Infrastruktura Uczelni, obok koncepcji programowej i kadry dydaktyków, stanowi bardzo ważny komponent procesu kształcenia!

VIAMODA specjalizuje się w edukacji specjalistów dla szeroko rozumianej branży mody. Na studiach licencjackich prowadzimy kształcenie na kierunku wzornictwo o profilu praktycznym, przygotowując fachowców do płynnego przechodzenia z uczelni na branżowy rynek. Taka koncepcja programu studiów wymaga odpowiedniego zaplecza dydaktycznego, które pozwala na prowadzenie zajęć typu ćwiczenia, warsztaty projektowe w warunkach zbliżonych do tych istniejących na rynku i w przemyśle mody. W nowoczesnych, estetycznie zaprojektowanych przestrzeniach kampusu VIAMODA wydzielono więc specjalistyczne laboratoria, sale do prowadzenia ćwiczeń i wykładów. Standard wyposażenia ogólnego obejmuje zawsze sprzęt multimedialny, tablice, odpowiednią liczbę miejsc dla studentów i słuchaczy studiów podyplomowych oraz uczestników kursów i szkoleń.

Uczelnia zapewnia materiały do realizacji ćwiczeń projektowych w trakcie studiów, a także wspiera studentów przy realizacji autorskich koncepcji projektowych w procesie dyplomowania. 

Przestrzenie edukacyjne VIAMODA dostępne są dla studentów także poza realizowanymi godzinami dydaktycznymi, dzięki czemu mają oni możliwość zdobywania dodatkowych umiejętności poprzez praktyczne autodoskonalenie warsztatu projektowego i realizacyjnego. 

 

LABORATORIUM TECHNOLOGICZNE

To centrum specjalności Projektowanie ubiorów i zarządzanie technologią. Tu realizowane są wszystkie koncepcje projektowe naszych studentów oraz doskonalony jest ich warsztat i umiejętności manualne. Laboratorium wyposażone jest w profesjonalne stanowisko do rozkroju materiałów, stanowiska prasowalnicze, liczne maszyny szyjące uniwersalne i specjalistyczne. W czasie zajęć praktycznych każdy ze studentów samodzielnie realizuje wszystkie zadania, poczynając od nauki korzystania z wyposażenia laboratorium oraz profesjonalnego wykonania podstawowych elementów tworzących strukturę odzieży (kieszenie, kołnierze, rękawy itp.), a na wykonaniu oryginalnych, konceptualnych pomysłów projektowych kończąc. Do dyspozycji studentów i słuchaczy, oprócz maszyn typu stębnówki, overlocki, maszyny łańcuszkowe, renderki, dziurkarki, podszywarki itp., jest również zestaw materiałów i dodatków (nici, wkłady klejowe itp.), które wykorzystują w czasie realizacji ćwiczeń.

 

LABORATORIUM PROJEKTOWANIA, KONSTRUKCJI I MODELOWANIA ODZIEŻY

To duża, dobrze oświetlona przestrzeń, wyposażona w wysokie, dostosowane do konstrukcji i projektowania stoły i krzesła, podstawowe przybory do konstrukcji, sprzęt multimedialny, tablice, stojaki z próbkami materiałów (tkanin, dzianin), aktualizowanych wraz ze zmieniającymi się trendami. W laboratorium znajdują się manekiny krawieckie dla wszystkich uczestników zajęć. Tu studenci pracują nad własnymi projektami i uczą się konstrukcji odzieży, przestrzennego i płaskiego modelowania form i szablonów, prowadzą eksperyment twórczy z wykorzystaniem różnorodnych materiałów, tworzeniem autorskich faktur, pracy nad innowacyjnymi rozwiązaniami z obszaru ubioru tradycyjnego i konceptualnego.

 

LABORATORIUM TECHNIK KOMUTEROWYCH

To wyposażone w wiele stanowisk komputerowych laboratorium oferuje licencjonowane uniwersalne i specjalistyczne oprogramowanie, będące podstawą pracy każdego, współczesnego projektanta mody lub zajmującego się grafiką użytkową (typografia, logo, ikony, projekty printów, materiałów reklamowych, plakatów i innych komunikatów graficznych), fotografią mody (obróbka zdjęć i tworzenie obrazów ruchomych). Laboratorium wyposażone jest w pakiet programów ADOBE (Photoshop, InDesign, Illustrator) pozwalających łatwo i intuicyjnie tworzyć komunikaty wizualne oraz w profesjonalne programy do projektowania, konstrukcji form, ich modelowania, tworzenia układów kroju oraz symulacji 3D odzieży (m.in. pakiet LECTRA SYSTEMES – programy: KALEDO STYLE, MODARIS, MODARIS 3D FIT, DIAMINO oraz VIDYA 3D – program do symulacji odzieży i projektowania printów w 3D).

VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie jest uczelnią partnerską firmy LECTRA SYSTEMES – światowego lidera w zakresie produkcji i sprzedaży specjalistycznych programów CAD/CAM dla branży mody.

 

LABORATORIUM FOTOGRAFICZNE

To miejsce, gdzie rzeczywistość projektowa łączy się z magią obrazu. W tej przestrzeni studenci mają możliwość poznania tajników fotografii mody oraz video. Uczą się procesu produkcji sesji zdjęciowych wizerunkowych i packshotowych na potrzeby marek odzieżowych, począwszy od wyboru modeli, przygotowania stylizacji, poprzez proces shootingu, a skończywszy na post-produkcji zdjęć wybranych do komunikacji czy publikacji.

Laboratorium fotograficzne wyposażone zostało w niezbędny sprzęt fotograficzny i oświetleniowy oraz w system mocowania teł. Dzięki możliwości aranżacji przestrzeni Studenci z powodzeniem mogą realizować zarówno sesje wizerunkowe, lookbokowe, jak i packshotowe.

 

SALE PROJEKTOWE I WYKŁADOWE

To widne, przestronne, estetycznie zaprojektowane i funkcjonalnie wyposażone przestrzenie z miejscami siedzącymi lub stołami projektowymi dla wszystkich studentów i słuchaczy. Zaopatrzone w standardowy sprzęt multimedialny, tablice i inne sprzęty i pomoce dydaktyczne wynikające ze specyfiki zajęć.

 

 

 

KONTAKT : e-mail: rekrutacja@viamoda.edu.pl   tel.: +48 506 561 999