ANNA BLOMA

Jestem absolwentką Szkoły Odzieżowej w Krakowie oraz tegoroczną dyplomantką VIAMODA Szkoły Wyższej w Warszawie. Od kilku lat, hobbystycznie rozwijam swoje umiejętności w dziedzinie tradycyjnego krawiectwa damskiego oraz technik rękodzielniczych. Zawodowo spełniam się w branży marketingowej, w której wykorzystuję swoje wykształcenie pracując dla marek modowych.
Marzę o założeniu własnego brandu, który w produktach odzieżowych połączy piękno i szlachetność rękodzieła z jakością i nowoczesną technologią oraz wpisze się w tendencje odpowiedzialnej mody.

HAND MADE STORIES
Główną inspiracją do zaprojektowania mojej dyplomowej kolekcji było znalezienie w rodzinnym archiwum zeszytu z wycinkami z lat 60. – 90. ubiegłego wieku. Pochodziły one z kobiecych czasopism i zawierały instrukcje wykonania różnych ubrań, dodatków i domowych ozdób. Zachwycona kreatywnością zwykłych kobiet z czasów PRLu, postanowiłam zinterpretować ich zaradność w bardziej współczesny sposób. Tak właśnie powstała nowoczesna kolekcja wzbogacona o elementy tradycyjnego rękodzieła – haft i tkanie ręczne.