FINAŁ
PROJEKTU

 Finał projektu zawodowego Circular Design 4F x Viamoda

Circular Design 4F x Viamoda to projekt, który został zrealizowany w ramach strategii 4F Change we współpracy z VIAMODA Szkołą Wyższą w Warszawie i trwał przez cały rok akademicki 2022/2023. W ramach projektu studenci ze specjalności Projektowanie ubioru i zarządzanie technologią otrzymali od zespołu 4F Change ubrania zebrane w programie Wear Fair jako materiał wyjściowy do stworzenia nowych produktów.
 

PROJEKTANCI
2023

Lanberry w projekcie naszej absolwentki

Lanberry, jurorka The Voice od Poland w jednym z odcinków przesłuchań w ciemno wystąpiła w projekcie naszej tegorocznej absolwentki @Gabriela Droździel, założycielki marki NAKED TRUTH @nakedtruth.lingerie
Styl&Foto: @Marica Świderska
 

UPGRADE
2023

Filmiki i zdjęcia Upgrade 2023 za nami

W czerwcu dobyła się filmowo-fotograficzna produkcja kolekcji dyplomowych tegorocznych absolwentów VIAMODA Szkoły Wyższej.

DREAM TEAM:
Projektanci 2023 @nakedtruth.lingerie / @emor.fashion @patrycjadudekatelier @sikroska @si.korskaofficial @ulaskurska @katarzyna.jarra
Modelki: @charmedelamode @blondyneczka_calineczka @olaamotyl_ @kvmsor @spectomodels @sprvta @paularolak @zuzanna.ratka @olgabach_ @ki_marya @olgabach_
VIAMODA Szkoła Wyższa – @z.makowska @rybakweronikaa @nataszabetnarska @i.tsvietkovaaa @oliwka_olejarnik
Make’up & Hair: @beautydrugs_pl @alona_suchodolska @cytrynowe.studio @piotrowska.ana.makeup
Buty do sesji zapewnił showroom @showroomlpp i Deni Cler Milano
Reżyser / operator @m_samborski & @mikolaj_rudyk
Zdjęcia: @magdalenatrabinska Viamdoda
Opieka stylizacyjna: @ewatyszewska @poliak.ania
VIAMODA TEAM: @bpaula_b @artspades_ @aleksandramr_ @frankowska_w @haniaa_s_ @hania_photo2008
studenci Viamoda Szkoły Wyższej
Social Media Content Creator @dominika_truszkowska
Produkcja: VIAMODA UPGRADE 2023 SWITCH ONLINE
 

FINAŁ
FASHION FUTURE

Finał konkursu FASHION FUTURE 2023

16 czerwca w kampusie uczelni odbył się finał konkursu Fashion Future. Gratulacje dla zwycięzców i wszystkich finalistów!

Organizator konkursu – Viamoda Szkoła Wyższa w Warszawie 

MAKEUP & HAIR: TEAM BEAUTYDRUGS 
@beautydrugs_pl 
@alona_suchodolska 

@annapimua 

Modelki: Agencja Modelek Charme de la Mode 
Zdjęcia: Viamoda Szkoła Wyższa w Warszawie
Nadzór stylizacyjny: Ewa Tyszewska @ewatyszewska 
Viamoda Backstage Team: @dominika_truszkowska @jvlka_official
Partner merytoryczny konkursu: @4f_official @esotiq
Produkcja: Viamoda / Fashion Future 2023

 

SESJA

Sesja ESOTIQ

5 i 6 czerwca studentki pierwszego roku miały okazję czynnie uczestniczyć w sesji zdjęciowej ESOTIQ, która miała miejsce w
DAYLIGHT STUDIO Warszawa. 

 
 

WYSTAWA

Uczelniana wystawa prac Studentów

W kampusie uczelni, na drugim piętrze można oglądać wystawę prac naszych studentów 2 oraz 3 roku studiów r. ak. 2022/2023.

Najlepsze prace zrealizowane przez studentów 2 roku podczas zajęć z rysunku żurnalowego prowadzonego przez dr Dominikę Łukawską-Milczarską. Celem zajęć jest kształtowanie umiejętności atrakcyjnego wizualnie zapisu różnorodnych pomysłów projektowych, poznanie technik rysunkowych i malarskich wykorzystywanych do przedstawienia ubioru, a także rozwinięcie stylu spójnego z indywidualnym stylem projektowym studenta. 

