Wykładowcy VIAMODA Szkoły Wyższej w Warszawie to aktywni zawodowo eksperci z kraju i zagranicy, działający w przemyśle mody oraz branży kulinarnej, a także dydaktycy z bogatym dorobkiem naukowym z pogranicza sztuki, designu, mody czy kunsztu kulinarnego.

 

 

WYKŁADOWCY VIAMODA FASHION SCHOOL

Wybitni dydaktycy związani z czołowymi uczelniami mody w Polsce i na świecie m.in. z Akademią Sztuk Pięknych w Łodzi, Politechniką Łódzką i włoską Polimodą oraz innymi uczelniami europejskimi, spośród których znakomita większość to projektanci, konstruktorzy odzieży, graficy współpracujący z najlepszymi agencjami reklamowymi, artyści plastycy oraz eksperci z wieloletnim doświadczeniem rynkowym, łączący wiedzę teoretyczną z praktyczną znajomością zagadnień związanych z przemysłem modowym.

Zaproszenie tych osób do współtworzenia VIAMODA Szkoły Wyższej daje gwarancję dobrego przygotowania absolwentów do realnych warunków, z jakimi zetkną się wkraczając na rynek pracy po ukończeniu studiów. Nasi wykładowcy uczą nie tylko jak zaprojektować i wyprodukować produkt, ale również jak zadbać o jego oprawę, promocję i sprzedaż. Pokazują, jak przygotować proces wytwórczy zaczynając od zbadania rynku, kalkulacji procesu projektowania i wdrożenia do produkcji, aż po sprzedaż gotowego wyrobu.

 

WYKŁADOWCY VIAMODA CULINARY SCHOOL

 

Gremium wykładowców współtworzących specjalność Projektowanie dla gastronomii to uznani praktycy, szefowie kuchni i managerowie w renomowanych restauracjach, trenerzy kulinarni, znawcy, dziennikarze i krytycy kulinarni, dietetycy, a także designerzy, fotograficy i artyści. Food design przestaje być pojęciem zarezerwowanym dla największych szefów kuchni i artystów. Staje się codziennym doświadczeniem, znajdującym swój wyraz na naszych stołach. Niebanalnie podane danie znacznie zwiększa przyjemność biesiady. Tak więc dla wielu naszych wykładowców gotowanie jest pasją, z której czerpią więcej niż tylko energię do życia. To jak pasja życia!

 

 

 dr inż. Marzanna Lesiakowska-Jabłońska

Prorektor do spraw dydaktycznych VIAMODA Szkoły Wyższej w Warszawie

Wieloletni pracownik Katedry Odzieżownictwa i Tekstroniki Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów na Politechnice Łódzkiej, przez kilka lat Kierownik Studiów Podyplomowych Moda i Wzornictwo Universite de la Mode utworzonych przez Politechnikę Łódzką we współpracy z Francuskim Universite Lumiere Lyon 2, współpracownik francuskiej firmy Lectra Systemes światowego lidera na rynku profesjonalnych systemów CAD/CAM dla przemysłu odzieżowego i pracowni projektowych. Autorka licznych publikacji specjalistycznych o tematyce dotyczącej technologii wytwarzania, projektowania, struktury i jakości odzieży oraz badania pracy i sterowania procesami produkcyjnymi w przemyśle odzieżowym. Współpracownik firm technologicznych z branży, ekspert Akademii Szwalni, członek Rady Programowej FashionPhilosophy Fashion Week Poland. Praktyk przemysłu mody. Autorka koncepcji programowej studiów w VIAMODA Szkole Wyższej. Czuwa nad procesem dydaktycznym i prowadzi zajęcia z zakresu technik odzieżowych, materiałoznawstwa i zarządzania technologią. Wykładowca Akademii im. Leona Koźmińskiego.

 

KINGA MILLER

Pełnomocnik Rektora ds. Rozwoju i Współpracy z Zagranicą

Rector's Proxy for Development and International Cooperation

Wykładowca VIAMODA, Akademii L. Koźmińskiego i Collegium Civitas w Warszawie. Absolwentka MBA in Fashion Business Development w Paryżu, Marketing Management Program na Uniwersytecie Kalifornijskim w Stanach Zjednoczonych, Dziennikarstwa i Nauk Politycznych oraz Socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. Zarządzała wizerunkiem marek luksusowych oraz premium działających w branży odzieżowej, wśród których znalazły się m.in.: Deni Cler, Cacharel, Vistula, Wólczanka, Replay, Maurphy&Nye oraz Wolford. Uczestniczyła we wprowadzaniu marek międzynarodowych na rynek polski; współtworzyła między innymi strategię wejścia do Polski globalnej marki bielizny Victoria’s Secret. Od 2010 roku aktywnie rozwija działania VIAMODA Szkoły Wyższej w Warszawie w obszarach współpracy zagranicznej oraz studiów podyplomowych. Wcześniej związana z legendarnym Kalendarzem Pirelli w Polsce, dzięki któremu odkryła zamiłowanie do mody i jej tajników. W trakcie swojej kariery zawodowej była gościem i prelegentem wielu spotkań i konferencji poświęconych branży odzieżowej oraz komunikacji marketingowej, wśród których można wymienić: Polską Radę Dyrektorów Marketingu, Ogólnopolski Kongres „Promocje sprzedaży“ czy Philosophy Fashion Week Poland.

 

mgr Barbara Adamczewska

Z wykształcenia polonistka (absolwentka polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego),  z zamiłowania badaczka sztuki kulinarnej, krytyk kulinarny, przez wiele lat pracowała jako dziennikarka prasy kobiecej, obecnie zajmuje się pisaniem książek kulinarnych. Szczególnie interesuje się tradycyjną kuchnią polską oraz historią kultury materialnej; zwłaszcza tą jej częścią , która związana jest z domem, życiem codziennym, stołem. Praca w bibliotekach, gromadzenie książek i doświadczeń z  dziedziny kulinariów, podróże w celu odkrywania smaków i tradycji przyczyniły się do usystematyzowania ogromnej wiedzy, którą Pani Barbara dzieli się ze studentami VIAMODY . Za ważny cel dydaktyki i  pisania książek uznaje przekazywanie informacji o bogatej polskiej tradycji kulinarnej i kulturze życia codziennego dawniej i dziś. Jest autorką pozycji: „Gotuj z głową”, „W kuchni babci i wnuczki, „Potrawy na skromną kieszeń”, „Letnie przysmaki”, „Gorące kolacje”, „Drugie dania”, „Potrawy z warzyw”, „Potrawy z serami”, „Kuchnia żydowska według Rebeki Wolff”, „Wędrówka po stołach Europy”, które sprzedały się w łącznym nakładzie ponad 1 miliona egzemplarzy.

