowoczesna polska firma odzieżowa.

KONTAKT : e-mail: rekrutacja@viamoda.edu.pl   tel.: +48 506 561 999

 

>  LABORATORIUM TECHNOLOGICZNE – SZWALNIA

Zorganizowane na wzór mini szwalni, laboratorium wyposażone jest w przemysłowe maszyny i urządzenia do konfekcjonowania odzieży. Nad pracą laboratorium czuwa opiekunka laboratorium – praktyk, konstruktorka z praktycznym doświadczeniem  wieloletniej pracy w przemyśle mody.