Faktura – jej wpływ na formę i ekspresję ubioru, to ćwiczenie w ramach przedmiotu pracownia koncepcyjna – rozwój nowych produktów prowadzonego przez dr Małgorzatę Łukawską.  W tym zadaniu kompozycja oraz kształt ubioru są uzależnione od spreparowanej faktury, którą studenci uzyskują za pomocą różnych technik, jak np.: drapowanie, wycinanie, skręcanie, układanie, marszczenie, naszywanie, itp. Nadrzędnym celem jest zaprojektowanie atrakcyjnego efektu wizualnego ubioru. Na wystawie prezentujemy wybrane, najbardziej ciekawe rozwiązania plastyczne – własnoręcznie zrealizowane przez studentów 3 roku w Pracowni realizacji wzorów pod nadzorem Pani Valentyny Karapysh oraz Pani Ewy Tyszewskiej-Zivanovic.

Wystawa czynna do końca czerwca 2023.

 
 

GOŚĆ VIAMODA

Jolanta Siwak

Visual Merchandiser, Projektantka wnętrz, Tapicer

Absolwentka ELISAVA – Barcelona School of Design and Engineering – na kierunkach Interior Design oraz Retail Space Design. Posiada blisko dwudziestoletnie doświadczenie w dziedzinie ekspozycji produktu. Przez lata związana z marką ECCO gdzie współtworzyła globalną strategię ekspozycji butów oraz odpowiadała za stworzenie standardów VM dla toreb i akcesoriów skórzanych. Od kilku lat właścicielka i główna projektantka pracowni JOSI STUDIO zajmującej się VM, Projektowaniem wnętrz oraz Scenografią. W pracy projektowej łączy różne techniki, również rzemieślnicze. Współpracuje z takimi markami jak: Yu Retail, ECCO, Smarteo Events Organization, Volvo Car Polska.

Spotkanie odbyło się 05.04.2023 w kampusie Uczelni.

WYSTAWA

Uczelniana wystawa prac Studentów

W kampusie uczelni, na drugim piętrze można oglądać wystawę prac naszych studentów, które powstały w 2022 roku podczas zajęć z rysunku u dr Katarzyny Kędzi-Nawrot, na I oraz II roku studiów stacjonarnych.
Wystawa stanowi część zrealizowanych materiałów i przedstawia pracę jaką Studenci włożyli w doskonalenie swojego warsztatu rysunkowego – często zaczynając na zajęciach od podstaw. 

Wystawa czynna do końca lutego 2023.

 
 

WSPÓLNE ZWIEDZANIE

Abakanowicz. Konfrontacje

 

W środę, 1 lutego nasi studenci II roku specjalności projektowanie ubioru wraz z dr Z. Świniarską zwiedzali wystawę prac Magdaleny Abakanowicz – jednej z najważniejszych polskich artystek drugiej połowy XX w. prezentowaną w historycznych murach Biblioteki Królewskiej – jedynego w pełni autentycznego, ocalałego z pożogi wojennej pomieszczenia Zamku Królewskiego w Warszawie. Wystawę można obejrzeć do 19 lutego 2023.

GOŚĆ VIAMODA

Agata Walewander

„SZTUKA JEST TAM GDZIE PRACA SPOTYKA SIĘ Z PASJĄ”

Kolory, ekspresja, symbole, prowokacja. To stoi za projektami Agaty Walewander.
Artystka tworzy unikatową sztukę, oprócz castomizacji kurtek, maluje również obrazy.
Z pasji do sztuki i mody stworzyła autorską markę Walewander Art Lab. Ręcznie wykonane, spersonalizowane kurtki w tym z recyklingu, charakteryzują się akcentami kolorystycznymi, chlapnięciami farb dekoracyjnymi naszyciami. Tworzone są przy użyciu różnych technik i materiałów.
Dużą rolę w procesie twórczym odgrywa element przypadku.
Każdy projekt jest niepowtarzalny i jest prawdziwym dziełem sztuki. Artystka sięga po inspiracje do filmu, świata mody, sztuki, przyrody, muzyki i motywów religijnych. Często też w jej projektach pojawiają się osoby ze świata mody, muzyki, filmu.
Każda kurtka tworzona jest z pasją i jest niepowtarzalna.

Dziękujemy za ciekawą rozmowę, podzielenie się modowym doświadczeniem i garść praktycznych rad!

Spotkanie odbyło się 25.01.2023 w kampusie Uczelni.

GOŚĆ VIAMODA

Adrian Kilar

Adrian Kilar, urodzony w Krynicy-Zdrój, rocznik 87. 

Twórca internetowy, filmowiec, przedsiębiorca. W branży video od 15 lat. Uzyskał tytuł licencjata z filozofii na Uniwersytecie Rzeszowskim. 