 

mgr Anna Puślecka

od 20 lat pracuje w branży medialnej jako dziennikarka, autorka programów TV, producentka i ekspert w dziedzinie mody. W 1996 roku zaczęła pracę w TVP; od 2004-2012 współpracowała z TVN. Od 2006 prowadzi także własną firmę, która specjalizuje się m.in. w szkoleniach medialnych i z wizerunku, doradztwie dotyczącym rynku mody oraz w produkcji filmów i reklam (www.annapuslecka.com).

Od 22 lat zajmuje się tematyką lifestyle i moda.

Anna Puślecka prowadziła słynny program o modzie „Musisz to mieć” w TVN Style. W latach 2009-2012 pracowała w DDTVN - realizowała materiały z zakresu mody, przeprowadzała wywiady z ludźmi świata mody, relacjonowała wydarzenia mody w Polsce i za granicą, a także prowadziła cykl „Moda Polska”. Od lipca 2012 do maja 2013 pełniła funkcję szefowej działu mody w ekskluzywnym magazynie internetowym VU MAG (grupa Onet), gdzie stworzyła autorski dział mody od podstaw. Jako dziennikarka prasowa współpracowała w przeszłości z czołowymi polskimi pismami takimi jak: Gala, Viva Moda,  Glamour, Twój Styl, Men’s Health czy Fashion Magazine. Obecnie Anna Puślecka jest redaktor naczelną portalu o modzie DYKF (Do You Know Fashion: www.dykf.pl ) oraz jego właścicielką i współautorką. Współpracuje także z polskim Harper’s Bazaar i przeprowadza ekskluzywne wywiady zagraniczne ze znanymi ludźmi ze świata mody. Jest często zapraszana do radia i telewizji oraz na uczelnie (UW i SGH) jako ekspert w dziedzinie mody. Anna Puślecka, od września 2015 roku, pracuje jako Konsultant ds. rynku polskiego dla światowej marki sprzedającej ubrania high fashion – LUISAVIAROMA.COM

 

mgr Ewa Ehmke vel Emczyńska–Seliga

Dietetyk - absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Pracownik Kliniki Pediatrii, Żywienia i Chorób Metabolicznych oraz Poradni Chorób Metabolicznych Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie (specjalista wrodzonych wad metabolizmu), wykładowca VIAMODA na specjalności Food Design, ekspert Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej Instytutu Żywności i Żywienia. Członek Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków oraz Polskiego Towarzystwa Wrodzonych Wad Metabolizmu, członek zespołu redakcyjnego czasopisma „Współczesna Dietetyka”. Autor publikacji naukowych, prelegent na konferencjach, wykładowca na warsztatach i szkoleniach, opiekun praktyk i staży studenckich. Prywatnie miłośniczka kulinarnych podróży, podczas których poszukuje nowych smaków i ciekawych rozwiązań żywieniowych.

 

 

 

 

mgr inż. Ireneusz Jabłoński

Absolwent Politechniki Łódzkiej, Podyplomowych Studiów Bankowości na SGH w Warszawie oraz studium z zakresu strategicznego zarządzania bankiem w INSEAD Fontainebleau (Francja). Stypendysta University of Wisconsin Milwaukee (USA).    Specjalista w obszarze zarządzania strategicznego i operacyjnego, budowania, restrukturyzacji oraz kierowania dużymi organizacjami gospodarczymi i publicznymi.  Przez ponad 15 lat związany z sektorem usług finansowych, następnie z sektorem energetycznym, a obecnie z doradztwem strategicznym. W swojej karierze zawodowej miedzy innymi  pełnił funkcję Prezesa Zarządu spółek leasingowych: PBG Leasing Sp. z o.o.; Kredyt Lease S.A.; PKO Leasing S.A, Wiceprezesa Zarządu Banku Częstochowa S.A, Dyrektora Banku w BRE Banku S.A. w Warszawie. Interesuje się historią antyczną i gospodarczą świata. 

 

mgr Marianna Kupść

Doświadczony Brand Developer i Trend Researcher pracujący w branży fashion, z wieloma międzynarodowymi markami i ekscytującymi projektami w portfolio. Marianna w planowaniu strategicznym wykorzystuje wiedzę z takich dziedzin jak psychologia, neuromarketing, nowe technologie i mindfulness. Autorka koncepcji "Sensual Marketing", która koncentruje się na rozumieniu i tworzeniu emocjonalnych korzyści Klienta wynikajacych z relacji z marką. Marianna napisała pracę na temat nowych technologii w kampaniach marketingowych i była jednym z pierwszych inicjatorów wykorzystania Augmented Reality na rynku komercyjnym w Polsce. Marianna zrealizowała wiele wydarzeń i specjalnych projektów z celebrytami, blogerami i stylistami. Brała udział w sesjach zdjęciowych i eventach, w których uczestniczyły światowej sławy modelki, m.in. Goergia May Jagger. Obecnie pracuje dla marki 4F.

 

 

dr Małgorzata Łukawska

Wieloletni pracownik Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Autorka licznych pokazów i laureatka konkursów artystycznych, uznana jurorka konkursów "Mody Folk", "O Złoty Guzik Diabła Boruty", "Targów Rzemiosła Artystycznego" w Łodzi. Współpracuje z przemysłem odzieżowym jako projektantka ubiorów ze skór naturalnych oraz ubiorów dla dzieci. Doskonały dydaktyk uhonorowany licznymi nagrodami za pracę ze studentami. Promotorka licznych prac licencjackich i magisterskich z obszaru projektowania ubioru. Wychowawca wielu uznanych, polskich projektantów.

 

mgr Paweł Jaczewski

Projektant graficzny oraz ilustrator. Na stałe związany z warszawskim studiem Kotbury, gdzie zajmuje się projektowaniem znaków graficznych, systemów identyfikacji wizualnej, książek oraz stron internetowych. Studiował na wydziale Grafiki i Malarstwa ASP w Łodzi. Brał udział w wystawie Złoty Debiut podczas 24. Międzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie oraz w innych wystawach zbiorowych. W VIAMODA prowadzi przedmiot Projektowanie komunikatu graficznego.

