VIAMODA Szkoła Wyższa oferuje profesjonalne pracownie, w których studenci poznają tajniki technologii wytwarzania, projektowania, struktury i jakości odzieży oraz mechanizmy sterowania procesami produkcyjnymi w przemyśle odzieżowym, a także Laboratorium Smaku czyli profesjonalne przestrzenie kuchenne, idealne do eksplorowania tajników gotowania i projektowania dań. 

 

Uczelnia zapewnia wszystkie materiały do realizacji ćwiczeń projektowych w VIAMODA. Przy realizacji autorskich koncepcji projektowych wspiera studentów materiałami z zapasów Uczelni oraz udostępnia kupony materiałów i dodatki.

 

 


 

 

 


LABORATORIUM TECHNOLOGICZNE  ROZKRÓJ

Sąsiadujące z magazynem materiałów laboratorium rozkroju wyposażone jest w stół do rozkroju nakładu (układy szablonów) lub pojedynczych sztuk wyrobu oraz profesjonalne urządzenia prasowalnicze.

 

 

 

 

 

 


PRACOWNIA PROJEKTOWA

W pracowni projektowej odbywają się m.in. zajęcia z rysunku i malarstwa, fotografii, kompozycji, rysunku żurnalowego i antropometrycznego, podstaw projektowania, technik wspomagających projektowanie, projektowania wzorów odzieżowych, projektowania tkanin.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


PRACOWNIA PROJEKTOWO-KONSTRUKCYJNA

Pracownia projektowo-konstrukcyjna została przystosowana do prowadzenia zajęć z przestrzennego modelowania wzorów, modelowania wzorów odzieżowych i akcesoriów, a także pracy nad konstrukcją modeli.

 

 

 

 

 


LABORATORIUM SMAKU

Laboratorium Smaku to profesjonalnie wyposażone przestrzenie kuchenne, gdzie studenci/słuchacze poznają alchemię kuchni pod okiem najwybitniejszych postaci polskiej branży kulinarnej.

To także miejsce, w którym słuchacze zapoznają się z tradycyjnymi i awangardowymi technikami gotowania, gdzie otrzymują rzetelną wiedzę w zakresie obróbki typowych i luksusowych produktów, a także poznają umiejscowienie „jedzenia”, jako doświadczenia w historii i kulturze.

 

 


PRACOWNIA KOMPUTEROWA

Pracowania komputerowa oferuje wysokiej klasy stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu, uniwersalnymi programami wykorzystywanymi na zajęciach z grafiki komputerowej (pakiet ADOBE) oraz profesjonalnymi programami projektowymi wykorzystywanymi w przemyśle odzieżowym m.in.: LECTRA SYSTEMES (programy: KALEDO STYLE, MODARIS, MODARIS 3D FIT, DIAMINO), VIDYA 3D – program do symulacji odzieży i projektowania printów w 3D, a także innymi urządzeniami wspomagającymi projektowanie: drukarki, ploter, czy skaner do wprowadzania form.

W sali komputerowej studenci uczestniczą w zajęciach wspomagających projektowanie np. techniki multimedialne, komputerowe techniki konstruowania, modelowania, stopniowani form, przygotowywania układów kroju, projektowania nadruków na tkaninie, materiałach i wyrobach odzieżowych (KALEDO PRINT), dzięki czemu zdobywają pragmatyczną wiedzę niezbędną do pracy w branży mody.

VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie jest uczelnią partnerską firmy LECTRA SYSTEMES – światowego lidera w zakresie produkcji i sprzedaży specjalistycznych programów CAD/CAM (czytaj: http://fashionweare.com/edukacja/kaledo-v3-w-viamoda-289)

 

 

 


PRACOWNIA FOTOGRAFICZNA

Pracownia fotograficzna to miejsce gdzie rzeczywistość łączy się z magią obrazu. W przestrzeni mającej powyżej 200 metrów kwadratowych studenci mają możliwość poznania tajników fotografii mody oraz fotografii kulinarnej. W przypadku tematyki FASHION uczą się procesu produkcji sesji zdjęciowych na potrzeby marek odzieżowych, począwszy od wyboru modeli, przygotowania stylizacji, poprzez proces shootingu, a skończywszy na post-produkcji zdjęć wybranych do komunikacji czy publikacji. W przypadku CULINARY/FOOD DESIGN zapoznają się z elementami realizacji sesji na potrzeby branży kulinarnej.

Pracownia fotograficzna została wyposażona przez firmę NIKON.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


NOWOCZESNE PRZESTRZENIE WYKŁADOWE

Kampus Uczelni to przestronne aule oraz sale wykładowe wyposażone w najnowszej generacji systemy multimedialne m.in.: telewizory plazmowe i projektory. Przestrzenie dydaktyczne są klimatyzowane, co znacząco zwiększa komfort wykładowców i studentów w trakcie procesu dydaktycznego. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


VIAMODA & CATERINA

W ramach bliskiej współpracy pomiędzy VIAMODA Szkołą Wyższą a marką odzieżową CATERINA, studenci i słuchacze studiów podyplomowych oraz szkoleń mają także możliwość poznania procesu tworzenia oraz realizacji wybranych projektów w realnych warunkach, jakie oferuje nowoczesna polska firma odzieżowa.

 
 

 


LABORATORIUM TECHNOLOGICZNE – SZWALNIA

Zorganizowane na wzór mini szwalni, laboratorium wyposażone jest w przemysłowe maszyny i urządzenia do konfekcjonowania odzieży. Nad pracą laboratorium czuwa opiekunka laboratorium – praktyk, konstruktorka z praktycznym doświadczeniem  wieloletniej pracy w przemyśle mody.