Od 7 lat prowadzi kanał na YouTube, który ma na celu zainspirować widzów do wejścia w świat videomakingu. 

W swoich filmach recenzuje kamery, akcesoria oraz wyjaśnia efekty z teledysków. 

Zdobywca nagrody Grand Video Awards w kategorii „wideotutorial”. 

Od 6 lat mieszka w Warszawie.

Spotkanie odbyło się 23.11.2022. w kampusie Uczelni.

GOŚĆ VIAMODA

Agnieszka Martyna – Ross

Za nami pierwsze w tym roku akademickim spotkanie w ramach naszego uczelnianego projektu „Strategia marki w praktyce”, który rozpoczęliśmy w zeszłym roku. 

Nasze zaproszenie przyjęła Agnieszka Martyna – Ross – top modelka lat 90′, od ponad 25 lat związana ze światem mody, trener i szkoleniowiec z 12 letnim doświadczeniem w obszarze budowania wizerunku profesjonalisty. Agnieszka Martyna – Ross  specjalizuje się w dress codzie biznesowym i budowaniu marki osobistej, a swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się na warsztatach sprzedażowych dedykowanych dla personelu marek odzieżowych, szkoli również managerów sprzedaży i wyższą kadrę zarządzającą, także spoza branży mody. Jest autorką tekstów o budowaniu wizerunku profesjonalisty, które publikuje w takich tytułach jak „Puls Biznesu”, Benefit”, „HR Influencer” czy „Business Insider”. Współpracuje z organizacjami kobiecymi, m.in. z Vital Voices, występuje jako prelegent dla Pulsu Biznesu czy Forbes’a. 

O Modzie Polskiej i projektach Jerzego Antkowiaka, o kształtowaniu się branży odzieżowej w Polsce, zagranicznych pokazach wielkich projektantów lat 90., o zmianach jakie od tamtego czasu nastąpiły w budowaniu marki osobistej i istocie świadomego budowania wizerunku… O tym wszystkim i o wielu innych modowych kwestiach, posłuchać i porozmawiać mogli z Agnieszką Martyną-Ross  studenci Viamoda Szkoły Wyższej. 

Dziękujemy Agnieszko, za ogrom inspiracji, wskazówek, cudowną energię  i podzielenie się z nami swoim modowym i wizerunkowym doświadczeniem! 

Z Gościem rozmawiała Joanna Samborska – wykładowca i brand  manager Viamoda Szkoły Wyższej

Zdjęcia wykonała Hania Sowińska / studentka II roku naszej uczelni

Spotkanie odbyło się 19.10.2022. w kampusie Uczelni.

 

OFF Fashion

II miejsce na OFF Fashion Kielce

Maciej Chroboczek, nasz tegoroczny absolwent zdobył II miejsce na OFF Fashion Kielce!
W konkursie prezentował sylwetki wchodzące w skład kolekcji dyplomowej, którą obronił dyplom na naszej uczelni!

@chroboczekmaciej – jeszcze raz gratulujemy i mocno kibicujemy!

Powodzenia w modowym świecie!

Zdjęcia backstage udostępnione przez @chroboczekmaciejautorstwa @jadwigajanowska
Modelki: @_brejdakk_ @x.sierociux.xx

#offfashionkielce #offfashionkielce2022
#youngfashiondesigner #graduate2022 #viamodastudents

Konkurs!

Studenci VIAMODA zwycięzcami kolejnego konkursu!

Nasi studenci Grzegorz Biesik (1 miejsce), Wasiak Dominika (II miejsce) zostali laureatami konkursu: Rekonstrukcje ubiorów rekreacyjnych od XVII do początku XX wieku

https://www.wilanow-palac.pl/ubiory_sportowe_i_rekreacyjne_xvii_xix_w_konkurs.html

Opiekunka nagrodzonych prac:

Zuzanna Żubka-Chmielewska
VIAMODA Szkoła Wyższa, Warszawa

Studia II stopnia

Studia magisterskie już wkrótce!

Kolejny krok, kolejny sukces!

Wieloletnie doświadczenia w zakresie kształcenia na studiach I stopnia (licencjackich) oraz osiągane odpowiednie jego efekty potwierdzone wnikliwą oceną Polskiej Komisji Akredytacyjnej z 2020, pozwoliły nam na podjęcie decyzji o tworzeniu w VIAMODA studiów II stopnia (magisterskich).

„Klamka zapadła”, właściwe kroki zostały podjęte i wniosek o utworzenie studiów magisterskich został złożony!