 

 

 

 

mgr Dominika Łukawska

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Dyplom z wyróżnieniem obroniła w Pracowni Projektowania Ubioru. Podczas studiów otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest też laureatką licznych konkursów artystycznych (m.in. I miejsce na Warsztatach Mody we Florencji, laureatka dwóch konkursów im. W. Strzemińskiego) i autorką wystaw rysunków. Obecnie zajmuje się projektowaniem grafiki odzieżowej, jej nadruki można zobaczyć w takich firmach jak Troll, Top Secret i Monnari. Równolegle zajmuje się też pracą dydaktyczną. Wykłada kompozycję na Wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

 

 

 

mgr Hanna Gajos

Dziennikarka, wydawca i krytyk mody dołączyła do grona wykładowców VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie. Prowadzi zajęcia ze studentami dotyczące systemów i rynków mody. Pani Hanna Gajos komentowała modę w kilku tytułach prasowych m.in.: Perspektywy czy Świat Mody. Jest autorką poradnika pn.: "Bądź dobrze ubrana". Prowadziła również program telewizyjny "Sekrety Kobiet". Od połowy lat 90. związana z prasą fachową m.in. RYNEK MODY, PRZEMYSŁ MODY-INNOWACJE. Jest współtwórcą portalu FASHIONWEARE.COM. Za zasługi wyróżniona m.in. Złotą Nitką, Srebrną Pętelką oraz tytułem Lider Edukacji.

 


 dr Andrzej Foder 

Dr sztuki, absolwent ASP im. Władysława  Strzemińskiego w Łodzi. Od 1991 roku pracuje jako  projektant ubioru. Współpracował z wieloma firmami  odzieżowymi jak: Artyon, Moda Polska, Beata, Pabia,  Kama International. Główny projektant w firmach:    Próchnik, Wólczanka, Modesta, PAWO. Autor linii koszul Wólczanki: LAMBERT, AWANGARD,  LETTFIELD. W 2008 roku z okazji dziesięciolecia  magazynu Moda Męska uznany został za jednego z  czterech projektantów dekady 1998-2008, mających  największy wpływ na kształtowanie ubioru polskich  mężczyzn. W 2011 roku Fashion Magazine umieścił go na liście 50 osób mających największy wpływ na modę w Polsce. W 2012 roku wyróżniony Honorową Złotą Nitką na dwudziestej, jubileuszowej edycji tego konkursu. Juror w konkursach: Złota Nitka 2010, 2011, 2012, 2016, Fashion Designer Awards 2009-2018. Członek Rady Programowej Designer Avenue – Fashion Week Poland – Fashionphilosophy. Wieloletni wykładowca projektowania ubioru w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie. Od 2007 roku główny projektant w firmie PAWO.

 

dr inż. Dorota Wolak

Specjalistka od organizacji i zarządzania. Wieloletni nauczyciel w szkole odzieżowej oraz wyższych uczelniach, posiadający umiejętność prowadzenia firmy oraz współpracy ze znanymi producentami i projektantami odzieży. Wiedzę zdobywała poprzez naukę w Technikum Odzieżowym, realizację studiów magisterskich w Politechnice Radomskiej, na kierunku MiTO (technologia chemiczna; specjalność: technologia i organizacja produkcji odzieży) oraz studiów podyplomowych na Wydziale Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej. Doświadczenie zawodowe pogłębiała m.in. poprzez praktyki oraz pracę w firmach produkujących odzież („Wólczanka”), także skórzaną. Pracowała na stanowisku Dyrektora ds. Produkcji w firmie ZIEŃ Sp. z o.o. W 2014 r. obroniła rozprawę doktorską na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej. Autorka ponad 40 publikacji o tematyce dotyczącej odzieży, organizacji i zarządzania, jakości wyrobów i usług, filozofii, metod i narzędzi, analiz nt. pojęcia „jakości wizualnej”, metod i problemów związanych z szeroko rozumianą konsolidacją przedsiębiorstw, a także modeli opisujących wymagania i oczekiwania klientów powiązanych z parametrami: technicznymi, ekonomicznymi i organizacyjnymi związanymi z odzieżą.

 

dr inż. Teresa Jaśkiewicz

Absolwent i wieloletni pracownik Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Przed zatrudnieniem w UP przez ok. 15 lat zajmowała się szkoleniem producentów żywności, badaniem jakości i oceną przydatności produktów rolnych.

W ramach działalności dydaktycznej w UP, na podstawie autorskich programów, realizowała zajęcia z takich przedmiotów jak: surowce przemysłu spożywczego, podstawy produkcji spożywczej, chemia żywności, towaroznawstwo, ogólna technologia żywności. Jest współautorem wydawnictwa dydaktycznego pt. Surowce przemysłu spożywczego.

Zainteresowania naukowe obejmowały skład chemiczny ziarna zbóż, nasion roślin oleistych, roślin strączkowych grubonasiennych jak również mięsa wieprzowego i drobiowego oraz stabilność składników chemicznych surowców rolno-spożywczych w czasie przetwarzania.

Badania, których wynikiem było opracowanie możliwości zwiększenia w mięsie kurcząt zawartości bioaktywnego kwasu alfa-linolenowego były w skali kraju badaniami innowacyjnymi. Artykuły naukowe z publikacjami wyników tych badań są wielokrotnie cytowane w czasopismach naukowych posiadających współczynnik wpływu Impact Factor w bazie Journal Citation Reports.

W dorobku posiada również badania ankietowe z zakresu marketingu sensorycznego. Jest autorem i współautorem licznych artykułów naukowych, wydawnictw monograficznych i opracowań popularnonaukowych. Uczestniczyła w wielu konferencjach naukowych krajowych i zagranicznych.  

Od roku akademickiego 2013/2014 współpracuje z VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie na kierunku FOOD DESIGN. Realizuje tu na podstawie autorskich programów takie przedmioty jak: pozyskiwanie i ocena surowców pochodzenia roślinnego,  ogólna technologia żywności, żywność ekologiczna, chemia żywności, laboratorium smaku.

 

 


mgr inż. arch Kaja Abdank-Gruca

Architektka i dziennikarka specjalizująca się w komunikacji i marketingu. Absolwentka wydziału architektury Politechniki Warszawskiej na kierunku Architecture For Society of Knowledge. Autorka pracy magisterskiej dotyczącej problemu "Zubożenia struktury handlowej współczesnego śródmieścia - na przykładzie ul. Marszałkowskiej w Warszawie". Praca zrealizowana pod kierunkiem dr hab. inż. arch. Jana Słyka i dr hab. inż. arch. Małgorzaty Rozbickiej polegała na wykorzystaniu do komercjalizacji śródmieścia metod powszechnie stosowanych w projektowaniu przestrzeni handlowych i ich marketingu.
Doświadczenie zawodowe zdobywała w warszawskich pracowniach architektonicznych. Pracowała także w Clear Channel Poland, magazynie "Dobre Wnętrze" i na Złotej 44 (ORCO). Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Laureatka III edycji konkursu Futu Wawa. Od  2015 związana ze studiem architektonicznym Workplace, gdzie odpowiada za marketing, pr, employer branding, chm, rekrutację i onboarding. Pisze o projektowaniu nowoczesnego środowiska pracy, a także koordynuje konferencje, szkolenia i warsztaty dla klientów w ramach badań i zarządzania zmianą (chm) w organizacjach (m.in. MediaCom i Allegro w Warszawie). Wyznaje zasadę “sharing is caring”. Najlepiej czuje się, gdy to co robi pozwala innym się rozwijać. Najwyżej ceni projektowanie zorientowane na człowieka (human centered design, ux) i łączące w sobie funkcję z estetyką (iteracje, prototypowanie, design thinking). W VIAMODA odpowiada za przedmiot Zarządzanie Designem, w ramach którego przybliża metody przełożenia świata kreacji – designu, mody, sztuki, architektury – na realia rynku komercyjnego. 

 

dr Olga Mieloszyk

Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi w roku 2011 w ramach dwóch specjalizacji: Projektowanie ubioru oraz Projektowanie obuwia i wyrobów ze skór. Stypendystka Escola Superior de Artes e Design w Porto w Portugalii oraz Central Saint Martins College of Art and Design w Londynie.

Zwyciężczyni  głównych nagród: Art and Fashion Festival w Poznaniu w 2010 roku w kategorii Fashion Illustration oraz Gali Dyplomowej w 2011 roku; otrzymała również nagrody Rektora ASP Łódż, jak również Vivy!Mody, Pomada FASHION  Office, LPP, Rynek Mody, Coats, Wydawnictwo Promedia oraz w 2012 roku  - Faces of Design Berlin.

Projektuje ubiór,  zajmuje się rysunkiem mody, a obie wartości spotyka ze sobą tworząc autorskie nadruki. Wzorami pokrywa skóry, tkaniny oraz tworzy własne propozycje przestrzennych materiałów.

 

       

Ilya Karvat

Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Brzeskiej. W roku 2016 ukończył włoską Polimoda International Institute For Fashion Design and Marketing, jedną z najepszych modowych szkół na świecie. Karierę zawodową zaczął w 2001 roku jako ilustrator, potem zaczęła się jego przygoda z projektowaniem, która trwa do dziś. Od lat specjalizuje się w projektowaniu kolekcji komercyjnych. Obok projektowania znakomicie spełnia się w roli ilustratora i dyrektora artystycznego. Nadzoruje oraz zarządza całym procesem powstania kolekcji łącznie z tworzeniem strategii marketingowej i wizerunkowej. Pasjonat fotografii i sztuki nowoczesnej. 

 

 

 

mgr Adam Chowański

 

Dyplomowany kreator wizerunku, absolwent Professional School of Style oraz Fashion Project Academy. Już od ponad 10 lat czuwa nad stylem klientów indywidualnych. Współpracuje w charakterze stylisty przy produkcjach reklamowych, pokazach mody oraz metamorfozach.

Autor licznych publikacji tematycznych zarówno w prasie, jak i w internecie. Prowadzący cykl "W stroju Adama" na antenie TVN. Oficjalny stylista i personal shopper Galerii Mokotów. Twórca Akademii Stylu Chowańskiego, w ramach której prowadzi warsztaty dla firm oraz kursy zawodowe dla przyszłych stylistów i personal shopperów.

 

 


 


mgr Aneta Mazurek

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Zarządzania W Sektorach Mody na Akademii Leona Koźmińskiego przy współpracy z VIAMODA Szkołą Wyższą w Warszawie. Pracowała jako dziennikarz w magazynie modowym. Zawodowo zajmuje się komunikacją i tworzeniem contentu dla marek. Swoje wieloletnie doświadczenia w pracy wykorzystuje podczas spotkań ze studentami. Modą interesuje się odkąd pamięta. Szczególnie bliscy są jej rodzimi projektanci, których wspiera promując ich dokonania na swoim blogu. Wyszukiwanie niszowych marek, często początkujących twórców zaczynających swoją przygodę w branży, stało się jej prawdziwą pasją. Wierzy, że polska moda ma nieograniczony potencjał i warto ją promować także poza granicami kraju, co chętnie czyni podczas licznych podróży.

 

mgr Joanna Samborska

Z wykształcenia politolog. Marketing polityczny bez żalu porzuciła dla mody, z którą związała życie zawodowe. Specjalista marketingu i PR branży modowej, projektant, producent sesji zdjęciowych.  W portfelu marek dla których pracowała znajdują się między innymi: Deni Cler, Vistula, Wólczanka, W.Kruk, Galeria Centrum, MJ Monika Jaruzelska. Odpowiadała za realizację strategii marketingowej i PR powyższych marek, współpracowała z redakcjami, showroomami i stylistami, wprowadzała produkty na rynek. Aktualnie projektuje damską kolekcję dla marki Próchnik, stylizuje sesje zdjęciowe i pokazy mody. Fotograf z pasji i zamiłowania, specjalizuje się w zdjęciach reportażowych i backstage.

 

 

mgr Anna Tobera

Absolwentka Politechniki Łódzkiej Wydziału Włókienniczego. Zdobyła wieloletnie doświadczenie zawodowe kierując produkcją  w renomowanych firmach odzieżowych Wólczanka, Chantelle. Posiada certyfikat ukończenia seminarium - Zarządzanie  Danymi  „POLSKA  REFA”. Jest praktykiem  z doświadczeniem w obszarze szkolenia osób zarządzających  produkcją szczególnie skutecznym w  reorganizacji linii produkcyjnych, kształtowaniu prawidłowej komunikacji procesów produkcyjnych oraz prowadzeniu projektów związanych z poprawą wydajności i jakości pracy. Jest autorką nowatorskich metod zarządzania w produkcji, które wdraża w przedsiębiorstwach od ponad 10 lat prowadząc firmę           AT CONSULTING.