Co więcej, kilka dni temu otrzymaliśmy potwierdzenie z Ministerstwa Edukacji i Nauki, że nasz wniosek został przyjęty i przekazany do zaopiniowania Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

Upgrade 2022

Filmiki i zdjęcia Upgrade 2022 już za nami 

W czerwcu dobyła się filmowo-fotograficzna produkcja kolekcji dyplomowych tegorocznych absolwentów Viamoda Szkoły Wyższej.

Tym razem zdjęcia autorstwa @magdalenatrabinska, studentki I roku, która pomiędzy zdjęciami wizerunkowymi znalazła czas na uchwycenie backstage’owych chwil.

DREAM TEAM:
PROJEKTANCI 2022: @pollysunlight @chroboczekmaciej@blaack.swan @khalabura_ @anitamykula @valera__nesterov@anna_kovalska_ @je_suis_madlen @allthebeatlesgirl@nasti.i.am
Modelki: @magdakozyczkowska @dagmara_gniotek@oliwiaziolkowsky @blondyneczka_calineczka@sophie.krishchuk @rodion.skrbk from @charmedelamode
@z.makowska & @rybakweronikaa from VIAMODA Szkoła Wyższa
Make’up & Hair: @beautydrugs_pl TEAM: @alona_suchodolska @karolag.makeup@mia.makeup.and.hair @annapimua @makeup_hela_horda@nobadbeauty
Buty do sesji zapewnił showroom @showroomlpp i Deni Cler Milano
Reżyser / operator: @m_samborski & @mikolaj_rudyk
Zdjęcia: @magdalenatrabinska Viamoda
Opieka stylizacyjna: @ewatyszewska
VIAMODA TEAM: @bpaula_b @z.makowska @rybakweronikaa@sebiso_n @haniaa_s_ – studenci Viamoda Szkoły Wyższej
Social Media Content Creator @alexandradlugolecka
Produkcja: VIAMODA UPGRADE 2022

Sesja zdjęciowa

Sesja na studiach podyplomowych

Kreatywnym podsumowaniem roku nauki na realizowanych przez naszą uczelnię studiach podyplomowych Dyrektor artystyczny, stylista i specjalista VM (visual merchandising) są zajęcia warsztatowe – realizacja wizerunkowej i packshotowej sesji zdjęciowej. Za nami właśnie taki twórczy weekend.

Jesteśmy pod dużym wrażeniem zaangażowania, kreatywności, niebanalnych pomysłów i artystycznej wizji naszych Studentów. Podczas sesji zdjęciowej powstały stylizacje i całościowy look na zadany modowy temat!


Sztuka obrazu

Filip Skrońc gościem projektu „Sztuka Obrazu”

Filip Skrońc był gościem ostatniego w tym roku akademickim, spotkania w ramach naszego projektu „Sztuka Obrazu”.

@filipskronc jest fotografem, filmowcem, pisarzem i reportażystą.
W audycji „DOKUMENTNIE” dyskutuje nad tym, co się dzieje na świecie i jak to udokumentować. Za materiał z Tanzanii otrzymał nagrodę w konkursie BZ WBK Press Foto. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kategorii sztuki wizualne. Książka Nie róbcie mu krzywdy została nominowana do nagrody Grand Press dla Książki Reporterskiej Roku oraz do Nagrody im. Beaty Pawlak.

Rozmowa o nie zawsze łatwiej drodze do realizacji marzeń i zawodowych celów, konsekwencji w działaniu, pasji, otwartości na drugiego człowieka i trzymaniu się własnych zasad była z pewnością dla naszych studentów cenną lekcją.

Dziękujemy Filip że podzieliłeś się swoim spojrzeniem na świat z nami.

Kolejne spotkania oczywiście od października!

„Sztuka obrazu” to cykl spotkań, które od tego roku akademickiego realizujemy dla studentów Viamoda Szkoły Wyższej. Zapraszamy gości spoza uczelni, również spoza branży mody i rozmawiamy między innymi o znaczeniu szeroko pojętego „obrazu” w dzisiejszej komunikacji, jego roli w docieraniu z informacją, sile jego przekazu w dialogu jaki prowadzi nieustannie nadawca z odbiorcą, marka z klientem …

Film z Mają Wolną

„60 sekund z…” Mają Wolną

W ramach projektu „60 sekund z…”, nasi Szanowni Wykładowcy uchylają rąbka tajemnicy i wprowadzą Was w tematykę i klimat prowadzonych na Viamodzie zajęć.

Tym razem nakręciliśmy odcinek „60 sekund z…” Mają Wolną. Zapraszamy do obejrzenia w jej BIO!