 

 

mgr Natalia Bublyk

Współpracuje z VIAMODA Szkołą Wyższą od jej założenia. Ukończyła z wyróżnieniem Państwową Szkołę Wyższą Przemysłu Lekkiego we Lwowie. Kontynuowała naukę w Lwowskim Narodowym Uniwersytecie im. Iwana Franki, na kierunku ekonomia międzynarodowa, gdzie zdobyła stopień magistra. Swoją wieloletnią i bogatą wiedzę merytoryczną oraz doświadczenie w praktycznym funkcjonowaniu firm konfekcyjnych na rynku krajowym i zagranicznym, (współpraca z Chinami, Rosją, Białorusią, Ukrainą, Niemcami, Danią, Francją, Holandią) fachowo przekazuje studentom w ramach zajęć w Pracowni Realizacji Wzorów. Opracowała autorską koncepcję zajęć praktycznych i prowadzi cykl oryginalnych zajęć dydaktycznych na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych na kierunku Wzornictwo, specjalność Projektowanie ubiorów i zarządzanie technologią. Uczy studentów zasad dobrego krawiectwa od podstaw, tworzy razem z nimi ich autorskie kolekcje na pokazy, konkursy, projekty dyplomowe. Swoją pracą, z zaangażowaniem i pasją inwestuje zdobyte doświadczenie zawodowe w proces kształcenia polskich profesjonalistów, świadomych teoretycznych i praktycznych aspektów funkcjonowania branży mody, dysponujących wiedzą, kwalifikacjami i umiejętnościami poszukiwanymi przez pracodawców krajowych i zagranicznych.

 

mgr Joanna Walisiak-Jankowska

Scenograf. Kostiumograf. Artysta wizualny. Pedagog. Zajmuje się wystawiennictwem, malarstwem i obrazowaniem alternatywnym. W dziedzinie scenografii w dorobku liczy ponad 20 realizacji scenograficznych i kostiumowych. Jedne z ostatnich to scenografia i kostiumy do spektaklu „Zimniej niż tu” Laury Wade w reżyserii Aniki Idczak w Teatrze Ochoty w Warszawie, scenografia i kostiumy do spektaklu „Spowiedź masochisty” R. Sikory w reżyserii Anny Turowiec w Teatrze Dramatyczny im. J. Szaniawskiego w Płocku. Kostiumy do spektakli w reżyserii Igora Gorzkowskiego „Dobry wojak Szwejk” Jaroslava Haszka w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu, „Księżycowy chłopiec” Raymonda Quineau w Teatrze Soho w Warszawie oraz „Kometa nad Doliną Muminków” w Teatrze im. A. Mickiewicza w Częstochowie. Scenografia i kostiumy do spektaklu „Żyjemy w najlepszym z możliwych światów” w reżyserii Karoliny Kowalczyk w warszawskim Teatrze Soho. Obecnie doktorantka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie Wydziału Scenografii w Pracowni Scenografii Teatralnej i Operowej dr hab. P. Dobrzyckiego prof. ASP. Absolwentka studiów doktoranckich Wydziału Sztuki Mediów ASP w Warszawie oraz studiów magisterskich Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Wydziału Pedagogiczno -Artystycznego w Kaliszu. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni malarstwa prof. zw. Andrzeja Niekrasza. Nagroda Rektora UAM w poznaniu za „Portret M”. W dorobku liczy ponad 50 wystaw zbiorowych i indywidualnych. Opiekun Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Twórczość plastyczna inspirowana muzyka dawną” przy Kaliskim Stowarzyszeniu Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży Schola Cantorum.

mgr Adrianna Grudzińska-Pham

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, obroniła dyplom z wyróżnieniem z projektowania ubioru u prof. Sylwii Romeckiej-Dymek oraz z malarstwa u prof. Jarosława Zduniewskiego na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Aktualnie asystentka w Pracowni Projektowania Ubioru III prof. Sylwii Romeckiej-Dymek oraz kierowniczka kierunku Moda, Stylizacja, Trendy w ramach Studiów Podyplomowych na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Laureatka konkursów projektowych, m.in. Projekt, Spot Fashion Days, kuratorka i uczestniczka wystaw malarskich, uczestniczka i organizatorka pokazów, projektów i konferencji międzynarodowych, m.in. Konferencja Fashion: Model and Readers. On the Iconic Representations in Culture, Gala Dyplomowa ASP, EcoMade Festival, Eurtext: Bact to the Future, Not Fashion Alone, Fashion Lab, Projekty humanistyczno-artystyczne Piękno i BrzydotaOchrona: funkcja a estetyka

 

 

dr inż. arch Anna Lorens

Absolwentka warszawskiego Wydziału Architektury ( dyplom magisterski i doktorski pod kierunkiem Prof. Ewy Kuryłowicz).
Współtwórczyni i główny projektant w pracowni LORENS OFFICE (www.lorenslorens.pl).
Autorka książki „ Fenomen miejsc biesiadnych w mieście. Kultura wysoka i kultura pop przy jednym stole”. Laureatka Grand Prix Fundacji Stefana Kuryłowicza.
Współautorka projektu wnętrz rezydencji Ambasadora w Berlinie ( jako laureat konkursu), interaktywnego Muzeum Krzyżaków w Działdowie, licznych domów jednorodzinnych i wnętrz mieszkalnych oraz użyteczności publicznej. Projektantka systemu stołów "Garden Office", indywidualny wystawca na Salone del Mobile w Mediolanie / Workplace 3.0.
Meble i obiekty autorstwa LORENS pokazywane były na licznych targach i wystawach designu m. in na Biennale Kortrijk, London Design Week/ 100% Design, Ambiente/ Frankfurt i publikowane na łamach magazynów architektonicznych i wnętrzarskich, polskich i zagranicznych ( FRAME Magazine, DAMN, Elle Deco, BIGBLACKBOOK, Futu Wawa, Dobre Wnętrze, KUKBUK Wnętrza i Podróże itp. ). Pisuje o designie i architekturze, bierze udział w jury konkursów. Od wielu lat ekspertka magazynu "Dobre Wnętrze”, ”Dom&Wnętrze” oraz poczytnego bloga o wnętrzach luksusowych: www.ewaiwnętrze.com. 
Wykłada na Wydziale Architektury PW. W VIAMODA prowadzi zajęcia dotyczące związków architektury i szeroko rozumianego designu z modą, umiejętności przygotowywania strategii w oparciu o te zasoby i nowych możliwości, które ta relacja otwiera. Jest też promotorem prac licencjackich. 
W projektowaniu ceni sobie szczerość i brak powierzchownej stylizacji. Swój zawód pojmuje zaś jako aranżowanie codzienności, czyli zamykanie w przestrzeni ludzkich potrzeb i nawyków.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

prof. dr hab. Mariusz Łukawski

Profesor sztuk plastycznych. Ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi, gdzie w późniejszym czasie prowadził pracownie: Fotografii, Podstaw Projektowania Graficznego, Grafiki Wydawniczej, a od 2008 roku prowadzi Pracownię Projektowania Plakatu  i wykłady z historii designu XX w. W latach 1976-82 wraz ze Z. Dłubakiem, J. Kudajem i M. Woźnicą działał w grupie artystycznej organizującej wystawy i sympozja poświęcone awangardzie plastycznej lat 70-tych XX wieku "Seminarium Warszawskie". Współpracował z Muzeum Sztuki oraz Miejską Galerią Sztuki w Łodzi. Dla tych instytucji wykonał projekty katalogów i plakatów do kilkudziesięciu wystaw. Od 2012 roku jest również pedagogiem w VIAMODA Szkole Wyższej w Warszawie prowadząc wykłady z projektowania graficznego i kompozycji. 

 

 

mgr Aleksandra Maciejewicz

Współzałożycielka firmy LAWMORE, aplikantka rzecznikowska i członek Polskiej Izby Rzeczników Patentowych, absolwentka PS Prawa Własności Intelektualnej (UW). Wykłada prawo własności intelektualnej na uczelniach w Warszawie i Gdańsku. Mentorka w programach akceleracyjnych i inkubatorach przedsiębiorczości. Specjalistka z zakresu zarządzania własnością intelektualną, ze szczególnym uwzględnieniem ochrony prawa własności przemysłowej i prawa autorskiego. Doradza przedstawicielom przemysłów kreatywnych, naukowcom i startupom.

 

 

 

 

 

 

 

 

dr Kamil Zaleski

Urodził się w Lublinie. Ukończył Malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, a następnie obronił prace doktorską na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, grafiką artystyczną i projektową. Brał udział w licznych wystawach w Polsce i zagranicą.  Członek ZPAP oraz Otwartej Pracowni, oddział w Lublinie. W VIAMODA prowadzi zajęcia z podstaw rysunku. 

 

prof. Irmina Aksamitowska -  Szadkowska

Projektant obuwia i odzieży, profesor zwyczajny ASP w Łodzi. Promotor  doktoratów oraz wielu prac magisterskich i licencjackich z obszaru projektowania odzieży i obuwia, z których niektóre zdobywały nagrody na krajowych i międzynarodowych konkursach; członkini jury konkursów modowych, ekspert branżowy Instytutu Wzornictwa Przemysłowego; dydaktyk i praktykujący projektant.

 

 

 

 

 

 

 

 

mgr Zdzisława Świniarska

Absolwentka Szkoły Projektowania i Reklamy w Łodzi, oraz Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Dyplom z wyróżnieniem obroniła w Pracowni Projektowania Ubioru. Doktorantka Doktoranckich Studiów Środowiskowych  Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Laureatka licznych konkursów artystycznych ( m.in. Nagrodą Rektora ASP w Łodzi za najlepszy kolekcję dyplomową, główną nagrodą w konkursie „Złota Nitka”, wyróżnieniem mediów w konkursie „Złota Nitka”, główną nagrodą podczas „ Gali Dyplomowej”, główna nagroda kwartalnika MODA TOP za kolekcję dla osób puszystych.
Od wielu lat zajmuje się modą, pracuje dla firm odzieżowych, zajmuje się m.in. projektowaniem odzieży dziecięcej (marka 5-10-15) i bielizny. Jej kolekcje były pokazywane w Polsce, Chinach, Niemczech, Czechach, Rosji, na Łotwie i Słowacji. Jest współzałożycielką i projektantką marki MOOD.

Równolegle zajmuje się też pracą dydaktyczną. Jest wykładowcą Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, Studia Niestacjonarne, VIAMODA Szkoły Wyższej w Warszawie, Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach, gdzie prowadzi zajęcia z projektowania i konstrukcji ubioru.

 

 

mgr Elwira Krupa

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, tłumacz, lektor języka angielskiego i wykładowca akademicki. Ukończyła anglistykę, polonistykę, podyplomowe studia amerykanistyczne w Ośrodku Studiów Amerykańskich UW oraz studia glottodydaktyczne w Instytucie Polonistyki Stosowanej UW.

Od początku pracy zawodowej jako wykładowca języka angielskiego związana jest z szkołami i uczelniami o profilu artystycznym, dla których zajęcia prowadzi w oparciu o autorski program nauczania języka angielskiego zawodowego (English for Specific Purposes). Specjalizuje się w nauczaniu języka branżowego w sektorze mody, współpracuje jako tłumacz z magazynami modowymi i portalami, prowadzi warsztaty języka branżowego i szkolenia w firmach odzieżowych.

 

 

 

 

 

 

mgr inż. Izabela Rzońca - Pytlak

Specjalistka od profesjonalnych systemów CAD/CAM (Computer Aided Design/Manufacturing) dla branży mody. Przez wiele lat szkoleniowiec światowego lidera w dziedzinie programów komputerowych francuskiej firmy LECTRA SYSTEMES. Inżynier o specjalności dziewiarstwo.

 

 

 

 

 

 

mgr Oliwia Gede-Niewiadomska

Dyrektor artystyczna, grafik, kulturoznawca. Absolwentka wydziału grafiki Milwaukee, USA; kulturoznawca Warszawa, UW oraz absolwentka Gender Studies Warszawa, ISNS. Dyrektor Artystyczna w agencjach reklamowych między innymi: Leo Burnett, Saatchi&Saatchi, LoweLintasGGk. 2004 – 2012 zastępca Dyrektor Artystycznej wydawnictwa Edipresse. Od 2011 roku w roli Dyrektora Kreatywnego, pracuje nad tworzeniem koncepcji platformy i magazynu kulturalno-kulinarnego Kukbuk.

 

 

 

 

 

 

 

mgr Jan Babczyszyn

Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, animator kultury, promotor muzyczny, współzałożyciel i wieloletni dyrektor pierwszych poznańskich komercyjnych stacji radiowych i stacji telewizyjnej. Krytyk kulinarny, organizator, producent festiwali i konkursów kulinarnych. Współtwórca Ogólnopolskiego Festiwalu Dobrego Smaku w Poznaniu oraz konkursu „Polska Nalewka Roku”. Współzałożyciel i prezes stowarzyszenia Polska Akademia Smaku - nieustająco aktywny w środowisku imprez i konkursów kulinarnych w wielu regionach Polski.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

dr Iwo Zmyślony

Krytyk sztuki i metodolog, autor kilkunastu publikacji naukowych oraz blisko stu esejów, wywiadów i recenzji. Studiował filozofię i historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim, Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, Albert-Ludwigs-Universität Freiburg i Katholieke Universiteit Leuven. Tytuł doktora uzyskał na podstawie pracy o pozawerbalnych wymiarach poznania i wiedzy (tacit knowledge). Stypendysta programów GFPS, DAAD, MNiSW, NCN i Młoda Polska. Współpracuje z „Dwutygodnikiem” i „Kulturą Liberalną”. Wykładowca Uniwersytetu Otwartego UW i School of Form w Poznaniu.

 

 

 

 

 

 

 

 

mgr Paweł Zakrzewski

Ekspert oraz autoryzowany instruktor oprogramowania firmy Adobe. Autor kilku książek z dziedziny grafiki komputerowej, tworzenia stron i animacji HTML5, a także nowoczesnych technik multimedialnych. Na co dzień freelancer i szkoleniowiec, który w ciągu niemal 20 lat na rynku pracował z wieloma polskimi firmami i instytucjami. Entuzjasta sportów długodystansowych, a także gitarzysta. Prowadzi ćwiczenia z programu Technologia informacyjna, czyli podstaw wykorzystania programów graficznych Adobe w zakresie projektowania (nie tylko) ubiorów i elementów identyfikacji wizualnej.

 

 

 

 

 

 

dr Piotr Kaczmarek-Kurczak

Wieloletni pracownik Akademii Leona Koźmińskiego, najpierw w Katedrze Zarządzania a obecnie w Centrum Przedsiębiorczości i Katedrze Przedsiębiorczości. Zajmuje się kilkoma obszarami: jako badacz koncentruje się na procesie przedsiębiorczym, czyli odkrywaniu okazji biznesowych i sposobach ich wykorzystania. Jako doradca i konsultant zajmuje się głównie innowacją i zarządzanie zmianą, działa na styku obszaru biznesu i IT (procesy biznesowe, rozwój kapitału ludzkiego, prace badawczo-rozwojowe, nowe produkty). Ekspert, doradca i trener w projektach Warszawa Stolicą Ambitnego Biznesu, Stołeczne Forum Przedsiębiorczości, Przedsiębiorczość w sektorach kreatywnych, M-House, Market Basket, Inventorum, Akademia Młodego Menedżera, Innowator Mazowsza i wiele innych. Wspomagał rozwój m. in. Radomskiego Centrum Innowacji i Technologii, klastra technologii medycznych MedSIlesia, Centrum Przedsiębiorczości SMOLNA, Centrum Kreatywności TARGOWA itd.

Autor publikacji z dziedziny zarządzania i przedsiębiorczości w dodatku JA-MY-ONI czasopisma POLITYKA, w pismach "Problemy zarządzania" i "JMBA.CE" oraz publikacji zagranicznych.

 

 

   

 

 

 

 

 

mgr Adam Pawłowski

Pierwszy Polski Master Sommeliere. Tytułem tym poszczycić się może zaledwie 239 osób na świecie i uznaje się go za najwyższy poziom kwalifikacji w dziedzinie wina. Szlify w branży zdobywał w Northcote, restauracji odznaczonej gwiazdką w prestiżowym przewodniku Michelina. To właśnie tam, przez 6 lat, jako Head Sommelier zarządzał jedną z najlepszych kart win w Wielkiej Brytanii i dowodził grupą jednych z najbardziej utalentowanych sommelierów w kraju. Wino i jedzenie to jego praca, ale też pasja, która pochłania większość życia. Czerpie inspiracje z wielu kulinarnych podróży, wizyt w winnicach na całym świecie i codziennej pracy z posjonatami wina. Jest członkiem Stowarzyszenie Sommelierów Polskich, co roku sędziuje dla magazynu Decanter (Decanter Wine Awards) i jest felietonistą „Food Service” – najlepszego polskiego magazynu dla profesjonalistów z branży HoReCA, gdzie w jego autorskiej kolumnie „Mam to w nosie” pisuje o tym co w winie piszczy. Jest także wykładowcą the Court of Master Sommeliers, uznanej za najbardziej prestiżową organizacją szkolącą adeptów sztuki sommelierskiej. Jest szefem sommelierów restauracji Ed Red, poza tym prowadzi warsztaty, szkolenia i seminaria na rozmaite tematy związane z branżą winiarską. 

 

 

 

 

 

 

mgr Dorota Dańczak-Król 

Od 2007 roku pracuje jako trener, coach przedstawiciel handlowy, manager projektów, konsultant min. w badaniach „tajemniczy klient” i doradca handlowy w firmach szkoleniowo-coachingowych.
Jako trener prowadzi szkolenia z zakresu: sztuki prezentacji i autoprezentacji, w tym radzenia sobie ze stresem, wystapień publicznych, rozwoju osobistego, obsługi klienta, obsługi reklamacji, rozmów z trudnymi klientami, asertywności, komunikacji interpersonalnej, strategii rozwiązywania konfliktów, technik miękkiej windykacji, umiejętności coachingowych w pracy menedżera, umiejętności kierowania zespołem oraz miękkich umiejętności menedżerskich, sprzedaży bezpośredniej i telefonicznej.
Zrealizowała ponad 8000 godzin szkoleń i warsztatów. 
Prowadziła szkolenia zamknięte m.in. dla: SKANSKA, G2A, PZU SA, BGŻ SA, RWE STOEN SA, Bank Gospodarstwa Krajowego SA, Polska Akcja Humanitarna, Wojskowa Agencja Mieszkaniowa, Ford - Autoryzowany Dealer i Serwis, Roche Polska Sp. z o.o.
Prowadzi warsztaty, których celem jest np. wypracowanie nowych strategii rozwojowych dla firmy/oddziałów, zmotywowanie pracowników do wprowadzania zmian w życie, oswojenie pracowników ze zmianami w organizacji, wsparcie, rozwiązanie konfliktu między działami, integracja.mgr inż. Paweł Gruba

Posiada wieloletnie doświadczenie  w branży gastronomicznej. Do pełnionych przez niego obowiązków można m.in. zaliczyć: rolę z-cy dyrektora gastronomii hotelowej, managera restauracji, rekrutera i trenera młodej kadry, eksperta w zarządzaniu budżetem, planowanie działań marketingowych i wizerunkowych, wybór i współpracę z dostawcami, budowanie długoterminowych relacji z klientami, tworzenie nowych ofert produktów i organizowanie największych eventów gastronomicznych w Polsce. Ponadto, udziela konsultacji istniejącym i nowopowstającym biznesom gastronomicznym – restauracjom i obiektom hotelowym.
Jest prelegentem i panelistą na konferencjach branżowych oraz wykładowcą na uczelniach wyższych.
Od sześciu sezonów jest managerem restauracji w programie Hell's Kitchen - Piekielna Kuchnia, gdzie dowodzi salą i zespołem kelnerskim.
Partner projektu V4B Vision For Business, który wpływa na zwiększenie zysków w restauracji. Wraz z zespołem opiekuje się ponad 140 lokali gastronomicznych, które co miesiąc monitoruje.


 

 

 

 

 

 

 

dr Krzysztof J. Chmielewski 

Krzysztof J. Chmielewski uzyskał doktorat w Akademii Leona Koźminskiego w 2016 r. (z wyróżnieniem). Jego zainteresowania badawcze skupiają się na strategicznym zarządzaniu marką, w szczególności marek korporacyjnych i marketingu międzynarodowym. Wydał liczne prace z zakresu marketingu zarówno w czasopismach akademickich, jak i biznesowych, a także studia przypadków. Zanim zaczął pracować w środowisku akademickim, pracowal w branży konsultingowej oraz w badaniach rynkowych / analizach rynkowych dla międzynarodowych firm doradczych i międzynarodowych banków. Uzyskał tytuł licencjata z National-Louis University (Chicago, Il.) w dziedzinie zarządzania przedsiębiorstwem i magistra z Uniwersytetu w Bradford (Wielka Brytania) w International Business Management. Krzysztof J. Chmielewski posiada bogate doświadczenie w nauczaniu, zdobyte na studiach licencjackich, magisterskich i podyplomowych, w języku angielskim, niemieckim i polskim.


 

 

 

 

 

 

 

mgr Gabriela Czerkiewicz

Redaktor mody magazynu Harper's Bazaar i wykładowca VIAMODA, Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi i Collegium Civitas w Warszawie. Wcześniej współpracowała z takimi tytułami Viva!Moda, Fashion Magazine, Wysokie Obcasy, Male Men i Grazia.

 

dr Jolanta Tkaczyk

Doktor ekonomii w zakresie zarządzania (2007), absolwentka Zarządzania i Marketingu Szkoły Głównej Handlowej (1996), trener, adiunkt w Katedrze Marketingu Akademii Leona Koźmińskiego (od 1996). Specjalista w prowadzeniu szkoleń z zakresu marketingu, analiz rynkowych, reklamy, technik sprzedaży, obsługi klienta, zarządzania marką i zachowań konsumenckich.

Autorka ponad 80 artykułów, opracowań i monografii publikowanych w renomowanych czasopismach i wydawnictwach naukowych, a także internetowego serwisu edukacyjnego na temat marketingu (www.rynkologia.pl). Członek Stowarzyszenia ACR (Association for Consumer Research), EMAC (European Marketing Academy) oraz AAA (American Advertising Association). Jako wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego prowadzi zajęcia z zakresu marketingu, zachowań konsumenckich, badań marketingowych oraz nowych narzędzi marketingu (studia MBA, Studia Podyplomowe Zarządzanie marketingowe, Studia Podyplomowe Zarządzanie w Administracji Publicznej, PR w praktyce, studia magisterskie stacjonarne i niestacjonarne; projekty szkoleniowe dla T-mobile, Kia, Makro Cash and Carry, PESA, Biedronki, doradztwo dla firm z sektorów kreatywnych w ramach projektu „Przedsiębiorczość w sektorach kreatywnych”), pełni funkcję kierownika Studiów Podyplomowych Zarządzanie Marketingowe oraz Zarządzanie w sektorach mody w Akademii Leona Koźmińskiego. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

mgr Zuzanna Żubka-Chmielewska

Historyk sztuki, mody i antropolog kulturowy. Doktorantka w Instytucie Historii Polskiej Akademii Nauk, gdzie zajmuje się historią ubiorów. Uwielbia tropić dawne odzieżowe zwyczaje i badać społeczne i symboliczne znaczenie stroju. Poza realną modą z zapałem analizuje kostiumy filmowe. Czasem szpera w archiwach, ale najbardziej lubi kontakt z ludźmi. Ma to niezwykłe szczęście, że robi to, co lubi i lubi to, co robi. O sztuce opowiada z pasją i nie tylko uczy jej historii, ale stara się tą pasją studentów zarażać. Często dzieli się też swoją wiedza w radiu i telewizji.

 

 

prof Zygmunt Laskowski

Projektant ubioru. Studiował na Wydziale Tkaniny i Ubioru w latach 1972-1977. Pracował w Akademii Sztuk Pięknych do 2008 roku. Pełnił funkcję prodziekana, a następnie dziekana (dwie kadencje - 6 lat) na Wydziale Tkaniny i Ubioru.  Projektował m.in. obuwie oraz wyroby kaletnicze. W ramach własnych doświadczeń twórczych i projektowych ciągle jest czynnym malarzem, grafikiem i rysownikiem. Projektowanie ubioru początkowo jako przemysłowe i seryjne przekształcił w projektowanie kostiumu filmowego, teatralnego, cyrkowego. Współpracował z Grzegorzem Królikowskim, Jerzym Kawalerowiczem, Tadeuszem Junakiem, Jerzym Gradowskim.
Na swoim koncie ma także współpracę kostiumowo scenograficzną ze studentami Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, Filmowej i TV w Łodzi. W ramach prac naukowych jest autorem około 50 prac dyplomowych, a także ok. 100 recenzji dyplomowych w formie opisowej. Brał udział w posiedzeniach Jury konkursów projektowych takich jak: „Złota Nitka”, „Sami dla Siebie”. Był nauczycielem akademickim Politechniki Koszalińskiej w Instytucje Wzornictwa, prowadząc pracownię Projektowania Ubioru i Kostiumu.